› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Koronawirus. Raport z 5 czerwca. Zakażony ksiądz

› bieżące miesiąc temu    5.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koronawirus. Raport z 5 czerwca. Zakażony ksiądz

Jak wynika z informacji (5.06 godz. 10.00) w Elblągu nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Natomiast województwie warmińsko-mazurskim przybyło jedno zakażenie w powiecie braniewskim. To 52-letni ksiądz redemptorysta.

Od początku epidemii w Elblągu odnotowano 17 zakażonych osób, które już wyzdrowiały. Jak wynika z dzisiejszego komunikatu (5.06 godz. 10.00) Krzysztofa Guzka, rzecznika prasowego wojewody warmińsko-mazurskiego nie przybyła żadna osoba zakażona z Elbląga. Jest jedno zakażenie w powiecie braniewskim.

Mężczyzna w średnim wieku z transmisji lokalnej, w izolacji domowej

- wyjaśnia Krzysztofa Guzek.
Jak podaje Portal Braniewo to 52-letni ksiądz redemptorysta, z parafii pw. św. Krzyża w Braniewie. Od 2 tygodni nie odprawiał mszy w Braniewie. Miał jednak kontakt z innymi księżmi z tej parafii. Wszyscy oni przebywają obecnie w izolacji. Obecnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Braniewie ustala osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym księdzem — mówi Krzysztof Guzek. — Trafią one na kwarantannę. Po około tygodniu wykonane zostaną im wymazy na obecność COVID-19. Kościół ma zostać dokładnie zdezynfekowany. Prawdopodobnie parafia wyda komunikat w tej sprawie



Komunikat Ministerstwa Zdrowia z 5 czerwca godz. 10.00

Mamy 129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (81), małopolskiego (15), opolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (6), pomorskiego (3), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 74-M Kozienice, 83-K Warszawa, 89-K, 91-K Łódź, 94-M Gdańsk, 73-M, 64-M, 84-K, 67-M Racibórz, 60-M Zawiercie. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 177/1 127 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.