› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Korki na elbląskich ulicach - to w nich kierowcy tracą czas i nerwy

› bieżące 11 miesięcy temu    19.06.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. elblag.net

Aleja Grunwaldzka, 12 Lutego, Hetmańska, to  niektóre z elbląskich ulic, na których, około godziny 15, możemy utknąć w korku. Miejsc, w których kierowcy tracą czas i nerwy jest jednak znacznie więcej.

Godzina popołudniowego szczytu, właśnie godzina 15, jest najtrudniejszym czasem dla kierowców. Wtedy przejazd przez Elbląg zajmuje najwięcej czasu. Korki pojawiają się na Alei Grunwaldzkiej, ulicach 12 Lutego, Hetmańskiej, na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Teatralnej oraz w rejonie Rycerskiej-Tysiąclecia. Sporadycznie ruch bywa także utrudniony na ul. Brzeskiej – w stronę Piłsudskiego – informuje podkom. Krzysztof Nowacki z Zespołu Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

O tej porze, jak informują funkcjonariusze elbląskiej drogówki, trzeba liczyć się z tym, ze stojąc na światłach będziemy mogli przejechać skrzyżowanie dopiero po drugiej, a nawet trzeciej ich zmianie.

 

Nie tylko jednak zakorkowane trasy denerwują zmotoryzowanych elblążan.

Nie trzeba korków, by stać tak długo. Zielone światło w ciągu ulic Nowowiejskiej-Teatralnej gaśnie w tak ekspresowym tempie, że, bywa, gdy pierwszy kierowca się zagapi, to poza nim przejedzie tylko jedno auto. Jak się nie zagapi – przejadą dwa – mówi 50-letni Krzysztof.

 

Może odpowiednie służby coś z tym zrobią?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ksamol
11 miesięcy temu 10
Niestety, elbląscy kierowcy jeżdżą jak cio**. Nie potrafią reagować na zielone światło. Ruszy pojazd i dopiero szuka pierwszego biegu. Nie potrafią ruszyć wszyscy jednocześnie bo to wymaga ogromnej dyscypliny. Tylko raz mi się trafiło że 8 pojazdów ruszyło jednocześnie na zielonym światełku.
~ Ozzie
11 miesięcy temu 9
Światła są "zsynchronizowane" tak, żeby kierowcy stali na każdym skrzyżowaniu na czerwonym. I stoją - nawet w weekendy i święta.
~ biker
11 miesięcy temu ocena: 67%  8
Na rowery się przesiadzcie marudy. One nie stoją w korkach ...
~ rybcia
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
na ul.Mickiewicza też są korki że nawet nie ma jak przejść na drugą stronę
~ tado
11 miesięcy temu ocena: 100%  6
w Elblągu zawsze był problem z prawidłową synchronizacją świateł, niepotrzebnie tworzącymi się korkami, źle oznakowanymi robotami na drogach. W trójmieście po przejechaniu 20km przez centrum komputer pokazuje spalanie miejskie rzędu 8.5L/100 a w elblągu 13L/100 kończąc pracę o 21 jadąc od strony zawady stoję na każdych światłach. Epic Facepalm. Ostatnie roboty na ulicy Brzeskiej powierzchnia drogi zdarta brak ostrzeżeń i nagle droga zapada się o 10 cm. Sorry
~ Nhtrh
11 miesięcy temu ocena: 0%  5
Proponuję aby autor artykułu przejechał się w godzinach szczytu np. ulicą Słowackiego w Gdańsku. Może wtedy zobaczy jak wygląda korek z prawdziwego zdarzenia.
~ Mayk
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
Kiedy obwodnica z Marymonckiej do Łęczyckiej tam jest teraz młyn.
~ kkk
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
Oczywiście że pomyślą, ustawią radiowóz z kamerą na skrzyżowaniu i będą wlepiać mandaty tym co przejadą na późnym żółtym lub czerwonym.
~ sad
11 miesięcy temu ocena: 50%  2
Jakie korki? Postoi dwie zmiany swiatel i mysli ze korek? hahahaha
~ Gwóźdź
11 miesięcy temu ocena: 83%  1
Korki na skrzyżowaniu Grota Roweckiego-Nitschmanna-Traugutta spowodowane są brakiem myślenia projektantów podczas przebudowy. Pas do skrętu w lewo jest niemal nieużywany i powinien również prowadzić na wprost, a drugi tylko w prawo.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.