› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kopernik - ambasador współpracy

› bieżące 2 miesiące temu    12.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kopernik - ambasador współpracy fot. Nadesłane

„Kopernik – ambasador współpracy”, to tytuł najnowszego projektu realizowanego przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a Partnerami są: Stowarzyszenie "Wspólnota wiejska w Ławaryszkach" (Litwa), Szkoła Polska - Centrum Wielofunkcyjne w Mościszkach (Litwa), Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Gmina Elbląg i „Mennonickie Inspiracje”.

Ten słynny, przede wszystkim astronom, żył w latach 1473 – 1543 a że jego związki z naszym regionem były bardzo bliskie, już teraz chcemy przypomnieć kim był i jak ważną odegrał rolę w wielu dziedzinach życia. Celem tego projektu jest też nawiązanie współpracy między społecznością wiejskiej Gminy Elbląg w Województwie Warmińsko-Mazurskim a społecznością wiejskiej Gminy Ławaryszki – Lavoriškių seniūnija, w rejonie wileńskim na Litwie poprzez przedsięwzięcia, młodzieży i osób z nią pracujących, służące przygotowaniu obchodów jubileuszowych 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w lokalnych środowiskach Partnerów.

Do Elbląga przyjeżdża 8 osobowa grupa z Litwy, która będzie współpracować z podobną grupą z naszej Gminy. Pięciodniowy pobyt upłynie pod znakiem słynnego Astronoma. Dzieci będą uczestniczyły m.in. w spacerach edukacyjnych, warsztatach które pokażą jak tworzyć gry, quizy, lapbook. Zaprosimy do udziału w astronomicznych podchodach, warsztatach kreatywnych, teatralnych. Będzie też spotkanie „Pod gwiazdami” i wycieczka pod hasłem

„Odkrywamy Frombork Kopernika”. To tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników projektu, który jest realizowany dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.