› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Kontynuują tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza (+wideo)

› bieżące ponad rok temu    13.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kontynuują tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza (+wideo) fot. W-MOSG

Z okazji 28. rocznicy powołania Straży Granicznej, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty zorganizowali wystawę oraz konferencję poświęconą formacji.

W spotkaniu, które odbyło się 10 maja w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczestniczyli przedstawiciele instytucji państwowych, władz wojewódzkich oraz samorządowych, delegacje służb mundurowych, a także młodzież szkolna i duchowieństwo.

W imieniu Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Zastępca Komendanta W-MOSG płk SG Zbigniew Klimczyk podziękował za zorganizowanie przedsięwzięcia i przedstawienie historii formacji, aż do czasów współczesnych.

Straż Graniczna jest służbą, która kontynuuje tradycje Korpusu Ochrony Pogranicza, utworzonego w 1924 roku, do ochrony wschodniej granicy II Rzeczypospolitej. Dzieje formacji przybliżył uczestnikom historyk Delegatury IPN w Olsztynie, Pan Sebastian Nowakowski. Głos zabrał również Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie płk SG Adam Pacuk, który przedstawił rolę i zadania Straży Granicznej. Zgromadzeni mogli zobaczyć wystawę poświęconą formacji KOP, a zaproszona na uroczystość młodzież zapoznała się z procedurą naboru do służby w Straży Granicznej. Zaprezentowano nowoczesny sprzęt do ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film o codziennej służbie funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.