› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Koniec końców – ile trwa przejechanie Polski?

› bieżące ponad rok temu    6.09.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Koniec końców – ile trwa przejechanie Polski? fot. Konrad Kosacz

Przejechać Polskę wzdłuż i wszerz - oto marzenie niejednego turysty. Ile czasu mogłaby zająć taka wyprawa? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl, którzy zbadali ile godzin trzeba poświęcić, aby przejechać z jednego końca Polski na drugi. Ostrzegany na wstępie: to wyzwanie dla cierpliwych.

Kiedy mówimy o krańcach Polski, to tak naprawdę chodzi o cztery, najbardziej oddalone na mapie punkty: na północ, południe, wschód i zachód kraju. Gdzie leżą najbardziej wysunięte punkty Polski? Na północy jest to Jastrzębia Góra (powiat pucki), na południu: miejscowość Opołonek (powiat bieszczadzki), na wschodzie: Zosin (powiat hrubieszowski) a na zachodzie: Osinowo Dolne (powiat gryfiński). Jeśli połączymy te punkty w pary otrzymamy dwie trasy przecinające Polskę w pionie i poziomie, łączce jej skrajne obszary. Ile czasu trzeba liczyć na ich pokonanie?

Pół doby, a bak pełen

– Z naszych badań wynika, że przejechanie z północy na południe kraju zajmuje ok. 11 godzin, w trakcie których pokonać trzeba 850 kilometrów – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Jeśli z kolei chcemy przejechać ze wschodu na zachód to musimy zarezerwować mniej więcej 10 godzin i przygotować pojazd na pokonanie 835 kilometrów – dodaje Florkowska. Oznacza to, że przejazd między najbardziej odległymi punktami naszego kraju zajmuje prawie pół doby. Jeśli ktoś zechciałby podjąć takie wyzwanie to powinien uzbroić się nie tylko w pełen bak benzyny, ale także dobry plan – tak daleka podróż musi być uzupełniona przerwami. Malowniczych miejsc na relaks na pewno nie zabraknie. W końcu po drodze czekać będzie cała Polska.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.