› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Konferencja o nie tylko męskim problemie spotkała się z dużym zainteresowaniem elblążan

› zdrowie i uroda ponad rok temu    25.10.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wykład w szpitalu wojewódzkim wygłosił lekarz urolog Tomasz KazikWykład w szpitalu wojewódzkim wygłosił lekarz urolog Tomasz Kazik fot. www.szpital.elblag.pl

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu realizuje program poświęcony profilaktyce nowotworu prostaty. Pacjenci, którzy 23 października wzięli udział w prelekcji na temat „Rak prostaty – nie bójmy się wiedzieć więcej” otrzymali zaproszenia na bezpłatne badanie poziomu hormonu PSA.

Program „Profilaktyka nowotworu prostaty prowadzona przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu” skierowany jest do mężczyzn między 50 a 70 rokiem życia. Jak mówią statystyki, rak prostaty jest trzecim z kolei najczęściej występującym wśród panów nowotworem złośliwym. Zaś na łagodny przerost gruczołu krokowego (co nie musi być objawem choroby) cierpi co drugi mężczyzna po pięćdziesiątce. 
 
Jakie są główne czynniki ryzyka rozwoju raka gruczołu krokowego, kiedy należy bezzwłocznie szukać pomocy urologa, na czym polega profilaktyka gruczołu krokowego, jak przebiega leczenie już rozpoznanej choroby – to temat wtorkowej prelekcji urologa Tomasza Kazika – lekarza specjalisty z Oddziału Urologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
 
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta. Była okazją do bezpośredniej rozmowy ze specjalistą, m.in. do rozwiania wątpliwości i mitów dotyczących raka prostaty.
 
Po prelekcji pacjenci kwalifikujący się wiekowo ( 50-70 lat) otrzymali zaproszenie na bezpłatne badanie PSA (oznaczenie we krwi pacjenta poziomu antygenu nowotworowego prostaty).
 
W ramach realizacji programu w szpitalu wojewódzkim zaplanowano jeszcze jedno spotkanie – tym razem dla lekarzy i pielęgniarek.  W poniedziałek 29 października o godz. 10.00 w sali konferencyjnej szpitala rozpocznie się wykład lekarz urolog Ireny Dobrzenieckiej nt. „Sprawa nie tylko męska”.
 
Program edukacyjny dla mężczyzn „Profilaktyka nowotworu prostaty prowadzona przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu” jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.