› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Koncert Zenona Martyniuka w Elblągu. Jako support wystąpił Gesek (+ zdjęcia)

› rozrywka ponad rok temu    29.05.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Koncert Zenona Martyniuka w Elblągu. Jako support wystąpił Gesek (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Zenon Martyniuk, lider disco-polowej formacji Akcent, jest od wielu lat niekwestionowaną gwiazdą disco polo. Grupa muzyczna, która była początkowo znana jedynie wśród fanów gatunku zaistniała w głównym nurcie muzyki popularnej. W ostatnim roku stała się także gwiazdą stacji radiowych i telewizyjnych - jej przeboje można usłyszeć w paśmie najwyższej słuchalności, a teledyski i koncerty zobaczyć w paśmie największej oglądalności. Swoistym zwieńczeniem popularności tej formacji muzycznej był sylwestrowy koncert w Zakopanem transmitowany przez telewizyjną Dwójkę, podczas którego Akcent wystąpił razem z Marylą Rodowicz. To manager Maryli Rodowicz miał zadzwonić do Zenona Martyniuka i złożyć mu propozycję wspólnego występu. 

W końcu i elblążanie mieli okazję usłyszeć na żywo króla disco polo. 28 maja Zenon Martyniuk wystąpił w hali MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu. Jako support zagrał Gesek - artysta pochodzący z naszego miasta, który w ostatnich latach wbił się przebojem do panteonu gwiazd disco polo. Mamy zatem gwiazdę, której teledyski można zobaczyć każdego dnia w ogólnopolskiej telewizji muzycznej Polo TV.

Elblążanie usłyszeli największe przeboje Łukasza Geska, a później na scenę wszedł król disco polo. Zenon Martyniuk wraz z zespołem Akcent wykonali między innymi: „Królową nocy”, „Przez Twe oczy zielone”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Kochana wierzę w miłość”. Oprawę taneczną podczas całego koncertu zapewniło Studio Tańca Hipnotic. Dziewczyny spisały się na medal, co uwieczniliśmy na fotografiach. Mieszkańcy naszego miasta bawili się dobrze. Wielu z nich tańczyło na płycie hali w rytm największych przebojów.

Akustyka nie była, delikatnie rzecz ujmując atutem tego koncertu. Nasuwa się smutna refleksja, że brak nam sali, bądź muszli koncertowej mogącej pomieścić kilka tysięcy słuchaczy, a jednocześnie charakteryzującej się dobrymi warunkami akustycznymi. Czy w Elblągu powstanie w końcu amfiteatr?

Przypomnijmy, że Zenon Martyniuk jest współzałożycielem oraz wokalistą zespołu Akcent. Grupa ta, z okresami przerwy, koncertuje od 1989 roku, a do jej największych przebojów zaliczyć można takie utwory, jak: „Gwiazda”, „Królowa nocy”, czy „Pragnienie miłości”. Jednak prawdziwym hitem jest zarejestrowana w połowie 2014 roku piosenka „Przez Twe oczy zielone”, która do dnia dzisiejszego jest grana na niemal wszystkich towarzyskich imprezach w Polsce.

Zachęcamy Was do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia. 

Powiązane

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 6
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Doctor
  ponad rok temu 8
  Osobiście nie rozumiem fenomenu jego głosu. Mi się totalnie nie podoba :) wręcz komiczny mam odbiór jak on śpiewa.
  ~ Szuwski
  ponad rok temu 7
  Największa żenada jaką widziałem, nagłośnienie beznadziejne, a "koncert" Zenka 55 minut to olanie fanów. To był występ w remizie strażackiej, dwóch gości na scenie, to koncert? Występ Beaty lub Budki Suflera w Elblągu to był koncert, anie ta imitacja. Żenada!!!!!!!!!!!!!!
  ~ bootboy
  ponad rok temu 6
  Jakie społeczeństwo - tacy idole
  ~ Olivia
  ponad rok temu 5
  Każdy słucha co mu pasuje. Ja sucham bardzo różnej muzyki. Ta muzyka jest do tańca, na imprezę.
  ~ Olivia
  ponad rok temu 4
  Każdy słucha co mu pasuje. Ja sucham bardzo różnej muzyki. Ta muzyka jest do tańca, na imprezę.
  ~ Olivia
  ponad rok temu 3
  Każdy słucha co mu pasuje. Ja sucham bardzo różnej muzyki. Ta muzyka jest do tańca, na imprezę.
  ~ Ojciec Mateusz
  ponad rok temu 2
  To jest zupełnie inna muzyka. Może nie ambitna i nie wyszukana, ale taneczna, do zabawy. Nie każdy słucha wokalistek / ów jazzowych, dobrego rocka jest coraz mniej...
  ~ Beata
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Dawno w Elblągu nie było tylu ludzi na koncercie.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.