› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Koncert charytatywny Łukasza Geska. Udało się zebrać około 30% potrzebnej kwoty!

› relacje ponad rok temu    20.03.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Koncert charytatywny Łukasza Geska. Udało się zebrać około 30% potrzebnej kwoty! fot. Marcin Mongiałło

W ubiegły piątek (17 marca) w Hali Sportwo-Widowiskowej MOSiR przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu odbył się koncert charytatywny. Głównym punktem programu był występ elbląskiego artysty, znanego także daleko poza granicami naszego miasta, Łukasza Geska, który wystąpił z programem "Czas na disco". 

Impreza miała na celu zgromadzenie funduszy na utworzenie sensorycznego placu zabaw na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Kopernika w Elblągu. Akcja okazała się dużym sukcesem. Udało się zebrać około 30% wymaganej sumy - łącznie niemal 8 tys zł, w tym około 2,6 tys, zł z koncertu i towarzyszącego mu kiermaszu rękodzieła (wykonanego przez uczniów i nauczycieli SOŚW nr 1 w Elblągu) oraz około 5 tys. zł od sponsorów. Wśród nich na szczególne wyróznienie zasługuje postawa Wojciecha Wilgowicza, którzy przekazał na szczytny cel czek w wysokości 2 tys zł.

Inicjatywa zorganizowania koncertu wyszła od Marty Patyk-Żytkowskiej, nauczycielki w Specjalnym-Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, która pracuje z dziećmi wymagającymi szczególnej uwagi od ponad dziesięciu lat, zajmując się m.in. integracja sensoryczną i terapią taktylną. Osobą koordynującą, która mocno włączyła się w organizację imprezy, była wicedyrektor SOŚW r 1 Ewelina Deja. Zaangażowana była również młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (dyrektor  Agnieszka Jurewicz) oraz z Młodzieżowego Domu Kultury, jak również młodzi sportowcy niepełnosprawni intelektualnie z sekcji judo IKS "Atak".

Oprócz Łukasza Geska, który był główną gwiazdą koncertu, wystąpił Zespół Muzyki Dawnej Il Vento Musicale z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Cheerlederki Mini Cadmans z Centrum Tańca Cadmans. 

Powiązane

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 7
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ bonot
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  A ile kosztowało udostępnienie hali? Moze byscie sie dopytali ile poszlo na prad, place pracownikow, itd? Wtedy dowiemy sie czy te 2 tysie z hakiem to taki sukces.
  ~ tonob
  ponad rok temu 1
  Wystąp sam, zbierz więcej, pokaż co potrafisz zamiast krytykować. Twój przykład to typowo małomiasteczkowa mentalność. Brak słów.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.