› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Koncepcja zagospodarowania Targowiska Miejskiego za 56 tys. zł

› inwestycje miejskie ponad rok temu    5.09.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Koncepcja zagospodarowania Targowiska Miejskiego za 56 tys. zł fot. Bartłomiej Ryś

Elbląski magistrat w drodze przetargu wyłonił firmę, która zajmie się się zaprojektowaniem nowej koncepcji zagospodarowania terenu Targowiska Miejskiego. Euro-Projekt Grzegorz Latecki zwyciężył w przetargu z kwotą nieco ponad 56 tys. zł.

Wszystko wskazuje na to, że „rynek” wreszcie doczeka się generalnego remontu. Do 30 sierpnia zainteresowane firmy mogły składać oferty na przygotowanie projektu zagospodarowania tego terenu. Za nieco ponad 56 tys. zł wykona to Euro-Projekt Grzegorz Latecki – ta sama, która projektowała „Dolinkę”.

Zakres zamówienia obejmuje m.in. pozyskanie aktualnej mapy do celów projektowych, wykonanie koncepcji przebudowy targowiska, opracowanie projektów budowlanych i projektów wykonawczych we wszystkich niezbędnych branżach, opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, opracowanie pomiarów, wykonanie kosztorysu, zbiorczego zestawienia kosztów, uzyskania zgód właścicieli i działek na przeprowadzenie prac. Co więcej, firma będzie również pełniła nadzór autorski podczas wykonywania robót budowlanych.

Miasto planuje pozyskać środki na generalny remont z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na projekt Urząd Miejski będzie czekał do 15 listopada 2016 roku.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli prezydenta Wróblewskiego, to z nowego targowiska będziemy już korzystać w 2018 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Redaktor Żbik
ponad rok temu ocena: 100%  5
Tu nie chodzi o to, żeby coś zagospodarować, tylko żeby odpowiednie osoby zgarnęły kasę za projekt, który pewnie nawet nigdy nie zostanie wdrożony.
~ ignas
ponad rok temu ocena: 0%  4
głupek
~ Wacek
ponad rok temu ocena: 100%  3
A myślałem że nie mógł projektować basenu bo robił wcześniej program funkcjonalno - użytkowy tego obiektu co wyklucza z przetargu na projektowanie. A projekt z wykonananiem obiektu miał robić Elzambud w konsorcjum z kimś z Warszawy. Nieopacznie Pan redaktor napisał, że było tak jak wszyscy wiedzą że było. Ups
~ vicek
ponad rok temu ocena: 100%  2
Takie pytanie czy firma pana Lateckiego przegrała jakikolwiek przetarg w Elblągu, do którego startowała? Niesamowicie skuteczni są. To trzeba im przyznać.
~ smutny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Cie choroba! Słono, tyle kasy za rysunki i trochę pomyślunku. Ciekawe ile roboczogodzin to zajmie. Przecież to nie jest projekt od "O".
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.