› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Komentarz: pasażerów ubywa, rozkłady nadal takie same

› bieżące ponad rok temu    7.10.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 8 ocen 8 / 100%
A A A
Komentarz: pasażerów ubywa, rozkłady nadal takie same fot. Bartłomiej Ryś

Z ciekawością zapoznałem się z artykułem pochodzącym ze strony transport-publiczny.pl mówiącym o spadku ilości pasażerów w elbląskiej komunikacji miejskiej. Autor na podstawie zebranych danych, ale i również wypowiedzi rozmówców podaje prawdopodobne czynniki takiej sytuacji. W mojej opinii prawda leży w… komentarzach.

Ale zanim do nich dojdziemy pragnę przypomnieć Czytelnikom pewien artykuł. 6 miesięcy temu, pod koniec marca, relacjonowałem przebieg spotkania, na którym m.in. dyrektor ZKMu oraz spółki Tramwaje Elbląskie podsumowywali miniony rok. Chętnie opowiadali również o, podkreślę to ponownie, ambitnych planach na lata przyszłe. Na moje pytanie nt. nowych rozkładów jazdy otrzymałem odpowiedź, którą chętnie ponownie dziś zacytuję:

Według uzyskanych informacji, takie plany na zmianę są w trakcie realizacji, jednak ułożenie nowego rozkładu jazdy to bardzo ciężka, monotonna praca poprzedzona wieloma badaniami m.in. natężenia linii.

Jestem bardzo daleki od stwierdzenia w tym momencie, że przez ten okres nic nie zrobiono. Prawdopodobnie od 1 lipca, czyli od momentu, kiedy z ulic znikły wszystkie wysłużone pojazdy, zaczęto prowadzić wspomniane badania.

Jednak z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że prócz powodów wymienionych przez Monikę Borzdyńską i autora cytowanego przez nas artykułu to głównym zarzutem jest ten nieszczęsny rozkład jazdy. To niedopuszczalne, aby w godzinach szczytu (16-17) elblążanin musiał czekać około 10-12 minut na jakikolwiek środek transportu. O godzinach porannych i późno wieczornych nawet nie wspominam. Warto tu również wspomnieć o autobusie nocnym tzw. „setka”. ZKM tłumaczy, że nie zwiększy częstotliwości jej kursowania, ponieważ nie ma na tę linię popytu. Trudno, żeby był, kiedy przeciętny imprezowicz ma do wyboru północ lub okolice trzeciej nad ranem.

Nawiążę jeszcze do komentarzy pod artykułem. Właśnie w nich są zawarte wszystkie realne odpowiedzi na pytanie „dlaczego coraz mniej osób jeździ komunikacją miejską”. A cały ten tekst również można podsumować komentarzem Czytelnika o nicku „2014” – „Mam nadzieje , że ktoś kompetentny czyta te komentarze i wyciagnie z nich wnioski.”

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ internautka
ponad rok temu ocena: 67%  8
Szanowna Redakcjo! Polecam regularne zaglądanie na elbląskie forum o komunikacji miejskiej. Tam forumowicze również rozmawiają o problemach. Nie ma głupich komentarzy jak niektóre pod artykułami. Np. dyskusja o nowych rozkładach toczy się już od dłuższego czasu. Niektóre propozycje są sensowne. Problemem jest brak dialogu ZKM z pasażerami i robienie wszystkiego zupełnie na odwrót. Link http://www.zkm.elblag.com.pl/z...
~ Jan
ponad rok temu ocena: 0%  7
Za komuny autobusy i tramwaje nagminnie spóźniały się. Ostatnio miałem okazję korzystać z miejskiej komunikacji. Z pętli na Saperów tramwaj odjechał ponad minutę wcześniej, widziałem, jak odjeżdża (szok). Później nawet sprawdzałem swój zegarek - czas miałem ustawiony prawidłowo.
~ gosc
ponad rok temu ocena: 33%  6
ZKM powinna rzeczywiscie przeczytac komentarze do artykulow na roznych portalach. Odfiltrowac te glupie i zlosliwe jak chocby, ze bilety sa za tanie (na szczescie nie jest ich zbyt wiele) i wsluchac sie po prostu w glos ludu - tu jest rozwiazanie problemu
~ A
ponad rok temu ocena: 0%  5
a słowo IRONIA widzę wielu osobom obce... Ja bym w te ironiczne wsłuchiwała się najbardziej
~ zalękniony
ponad rok temu ocena: 20%  4
Bilety są zbyt tanie i ludzie boją się jeździć. Żadna cena- żaden towar, czy usługa, po prostu strach, jeden taki kierowca autobusu malo mnie nie zabił czy oni w ogóle mają prawo do jazdy?
~ Bareja wiecznie zywy
ponad rok temu ocena: 60%  3
Czyli odpowiedz ZKM nalezy przeczytac w ten sposob: "Nie wiem, Nie znam się zarobiony jestem!"
~ tomek987
ponad rok temu ocena: 25%  2
100 należy zlikwidowac nie widzę powodu abym miał do niej dopłacac tylko dlatego że ktoś lubi imprezowac
~ Miro
ponad rok temu ocena: 78%  1
Należy skomunikowac modrzewinę i ul żuławską do kazimierzowa,a zobaczycie jak zwiększy się popyt na usługi miejskie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.