› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kolejne przypadki koronawirusa (23.03)

› bieżące 9 dni temu    23.03.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejne przypadki koronawirusa (23.03)

Na razie dziś (23.03, godz. 9.00) zakażonych koronawisem w Elblągu jest 8 osób i jedna osoba w powiecie elbląskim, a w województwie warmińsko-mazurskim 22 przypadki. Wczoraj przybyła w województwie jedna osoba zakażona - mieszkanka Olsztyna, która wróciła z Anglii. Dziś nie odnotowano jeszcze nowego zakażenia. W kraju stwierdzono 15 nowych przypadków. Zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem ( informacja z godz. 12.30). 

Jak wynika z danych Powiatowego Inspektora Sanitarnego: w Elblągu i powiecie elbląskim u 9 osób stwierdzono zarażenie koronawirusem, w tym u 6 osób cywilnych i 3 żołnierzy.  Wszyscy w szpitalach w Ostródzie i Gdańsku.

 Obecnie 53 osób z Elbląga objętych jest kwarantanną, a 253 nadzorem epidemiologicznym

- czytamy w komunikacie sanepidu.

Wczoraj (22.03)  Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego poinformował, że stwierdzono u kobiety w  średnim wieku z Olsztyna zakażenie koronawirusem. Kobieta powróciła z Anglii. Teraz przebywa w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Jest to 22 przypadek zakażenia w województwie warmińsko-mazurskim. 

Poniżej komunikat z 23.03. godz. 9.00 Ministerstwa Zdrowia. 

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem:  649 /7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualizacja z 12.30

Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Zakażonych 684

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wesoły wirus
8 dni temu 1
Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie rodzą się i umierają i nie w takich ilościach jak podają media od jakiegoś sztucznie wyimaginowanego wirusa.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.