› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kolejne osoby zakażone, także z Elbląga (30.03) AKTUALIZACJA

› bieżące miesiąc temu    30.03.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejne osoby zakażone, także z Elbląga (30.03) AKTUALIZACJA

Przybyła 57 osoba zakażona koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to kobieta w średnim wieku z Elbląga. Informacja rzecznika wojewody z 30.03 godz. 9.00. Teraz w Polsce w sumie liczba potwierdzonych przypadków zakażonych koronawirusem wynosi 1905, w tym 26 osób nie żyje. AKTUALIZACJA (godz. 13.20). Urząd MIejski w Elblągu informuje, że kobieta jest z powiatu elbląskiego, a nie z Elbląga. 

Aktualizacja z godz. 13.20, 30 marca. 

Według danych Powiatowego Inspektora Sanitarnego na dzień 30.03.2020 r., na godz. 9.30 liczba zarażonych z terenu miasta nie uległa zmianie i wynosi 14,  42 osoby objęte są przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną kwarantanną, a 195 osób nadzorem epidemiologicznym. Według informacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, zarażona kobieta, o której informowano w dniu dzisiejszym nie jest z terenu miasta, a powiatu elbląskiego – służby wojewody już zweryfikowały te informacje.

Przybywa osób zakażonych. Jak się dowiedziliśmy dziś (30.03 godz. 9.00) potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem.

To kobieta w średnim wieku z Elbląga (powiatu elbląskiego - red.), z transmisji lokalnej. Jej stan jest dobry, przebywa w domu

- informuje  Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. 

W Elblągu jest teraz 14 potwierdzonych przypadków zakażenia.W powiecie nowomiejskim jest 15. Najwięcej przybyło wczoraj (29.03). Rzecznik wojewody poinformował,  że  nowi:

zakażeni to 5 kobiet i 5 mężczyzn. Wszyscy z powiatu nowomiejskiego. Ich stan jest dobry.

 

Aktualne dane z godz. 13.20

Komunikat Ministerstwa Zdrowia z 30.03 godz. 9.00

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem:  1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.