› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Kolejna dotacja wstrzymana. Sprawdź ile składek wpłynęło do elbląskiej kasy ZUS

› bieżące 5 miesięcy temu    12.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Kolejna dotacja wstrzymana. Sprawdź ile składek wpłynęło do elbląskiej kasy ZUS

Sytuacji bez precedensu ciąg dalszy! Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował właśnie o zablokowaniu kolejnych 3,3 mld zł dotacji z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki e-składce do elbląskiego oddziału ZUS wpłynęło od początku roku 1 237 004 253,92 zł.

Jest to już trzecia blokada dotacji z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ciągu nieco ponad dziewięciu miesięcy 2018 r. W marcu zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wystąpił o wstrzymanie transzy w wysokości 2,2 mld zł, a w drugiej połowie sierpnia – 3 mld zł.
Wysokie wpływy składkowe powalają nam ze spokojem patrzyć na sytuację finansową Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dobra sytuacja na rynku pracy i rosnące wynagrodzenia, a do tego uszczelnienie systemu poprzez wprowadzenie od stycznia indywidualnych numerów rachunków składkowych, pozwalają nam zrezygnować już z 8,5 mld zł dotacji z budżetu państwa.

Decyzja zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wstrzymaniu kolejnej transzy dotacji do FUS oznacza, że tegoroczny poziom dotacji na pewno będzie niższy niż 39 mld zł. Podkreślić należy, że już po ośmiu miesiącach tego roku przychody z tytułu składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych były wyższe o 10,4 mld zł (9,3 proc.) w porównaniu do tożsamego okresu roku ubiegłego i wyniosły 122,3 mld zł. Wydolność FUS, czyli stosunek wpływów składkowych do wypłat na świadczenia, jest dziś w granicach 79 proc., czyli na jednym z najwyższych poziomów w najnowszej historii ZUS.

Na uwagę zasługuje również fakt, że na indywidualne numery rachunków składkowych wpłynęło do końca września tego roku 191,2 mld zł ze składek tj. o 14,6 mld zł więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Dzięki e-składce do elbląskiego oddziału ZUS wpłynęło od początku roku 1 237 004 253,92 zł

Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS  
Województwa warmińsko-mazurskiego 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aLLaska
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
no cóż zamiast na konta ludzi środki pójdą do kieszeni władz Pislandii :(
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.