› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kobieta oszukana na portalu sprzedażowym

› bieżące ponad rok temu    24.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kobieta oszukana na portalu sprzedażowym fot. KMP Elbląg

Pewna kobieta została oszukana na jednym ze znanych portali sprzedażowych. Łącznie straciła 1400 złotych. Wymieniona kwota została wypłacona z jej bankowego konta. Jak to się stało?

Mieszkanka podelbląskiej miejscowości postanowiła wystawić na sprzedaż posiadane bilety na koncert. Skorzystała ze znanego internetowego portalu sprzedażowego. Gdy wystawiła ogłoszenie otrzymała wiadomość od potencjalnego kupującego. Sprawca – bo tak już w tej chwili go nazwiemy przysłał kobiecie link do strony bankowej poprzez którą ma ona otrzymać przelew za zakupiony przez niego towar czyli wspomniane bilety na koncert.

Kobieta wypełniła „bankowy” formularz podając tam szczegółowe dane związane z zabezpieczeniem swojego konta. Jak nie trudno się domyślić z jej konta wypłacono w dwóch turach kwotę 1400 złotych. Gdy kobieta zorientowała się że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.

Przypominamy portale sprzedażowe mają swój regulamin i należy postępować zgodnie z tymi uregulowaniami. Skorzystanie z linku do formularza, który imituje stronę bankową może zakończyć się tak jak ta historia powyżej. Przestrzegamy więc.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.