› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kluczowe trendy mody męskiej w 2024 – sprawdź!

› bieżące 2 miesiące temu    1.02.2024
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kluczowe trendy mody męskiej w 2024 – sprawdź!

Początek nowego roku to dobry czas na porządki w szafie i zastanowienie się nad tym, co powinno się w niej pojawić. Jeśli kierujesz się w tym najnowszymi trendami, mamy dla ciebie garść cennych wskazówek. Zanalizowaliśmy nowości proponowane przez znanych projektantów, aby dowiedzieć się, jakie trendy zdominują modę męską w 2024 roku. Sprawdź, co będzie modne w najbliższym czasie, a co lepiej odłożyć do szafy!

„Leniwy” luksus i bycie sobą – co jeszcze jest w modzie?

Nie od dziś moda jest uznawana za sposób na wyrażenie swoich wartości i niepowtarzalnego charakteru. W 2024 roku zostaje z nami trend, według którego ubrania są czymś więcej niż tylko kawałkiem tkaniny lub dzianiny. Męską modę powoli opanowuje znane z kolekcji dla kobiet lazy luxe – tendencja w modzie, która przede wszystkim stawia na wysoką jakość materiałów oraz wygodne, minimalistyczne i nonszalanckie stylizacje.

Jak wdrożyć takie podejście w swojej szafie? Wybieraj ubrania i dodatki z najlepszych surowców (np. z wełny, grubej, ekologicznej bawełny oraz skóry naturalnej), a także minimalistyczne fasony, które zawsze są w modzie. Jakie inne tendencje będzie można zauważyć w tym roku? Oto kilka równie ważnych trendów w modzie męskiej – wybierz dla siebie ten, który najlepiej pasuje do twojego stylu!

Beże, brązy i nie tylko – wiodące kolory

2024 to kolejny rok należący do palety kolorów, składającej się z odcieni brązu, beżu i kamelu. Choć śnieżnobiała koszula jest niepodlegającym dyskusji klasykiem, to w mniej formalnych okolicznościach można pozwolić sobie na odcień kremowy lub maślany. Dla tych z nas, którzy wolą się wyróżniać, zamiast wtapiać się w tłum, idealną propozycją jest błękit. Warto przemycić go do codziennych stylizacji na przykład w formie ciepłego swetra.

A po jakie odcienie powinni w 2024 sięgać miłośnicy pasteli? Ten sezon będzie należał do pudrowego różu, który doskonale łączy się z podstawowymi kolorami, np. brązem, czernią, granatem i każdym odcieniem szarości. Najbardziej szykowni panowie już teraz noszą go na koszulach.

Okrycia wierzchnie w (nie do końca) nowych formach

Jeśli chodzi o marynarki, garnitury i okrycia wierzchnie, w modzie wciąż są paski, prążki i widoczne struktury. Gdy spojrzysz na propozycje największych domów mody, zauważysz zapewne, że jednorzędowe płaszcze i marynarki zostają powoli wyparte przez o wiele bardziej formalne dwurzędówki. Sporym zaskoczeniem może być powrót żakardu – nie tylko na krawaty czy muchy, ale i garnitury smokingowe.

Zakładamy zakładki

Do łask wraca również ubiór typowo roboczy, a szczególnie takie jego elementy, jak podwinięte rękawy i nogawki. O ile jest to uzasadnione w stylu casualowym, o tyle w bardziej eleganckich stylizacjach będą one występować w bardziej ugrzecznionej wersji. Szczególnie zauważalne będą na spodniach – nie tylko w formie mankietów, ale i zakładek nawiązujących do biznesowych strojów lat 80. i 90.

Dżins w każdej postaci, czyli powrót do lat 90.

A skoro jesteśmy przy ostatnich dekadach XX wieku, nie zapomnijmy o wielkim powrocie stylu grunge. W modzie znów są flanelowe koszule, widocznie znoszone trampki i obszerne, jasne dżinsy. W jaki sposób elementy tego stylu z rockowym pazurem może włączyć do swojej szafy elegancki mężczyzna? Najlepszym wyjściem są jeansowe koszule, które w połączeniu z marynarką lub garniturem w jasnym kolorze nadają stylizacji świeżości i młodzieńczego rysu – bez silenia się na bycie luzakiem.

Największe męskie trendy 2024 – w jednym miejscu

Czy któraś z wymienionych tendencji najbardziej przypadła ci do gustu? Być może zastanawiasz się, jak zacząć poszukiwania nowych części garderoby na najbliższy sezon – najmodniejszych męskich ubrań szukaj w kolekcjach marki Recman! Znajdziesz tam także klasyczne dodatki, które uzupełnią twoje eleganckie stylizacje.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.