› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

KŁAMSTWO I OBŁUDA w elblag24 – my mamy już dość!

› bieżące ponad rok temu    18.04.2013
Artur Borkowski
komentarzy 124 ocen 92 / 84%
A A A
KŁAMSTWO I OBŁUDA w elblag24 – my mamy już dość!

Tumany kurzu wzbite przez niemal 25.000 Elblążan podczas ostatniego referendum, powoli opadają. Już wkrótce poznamy osobę komisarza, a przez kolejne 3 miesiące toczyć się będzie kampania wyborcza. To przed nami.

Za nami jednak okres, przez wielu określony skandalicznym, przez innych – dziwnym. Ostatnie referendum, gdyby pominąć żądne sprawiedliwości społeczeństwo, miało niestety dwóch, w moim odczuciu negatywnych bohaterów. Jednym z nich, był atakujący jednostronnie serwis elblag24, a drugim Grzegorz Nowaczyk.

Ten pierwszy, podpierając się setkami posiadanych dokumentów i dowodów (notabene pytanie do czytelników – ktoś to widział?) atakował radę miasta i byłego prezydenta na setki sposobów. Wydał nawet nowy elbląski tygodnik, wydany w wersji papierowej – taka miła odmiana dla czytelnika, który prasę kontempluje raczej w miejscu ustronnym. O jego wiarygodności niech zadecydują czytelnicy. Ważne pytanie, kiedy kolejny numer ?

Drugi bohater milczał... milczał i na końcu znowu milczał. Społeczeństwo nie doczekało się odpowiedzi na wiele zadanych przez elblag24 pytań. Brak odpowiedzi i szybkiej reakcji doprowadził na skraj agresji mieszkańców Elbląga. Wynik referendum mógł być tylko jeden. Incydentalne protesty złożone w trybie wyborczym były przysłowiową musztardą po obiedzie...

Znalazłem się w momencie, w którym kilkunastu elbląskich felietonistów było dzień po referendum. Nie będę teraz zastanawiał się, czy stało się dobrze czy źle. Stało się i kropka. Mam swoje zdanie. Tutaj nie jestem jednak, ani za ani przeciw!

Kończąc jednak wątek z referendum, śmiało mogę stwierdzić, że na jego skuteczność ogromny wpływ miał elblag24. Przejdę jednak do sedna sprawy.

Powiem głośno i wyraźnie. MAM DOŚĆ OBŁUDY I KŁAMSTW OGŁASZANYCH NA ŁAMACH SERWISU ELBLAG24.

Nie będę analizował czarnych teczek, nie będę patrzył komu dostało się słusznie lub niesłusznie. Wiem, że staliśmy się (jako serwis elblag.net) bohaterem części felietonu zatytułowanego „Mamy moc, którą zignorował Nowaczyk”.

Pozwolę sobie zacytować...

„...Artykuły, reklamy, promocja wydarzeń, pieniądze z patronatów medialnych, promocja Serwisu Elbląskiego (czyt. Serwisu Grzegorzowego), innych inicjatyw w formie promocji reklamowej, prasowej itp. oraz kasa z firm zaprzyjaźnionych z Urzędem Miasta i spółek miejskich. Takie pieniądze nie są małe i dają spokój finansowy ale - na całe szczęście - nie uczestniczyliśmy w propagandzie tej władzy i mamy czyste sumienie. Jako ciekawostkę dodamy, że nie tak dawno jeden z najnowszych portali wygrał przetarg na kampanie reklamowe związane z kilkoma wydarzeniami w naszym mieście. Wartość tego przetargu to 150.000 złotych. Ot drobne, na małe wydatki. Wydawcy zapewne trochę zostanie na realizację prywatnych celów. Odmówiliśmy udziału w tych kampaniach dopóki miastem rządzą politycy PO...”

...i przedstawić fakty.

Kłamstwo nr 1

Przetarg na realizację promocji wydarzeń miejskich w 2013 roku wygrała firma Idealmedia Sp. z o.o., która jest w dużym stopniu zaangażowana w serwis elblag.net, ale nie jest jego właścicielem. Przetargu nie wygrał więc „jeden z najnowszych portali”!

Kłamstwo nr 2

Umowa sporządzona po wygranym przetargu, opiewa na kwotę 97 300 zł brutto. Nie jak podaje elblag24 – 150 000 zł. Ciekawostka - kolejna najniższa oferta zaproponowana przez jedną z elbląskich agencji reklamowych wynosiła 129 000 zł. Dołączam skany z ofertami firm, które wzięły udział w przetargu.

Kłamstwo nr 3

Kwota uzyskana w przetargu obejmuję wydatki na dziesiątki publikacji, zakup miejsc reklamowych od innych elbląskich i ogólnopolskich firm. Zysk jest więc niewielkim ułamkiem kwoty przekłamanej zresztą przez elblag24.

Trzy kłamstwa, w treści o długości kilku SMSów. Nie jesteśmy zdziwieni. Kłamstwa wymienianego serwisu omijamy szerokim łukiem. Dostaje nam się za to – w oczach niektórych czytelników stajemy się tubą propagandową PO, serwisem urzędu miasta, itd., itp. Niedopieczone steki bzdur.

Redakcja serwisu i osoby zaangażowane w jego codzienne tworzenie, to swoista sałatka warzywna, przekonań politycznych, społecznych i nawet religijnych. To osoby o kompletnie różnych poglądach, patrzących przez różne kolory okularów na świat. Część z nas była na referendum, część z nas w ostatnich wyborach głosowała na PO, SLD, PIS i na Ruch Palikota. Większość z nas, widząc bierność i stagnację innych elbląskich mediów, stara się codziennie, właśnie przez elblag.net dać część siebie.

…i kolejny cytat

„...Nie czyńcie z lokalnych mediów własnej tuby, która rozsiewać będzie pozytywne informacje nie dostrzegając tego co dzieje się naprawdę. Nie zezwalajcie aby to wydawcy prasy lokalnej wygrywali miejskie przetargi, na usługi, którymi powinny się zajmować zewnętrzne firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w prowadzonej działalności. Wcześniej poruszona kwestia ostatnio wygranego przetargu na kampanie reklamowo-promocyjne jednego z portali, to prosty przykład na media po słusznej stronie... Tego rodzaju kampaniami mogłaby się zająć firma reklamowa, a w przetargu jednym z głównych warunków powinien być zapis o obowiązku przeprowadzenia kampanii reklamowych we wszystkich lokalnych mediach. Kasa dla wydawcy i wygrany przetarg sprawia, że rzeczywistość może być przez niego postrzegana inaczej niż mówią fakty. A przecież media zawsze i wszędzie odkąd obalono socjalizm powinny być wykładnią obiektywizmu i rzetelności...”

Obłuda nr 1

Chilli Media, agencja reklamowa, trudny do rozgryzienia twór pseudo agencji reklamowej, połączony z pierwszą wersją elblag24 sprzed kilku lat - nie miał problemu aby zrobić (nigdy tego nie dokończył) stronę www dla Urzędu Miasta za kilkanaście tysięcy złotych. Zapomnieliście o tym – przypominamy! Wszystko za kadencji Prezydenta Słoniny, bez przetargu, po kryjomu, na tajniaka!

Obłuda nr 2

Piękne słowa z opublikowanego kilka wersów temu cytatu, o wykładni obiektywizmu i rzetelności nie wpasowują się niestety w politykę i formę funkcjonowania elblag24. Insynuacje, pomówienia, omijanie prawdy, jednokierunkowa interpretacja zdarzeń, powoływanie się na dokumenty (pytam się raz jeszcze – ktoś to widział?), straszenie na łamach artykułów, informowanie o oddawaniu setek spraw do prokuratury... i to wszystko robi osoba z niezliczoną ilością wyroków, bohater forów internetowych gdzie rzesze kancelarii adwokackich szukają osób przez nią pokrzywdzonych. Czy elblag24 w osobie jednego z wydawców ma autorytet moralny do obnażana ludzi i miasta?

Obłuda nr 3

Elblag24 zarzuca wielu elbląskim redakcjom – stanie po stronie barykady wraz z Urzędem Miasta. Łączy się nas z konkretną frakcją Polityczną, gdy samemu posiada się gorącą linię z posłem Penkalskim?

Jest nam niezmiernie przykro, iż rola, jaką społeczeństwo obarcza media - została zinterpretowana przez elblag24 w sposób widoczny na jej codziennych łamach. Nazywanie się wolnymi mediami oraz używanie do artykułów słowa fakt mija się z prawdą i łączy z obłudą... i to moim zdaniem...

...jest największe kłamstwo i obłuda nr 4.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (124)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Magdalena
  ponad rok temu ocena: 0%  124
  BRAWO BRAWO BRAWO!!!! Wkoncu ktos odwazny popieram p.ARTURZE .wszyscy maja sosc klamstw i obludy!!! a korzystajac z wolnosci slowa eg 24 to internetowy szmatlawiec. Pozdrawiam wydawce elblag.net. 
  ~ jatoja
  ponad rok temu ocena: 33%  123
  Hah, mam jeszcze jedną uwagę do anty-fanów przetargów realizowanych przez miasto w których biorą udział niektóre portale - czy ich wydawcy. Tak szczerze, z ręką na sercu, chciał bym zobaczyć BIZNESMENA posiadającego firmę, która jest w stanie dostarczyć miastu to czego potrzebuje, ale rezygnuje z pieniędzy/realizacji 'bo to złe, miasto popiera PO'. Ciekawe też, ilu Polaków potrafiło by ominąć Polmos 'Bo Palikot maczał tam paluchy' , co więcej, jakby tak prześledzić jakieś powiązania z Unileverem, mogło by się okazać, że z przypraw/kaw/herbat, też część Polski by zrezygnowała, w końcu jak można pić herbatę importowaną przez firmę która ma koneksje polityczne? Wiedziałem, że żyjemy w kraju absurdu, ale że to nie politycy/urzędnicy, ale 'Kowalscy' są tak wielkim jego źródłem?
  ~ jatoja
  ponad rok temu ocena: 17%  122
  Z niektórych komentarzy to można by od nowa serwis w stylu 'basha' zbudować. Coś niesamowitego, większość osób które narzeka na tego typu artykuły (pomimo, że już po tytule można stwierdzić przeznaczenie/charakter) zdaje się być kompletnie wypłukana z 'filtrów', które pomagają podjąć decyzję na temat tego 'co właśnie przeczytałem?'/'jak ja tu trafiłem?'/'Co teraz mam z tym zrobić?'. Oczywiście niektórzy mają zawsze odpowiedź uniwersalną "Pojadę po kimś i będzie ciekawie". Z mojej perspektywy nie wygląda to tak źle nawet, wręcz komicznie. Jakby tak zebrać do kupy i prześledzić, można by nawet dojść do wniosku, że to nie portale ze sobą walczą, a wyłącznie osoby komentujące, kryjące się pod setkami nicków na różnych stronach. Jak ktoś słusznie zauważył, techniki walki o władze raczej się nie zmieniły od wieków - należy zgnoić i przejąć stołek. Natomiast podejście, czy też jego brak ze strony elektoratu, ewoluowało tak mocno, że mogło by się zdawać iż niektórzy mają ignorancję już w DNA.
  ~ s.s
  ponad rok temu ocena: 0%  121
  Adrianek porządny chłop i uczciwy może on na prezydenta ?
  ~ on
  ponad rok temu ocena: 0%  120
  Widze ze na tym portalu tylko dodajecie komentarze, ktore szkaluja E24,i liza wasze d...py.
  ~ Marco
  ponad rok temu ocena: 0%  119
  Ależ się autor napocił :-)
  ~ obywatel GC
  ponad rok temu ocena: 20%  118
  Eg24 teraz napisał ambitny tytuł bronimy nowaczykwatch i o jakims magierze. Czy to ma być kolejny kandydat na prezydenta ? Kto po jest ? Ktos wazny od Palikota ? czy to jakiś wazny człowiek spoza kurtyny >? Kto cos wie ? Panie Mariuszu raz proszę o pomoc i szczerość Podobno ktoś uczciwy i uciskany, krzywdzony i to chyba jakos fajny gość skoro artykuł się o nim ukazał promujący
  ~ Obywatel GC
  ponad rok temu ocena: 33%  117
  Czyli on jest z grupy referendalnej? Tam dzialal? No to bedzie startowal w wyborach. Moze zasluzyl z tego co piszesz to bardzo zaangazowany gosc politycznie
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 25%  116
  Nie znam człowieka a szkoda bo faktycznie jego wkład w upadek Nowaczyka jest nie do przecenienia - był drugi po Florku i przełamał strach mieszkańców przed podawaniem prawdy o ex-prezydencie. Dla mnie pełny " szacun " i butla wódy bo po zamknięciu Gawrońskiego trzeba mieć "jaja" - on je ma . Ważny spoza kurtyny ? Jakiej kurtyny kolego ? Ta strona to nie PO - u nas widać wszystko .
  ~ renataB.
  ponad rok temu ocena: 56%  115
  W jakich czasach My żyjemy, że kłamcę nazywamy bohaterem i publicznie go bronimy. Gdzie jest elementarne poczucie przyzwoitości i dlaczego jest publiczne przyzwolenie na plucie, znieważanie, upodlanie człowieka, osądzanie i wydawanie wyroków nie czekając na werdykt sądu. Elblag24 posługuje się manipulacjami, insynuacjami, samosądem. Słusznie stwierdził sędzia, że "dziennikarz" tego portalu wyszedł poza swoją rolę dziennikarza i stał się elementem walki politycznej. Pytam dlaczego pozwalamy na coś takiego? Gdzie publicznie linczuje się ludzi? Gdzie są media, które biernie przyglądają się jak jedna osoba, jeden portal lży i poniża innych ludzi bez wyroku sądu a sam ten człowiek choć ma wyroki sądowe na swoim koncie aspiruje do miana autorytetu? I gdy jako jedyny elblag.net przeciwstawia się w końcu temu zdziczeniu i upadku człowieczeństwa, jeszcze na ten portal plujecie? Apeluję choć o chwilę refleksji nad kondycją moralną elblag24 i jego współwłaściciela.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0%  114
  Pani Renato Pani atak mnie śmieszy jest Pani jak dziecko. Bez względu jak dokładnie podzieli Pani świat na barwy i piksele zawsze na koniec wyjdzie Pani zero lub jedynka. Ja podaje Pani ten wynik w tym systemie ale zachęcam do debatki ale nie na temat mojego życie / co się będziemy nurzać w mojej ubogości duchowej i intelektualnej / ale na temat mediów - redakcja już taka debatę szykuje proszę się na nią wprosić - będzie ciekawiej,,,
  ~ renataB.
  ponad rok temu ocena: 63%  113
  Mariuszu Lewandowski, Ty nic nie zrozumiałeś z mojej opinii. Bardzo mi przykro, że są tacy ludzie jak Ty, puści, ograniczeni, owładnięci rządzą mściwości. Musisz mieć bardzo smutne, przykre życie i tak po ludzku żal mi ciebie, bo biednym musisz być człowiekiem, niezwykle ubogim duchowo i intelektualnie, Ty cały świat sprowadzasz do czarno-białych barw.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0%  112
  A z czego wywodzisz że dziennikarz nie ma prawa do własnego zdania czy nawet do błędu ? Jeśli jesteś fanką takich wyroków jak ten w sprawie Grudnia 70 to weź sobie ten rozmiar wymiaru i nie napisze co dalej z nim zrób. Rola dziennikarza to szperać i węszyć a nie bywać na rautach i pokazywać jaki to sponsor dobry - to jest zakłamanie i bycie sprzedawczykiem . Własna zdanie to jedno a własny interes to drugie - nie powinno się nigdy mylić...
  ~ lalalala
  ponad rok temu ocena: 40%  111
  to wy klamiecie bo jestescie z PO
  ~ hahaha
  ponad rok temu ocena: 33%  110
  to e24 kłamie bo liże dupsko dla palikota :D
  ~ Obywatel GD
  ponad rok temu ocena: 0%  109
  Daga zmien lekarza, towar i przesten pracowac dla eg24, bo bardzo Tobie szkodzi
  ~ daga
  ponad rok temu ocena: 40%  108
  I tak rodzi się legenda ega 24.. Wasz portal wlasnie zrobil reklame swojej konkurencji. Kolezenstwo wyczucie stracilo? Bo jeśli faktycznie sadzicie, ze to jeden maly portalik ma taka moc sprawcza to z wami slabo. Nie nic gorszego jak pisanie o konkurencji bo to pozywka dla hejterow.
  ~ Redakcja
  ponad rok temu ocena: 43%  107
  Hades - staramy się prezentować obiektywnie wszystkie strony. Czasami niektórym się to nie podoba i przyczepiają na łatki. Co do komentarzy, staramy się być pobłażliwi w tej kwestii. Natomiast usuwamy wszystkie te, które są obraźliwe dla innych osób bądź je moderujemy.
  ~ HADES
  ponad rok temu ocena: 25%  106
  Pisać trzeba o wszystkim co się dzieję, nie wyłączając rzeczy złych ani dobrych, nie każąc sobie za nic płacić ani nie będąc propagandowo stronniczym. Trzeba dawać wszystkim możliwość wypowiedzi na forum publicznym- nawet największym wichrzycielom, jeśli tylko chcą żeby ich wypowiedź była opublikowana. Wszystko osądzi czytelnik. Dlatego właśnie ten portal uważam za obecnie najbardziej godny dostarczania informacji mojej osobie. Jedna rzecz mnie niesamowicie wpienia na e.net- trolle i świniokrety w komentarzach. Jak ich mongołowaty system rozumowania, pisania i formułowania swoich myśli mnie irytuje i dobija to jedynie sam król Olimpu raczy wiedzieć.
  ~ daga
  ponad rok temu ocena: 0%  105
  I tak rodzi się legenda ega 24.. Wasz portal wlasnie zrobil reklame swojej konkurencji. Kolezenstwo wyczucie stracilo? Bo jeśli faktycznie sadzicie, ze to jeden maly portalik ma taka moc sprawcza to z wami slabo. Nie nic gorszego jak pisanie o konkurencji bo to pozywka dla hejterow.
  ~ S.
  ponad rok temu ocena: 50%  104
  Rozwalic jest latwo, niestety niektorzy zapomnieli, ze zawsze rewolucja zjada swoje dzieci.
  ~ Rakowo
  ponad rok temu ocena: 43%  103
  Skupmy się teraz na innych sprawach a nie na walce portal vs portal. Musimy za 3 miesiące zdecydować kto przejmie pałeczkę, a w Elblągu niestety jest bardzo źle. Bieda, brak pracy, brak perspektyw co tu dużo rozpisywać.
  ~ J...n
  ponad rok temu ocena: 29%  102
  Brak pracy wystepuje w calej Europie a nie tylko w Elblagu.od lewnadowski ty tylko krytykowac potrafisz. Otworz firme, zatrudnij ludzi, plac wynagrodzenia. Pokaz ze jestes ktos. Potrafisz pluc a nie masz pomyslu na prace ?
  ~ J...n
  ponad rok temu ocena: 50%  101
  Brak pracy wystepuje w calej Europie a nie tylko w Elblagu.od lewnadowski ty tylko krytykowac potrafisz. Otworz firme, zatrudnij ludzi, plac wynagrodzenia. Pokaz ze jestes ktos. Potrafisz pluc a nie masz pomyslu na prace ?
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 20%  100
  Racja tyle że na wczorajszych Targach Pracy się nie dało bo nie było z kim i jak .... Co to za targi na których robi się tylko stragany ?
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 30%  99
  Widzę że ciśnienie partii która utraciła władze dochodzi do zenitu... Super . Jutro znów pofatyguję się do prokuratury i za kilka tygodni porozmawiamy sobie na ten temat w Sądzie. I ma nadzieje że tam nikt nikogo nie posądzi o kłamstwa.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0%  98
  Jak widzisz Nowaczyk wszytko stracił ... Pewnie mu doradzałeś ? Szkoda że poszedłeś po prostej - było słuchać jak Smok mówił że czasem warto iść drogą trudniejszą bo ta prowadzi do celu... Szkoda że głupio ci to radzenie wyszło . Do buhdhe Nie straszę a szukam a do szukania nadaje się pies nawet mały ciebie też mam szukać ? Po co ...
  ~ buehehe
  ponad rok temu ocena: 50%  97
  I co matole? Byłeś już w prokuraturze? Czy tradycyjnie straszysz szczekaniem jak każdy mały kundel?
  ~ Jap..
  ponad rok temu ocena: 60%  96
  Wolalbym wszystko stracic niz bedac prezydentem z toba polemizowac. Znamsz to przeciez: nie polemizuj z d...m, bo najpierw sprowadzi ciebie do swjego poziomu, a po tym wygra doswiadczem. Zrozum przewodniku zhp nikt tu nie broni ex prezia ale zdrowego rozsadku, a ty nawet po lekach Szogun go nie masz. Pan SBK wykorzystal Ciebie do wlasnych zemst za nie wygraniie przetargu i dzieki temu co iszesz ma wiecej klikniec.
  ~ Paweł Petasz
  ponad rok temu ocena: 29%  95
  Czy padły Zarząd zajmował się jeszcze czymś poza tą niefortunną i nieskuteczną reklamą?
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 0%  94
  Płacił też za rady jak ma prowadzić politykę ... sami ex-perci normalnie...
  ~ nerkall
  ponad rok temu ocena: 25%  93
  Najlepszą ilustracją tego artykułu niech będzie piękny tekst pana Mariusza Seppupu L. na elblag24. No comments....:)))))
  ~ buehehe
  ponad rok temu ocena: 67%  92
  W dupie, ortograficzny tumanie.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 10%  91
  Dzięki za uznanie .... a oklaski gdzie ??
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 44%  90
  Panie redaktorze ja komuś odmówiłem ? O ile wiem to jedyną debatą miała być debata z Prezydentem i o ile wiem to się on nie zgodził.... Ale nie ja pytałem tylko Wy bo na moje liczne zaproszenia cała platforma nie miała czasu się zebrać ...teraz może znajdą tyle że po co kopać pokonanych ? Nie warto bronić spalonej twierdzy ... ale de gustibus
  ~ J
  ponad rok temu ocena: 75%  89
  Kim ty jestes zeby nawet tak negatywnie oceniany w referendum prezydent sie z toba spotykal. Uwierz, ze poza sedzia ktory musial i kuchejda , ktory cie wystawil na szoguna nikt nie ma ani obowiazku ani przyjemnosci.
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 62%  88
  Panie co ty całą dobę siedzisz przed komputerem i piszesz te komentarze? Chyba pod każdym artykułem który czytam, to widzę twoje komentarze.
  ~ zzz
  ponad rok temu ocena: 65%  87
  autorze tekstu, mam wrażenie, że ze złem i skur...ństwem na tamtym portalu trudno będzie wygrać, to ich metoda na życie i zarabianie, a tym razem na przejęcie władzy przez Penkalskiego kryminalistę, osobiście znam ludzi którzy będą dochodzić odpowiedzialności Sebastiana Bony-Kuchejdy za kłamstwa i oszczerstwa, których się dopuścił, człowieka karanego i znanego z wielu bardzo złych rzeczy, może uda im się odwiesić jego zasądzone wyroki, mimo niedużych szans wierzę, że sprawiedliwość i prawda wygra. Pozdrawiam. Ps. Żeby z nim walczyć trzeba się zjednoczyć i zebrać ludzi których oszukał, pomówił, wtedy może jest szansa.
  ~ HADES
  ponad rok temu ocena: 0%  86
  To będzie ciężko. Wielu tym, co mogą coś zrobić po prostu się nie chce albo unikają jak ognia (i tu nie ma się co dziwić patrząc na elbląską scenę polityczną) koneksji z polityką i z zaangażowanymi personami... hmm chwiejnymi etycznie. Ludzie, duży ich odsetek, łykają wszystko co na bruku napiszą a z kolei świniokrety ciągle i masowo robią to co potrafią robić najlepiej czyli kłamią i rzucają świnie. Elita intelektualna będzie świadoma i pełna pogardy, będzie w opozycji- może nawet spróbuje coś ugrać ale to nie zmieni faktu, że rządzi ten kto włada tłumem a tłumem włada ten kto kłamie najlepiej i ten kto bezlitośnie niszczy konkurentów nie bacząc na sposoby (tyle setek lat i nic się nie zmienia :) ). Stąd też dywersje e24 na pozostałe media (bądź próby zawiązania sojuszy jak to ma miejsce w przypadku Dziennika Elbląskiego i tych "dwóch") bo teraz trzeba ten urobiony plebs jakoś utrzymać w ryzach- bo jak nie, to daj boże okaże się, że rewolucja pożre swą dziatwę.
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 65%  85
  Elblag24 już dawno nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Redakcja tego żałosnego portalu potrafi nawet własne artykuły podpisywać jako nadesłane przez czytelników. Ale najgorsze jest to że czytelnicy elblag24 naprawdę wierzą w te głupstwa które wypisują na tym portalu.
  ~ rumburak
  ponad rok temu ocena: 41%  84
  Nie wiem po co ta wojna, z nazwy nikt nie wymienił tego portalu. Szukacie wojenki z e24 aby staty podnieść ?? Nie lepiej pomyśleć co teraz zrobić, aby lepiej żyło się nam wszystkim w Elblągu ??? Bo mam wrażenie że o to chodzi teraz wszystkim
  ~ Maja
  ponad rok temu ocena: 46%  83
  Jak widać nie wszystkim na tym zależy. Niektórzy skoncentrowani są na wzniecaniu pożaró, które później bohatersko gaszą :-)
  ~ lola
  ponad rok temu ocena: 57%  82
  Wreszcie!czekałam,aż ktoś normalny to napisze. I będzie tego więcej..Trudno,można oszołomić 25 tysięcy osób ,kto wierzy w kłamstwa-jego sprawa. A teraz-dosyć!Dziękuję Autorowi i prosze o dalsze wnioski.
  ~ oszołomom stop!
  ponad rok temu ocena: 40%  81
  digi -lepszy w czym i dlaczego? Jeśli lubisz czytać teksty miernot i nieudaczników przed siedemdziesiątkom to twój wybór!
  ~ rumburak
  ponad rok temu ocena: 43%  80
  Jest lepszy, bo przyjemniej się czyta. Ten tekst wymęczyłem do połowy i przestałem czytać. Tekst jest męczący, ponieważ odbieram go jako osobiste żale, a w sumie mnie to nie interesuje.
  ~ już nie chce się czytać żadnych elbląskich portali
  ponad rok temu ocena: 79%  79
  Po artykule (artykułach) z jednej czy drugiej strony jest dla mnie już pewne kro wypełnia fora internetowe i podkręca atmosferę. Dwie strony starają się kopnąć drugą i cieszą się jak kopną wyżej. Myślę, że Elblążanie potrafią ocenić i wyciągnąć wnioski z pisanych treści w różnych portalach. Afery prezentowane w e24 poruszyły zasiedziałych dziennikarzy i zmusiły do pracy, a nie tylko do przeklejania artykułów ze stron miejskich. Twierdzę, że brak w Elblągu mediów ogólnopolskich (i ich dziennikarzy) obniża jakość życia politycznego i świadomość mieszkańców. Trzeba władzy patrzeć na ręce, komentować , wyciągać brudy, sprawdzać, a nie chodzić po bankietach i przyjmować nagrody. Trzeba nauczyć się oceniać rzeczywistość i ją prawdziwie opisać nie stając po czyjejkolwiek stronie - tego życzę.
  ~ wrss
  ponad rok temu ocena: 0%  78
  Eijk jak masz dość to zabierz zabawki i idź do swojej piaskownicy. Rozkapryszony, arogancki. Bądź co bądź podobno jesteś dziennikarzem. Skoro sam atakujesz nie dziw się że inni Ciebie też atakują. Skoro ty plujesz inni też na Ciebie plują. To takie dziwne? I jeszcze jedno czasami lepiej pozostawić coś bez komentarza, niż brnąć w temat i powodować zniesmaczenia.
  ~ i po co?
  ponad rok temu ocena: 63%  77
  takie są zdobycze Państwa w jakim żyjemy. Tam coś napisali, Wy się wytłumaczyliście i OK. jakbyście "wywieszali" takie informacje wcześniej - to nie byłoby boruty. A tak znowu coś. Przekażę radę mojego ojca "nigdy nie mów głupiemu, że jest głupi" - sprawdza się w wielu płaszczyznach życia, pracy ... jak uważasz kogoś za kłamcę - czy trzeba nazywać go kłamcą (jeszcze publicznie)? Po co? Zajmujcie się dobrze swoją pracą i będzie GIT
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 31%  76
  ja nikogo nie chcę kopać - po prostu nie pozostanę bierny gdy ktoś na mój temat kłamie, stąd tytuł artykułu, że mamy już dość!
  ~ Byly juz czytelnik
  ponad rok temu ocena: 36%  75
  Szanowna Redakcjo, dziekuje wam od dzis usuwam wasz portal z pozycji w moi komputerze. A co do tego co napisaliscie czy przemawia za wami zazdrosc ze ludzie z e 24 maja jaja i ujawniaja te brudy o ktorych nigdy nie dowiedzieli bysmy sie. Ja jestem sceptyczny i poczekam na CBA i zakonczenie tych wszystkich spraw jakie zostaly ujawnione.A wiele razy czytajac wasze artykuly ewidentnie odebralem to ze jestescie ludzmi ktorzy wspierali byla wladze POkonanych POlitykow.Ale kazdy ma mozliwosc wyboru i to wasza sprawa.Moze chodzi tez o to ze zostaniecie odcieci od wplywow z reklam bo teraz firmy beda reklamowac sie na e 24 a nie u was..Cosik w tym jest.
  ~ Elblazanka
  ponad rok temu ocena: 0%  74
  Oby takich komentarzy o E24 bylo na tym portalu wiecej tego zycze temu portalowi,ktory w niczym E24 nie dorownuje.Jestescie miernota.
  ~ HADES
  ponad rok temu ocena: 60%  73
  Zibi żaden z tych kretów, które wynajął e24 do pisania komentarzy nie da ci tych linków... dlaczego? Bo to krety e24 - a takie krety potrafią tylko pierdolić głupoty. Co do tekstu to: Ameryki żeście Państwo nie odkryli. Po ką cholerę interesować się tym padalcem (e24)? Niech sam zdechnie :)
  ~ ZIBI
  ponad rok temu ocena: 54%  72
  proszę o przykłady tekstów (linki), pokazujące że elblag.net wspiera PO
  ~ hamlet
  ponad rok temu ocena: 64%  71
  To możesz czekać do usranej śmierci bo jak znam tematy poruszane przez e24, to jedna wielka ściema. Aha - żadna rozsądna firma nie zareklamuje się w portalu u faceta, ponieważ: 1. elblag24 nie jest gazetą tylko blogiem 2. nie wiadomo, kto prowadzi firmę, kto wystawi fakturę 3. Nie ma elblag24 siedziby redakcji, na Fabrycznej już ich dawno nie ma 4. wydawca czy tam współwydawca SBK ma 150 wyroków sądowych na karku - kto mu da pieniądze.
  ~ niebieski
  ponad rok temu ocena: 50%  70
  po referendum : komisarz bedzie rok i to byłby szok!
  ~ edc
  ponad rok temu ocena: 50%  69
  Dziwny arykuł, nie wiem co sądzić i o autorze i jego zamyśle. Brzmi jak płacz nad rozlanym mlekiem, dziecko od mamy w dupsko dostało i teraz tupie nózkami i pluje na kazdego i mówi jak go koledzy w przedszkolu nauczyli "sfinia jestes". Nie wiem czemu tego pan piszący wcześniej nie nagłaśniał, moze dopiero wrócił z wczasów i od razu taki kubeł mu zimnej wody na głowę wylali. Trzeba było myśleć przed referendum, a nie zastosować się do taktyki UM, która wyraźnie pokazała, że niestety ale włodarze nie umieli sobie radzić z rządzeniem. Mają rację wszysci Ci, którzy śmieją się z firmy doradczej, taktyka idealna, tylko pogratulować. Niestety tym działaniem pan Nowaczyk się tylko dobił. Powiedzenie mówi, umiesz liczyć licz na siebie. Widać , że prezydent i RM nie umieli liczyc na siebie.A może nic nie umieli?
  ~ Xxx
  ponad rok temu ocena: 0%  68
  Do eijk: dlaczego szybką się Pan odcina, lepiej nożykiem.
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 42%  67
  W artykule starałem się szybką odciąć od wątków związanych z referendum, bo to że się odbyło i jego wynik nie wzbudza we mnie większych emocji. Wcześniej nic nie pisałem, bo nikt mnie nie obrażał!
  ~ redruM
  ponad rok temu ocena: 67%  66
  Do eijk: 1.to konkretnie co kryje sie pod zapisem np: realizacja kampanii promocyjnej Festiwalu Jazzbląg za cenę 22 z haczykiem plus Vat? 2. czym jest umelblag.pl?. 3. jaki problem zwolnić tych co nie mają kompetencji a zatrudnić kogoś kto ciut zna się na reklamie
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 33%  65
  Dokładne informacje można znaleźć na stronie BIPu Urzędu Miasta, ale żebyś się nie trudził: emisja informacji na 4 ekranach LED, druk i dystrybucja plakatów (od Braniewa, przez Elbląg, do Krynicy), druk ulotek, wykonanie i dystrybucja spotu w RMF Classic, reklama w miesięczniku JAZZ FORUM oraz na jego stronie www, wykonanie i emisja banerów reklamowych w elbląskim serwisie... Jeśli chodzi o stronę umelblag.pl to tylko wykonanie na nią baneru flash. Co do 3 punktu - problem oczywisty - agencje reklamy w mieście szukają non stop dobrych ludzi do pracy oferując lepsze warunki niż UM - i gdzie UM ma znaleźć taką osobę?
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 42%  64
  Panowie gdyby Nowaczyk zlecił portalowi elblag.net kampanie antyreferendalną to jego prawo i prawo redakcji ją prowadzić. Tyle że jak rozumiem zlecił to za publiczne pieniądze co domyślnie zobowiązało redakcje do działań ponad zakres usługi .. to już kwestia redakcji . Ich prawo i ich interes ale skoro ktoś był lepszy to po co to rozdrapywać ? kolejny strzał w kolano redakcji - stopa to było za mało ? Panowie nie brnijcie bo będzie coraz gorzej , To dobra rada uwierzcie . No pewnie Japan nie pamiętasz jak mi drukowałeś te papiery pod celą zaraz jak skończyłeś modlitwę do pięciu złotych od Nowaczyka ? Skleroza cie dopada lecz się .... Prądem
  ~ J...
  ponad rok temu ocena: 0%  63
  Badz mezczyzna i potwierdz, ze ktos zlecil skb kampanie antyreferendalna. Badz raz w zyciu facetem z jajami. Juz wygrales juz mozesz
  ~ HADES
  ponad rok temu ocena: 0%  62
  eijk kto jeszcze nie chciał wziąć udziału w debacie?
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 45%  61
  Pomówienia w stylu e24. Jak chcieliśmy zrobić debatę przed referendum transmitowaną na żywo, czemu Pan odmówił, tylko w komentarza jest Pan fighterem?
  ~ digi
  ponad rok temu ocena: 42%  60
  Wygląda to, jak artykuł na zlecenie UM jak się to czyta :D Tu chyba jest lepszy. opisuje jak wszyscy olewali mieszkańców, a oni na przekór temu że zaprzyjaźnione media chciały elblążan odciągnąć od głosowania. http://www.wiadomosci24.pl/art...
  ~ pismak
  ponad rok temu ocena: 71%  59
  W sprawie Bony-Kuchejdy najwięcej powinni mieć do powiedzenia kuratorzy sądowi, którzy sprawują nad nim opiekę w okresie próby, bo ma przecież wyroki w zawieszeniu, nie wiem czy jego postępowanie mieści się w definicji "poprawy zachowania" tym bardziej, że jeden z wyroków ma składanie fałszywych zeznań. Inne wątki to już typowe sprawy gospodarcze: temu nie zapłacił, od tamtego wziął zaliczkę i jej nie rozliczył itd. Wierzę, że komuś wystarczy determinacji aby na drodze prawnej ograniczyć działalność tego pana. A na koniec dziwię się dwóm panom z dziennika elbląskiego którzy się z nim zakolegowali przed referendum, przecież on lgnie do was aby się wybielić.
  ~ elblazanka
  ponad rok temu ocena: 0%  58
  Pismak do ciebie, pisac to ty potrafisz, ale tylko pisac i nic wiecej,moze o sobie cos opiszesz skoro pisanie ci tak dobrze idzie.
  ~ kicekk
  ponad rok temu ocena: 56%  57
  Ale czy tu chodzi o te ataki elbląg24, czy tylko aby wypromować elbląg.net ??? W sumie chyba unikalne wejścia są są ważne :) A dzięki sprawie referendum zrobiło sie o Was głośno
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 44%  56
  elblag24 nie jest najbardziej poczytnym serwisem w mieście...
  ~ helmet
  ponad rok temu ocena: 57%  55
  hehe bo oni teraz czekają aż najbardziej poczytny portal elblag24 w mieście coś o nich napisze i będą mieli bezpłatną reklamę. Dobry chwyt pana wydawcy ;)
  ~ redruM
  ponad rok temu ocena: 70%  54
  Po drugie, co robi departament jakiśtam w um, skoro ich zadania zleca się prywatnym firmom za nasza kasę?
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 20%  53
  Konkrety jakieś ? Bo z tego co wiem to UM nie ma kadry jaką dysponuje przeciętna agencja reklamowa
  ~ WYBORCA
  ponad rok temu ocena: 57%  52
  Nie ma dymu bez ognia. Jakie jest powiązanie f-my intermedia z elbląg -net. oraz PO.
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 50%  51
  To proste, firma Idealmedia jest wykonawcą (programowanie, grafika, obsługa) serwisu elblag.net oraz firmą realizująca prace projektowe (banery flash, marketing, itp). A powiązania z PO nawet mi nie są znane :)
  ~ redruM
  ponad rok temu ocena: 54%  50
  A dlaczego miasto podpisuje takie umowy z prywatnymi portalami? Miasto ma własne środki aby reklamować swoje działania. Czemu jeszcze zleca to prywatnym firmom? "Dziennikarza" prywatnego portalu świadomie piszę to w cudzysłowie, obowiązkiem jest dowiedzieć się z UM i nie tylko, co i gdzie się dzieje lub będzie się działo i o tym informować nas.Te informację Um musi udostępnić, a oni jeszcze mu płacą. to chore, nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem i postawione na głowie. Prywatny portal ma utrzymać się z reklam prywatnych przedsiębiorstw i ew, ogłoszeń, a nie ma prawa być sponsorowany z UM czyli naszych pieniędzy. Taka śmieszna umowa to nic innego jak sponsoring jeśli nie korupcja.
  ~ S.b
  ponad rok temu ocena: 0%  49
  To wynika z Ustawy o Zamowieniach Publicznych poprostu.
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 42%  48
  A są portale nieprywatne ? Miasto wysyła dziennie około 4-5 informacji prasowych, które większość serwisów (nasz również) bezpłatnie umieszcza.
  ~ ori
  ponad rok temu ocena: 73%  47
  Trafny artykuł, ale znowu muszę się przyczepić. Żądny, nie rządny. Stek bzdur, a nie steki bzdur.
  ~ Dota-031
  ponad rok temu ocena: 63%  46
  Brawo!!! Powinniście wytknąć więcej spraw opisanych przez EG24 jako "sensacja","skaldal","dowody już wkrótce"," nie długo szczegóły", itd. Oskarżają, szkalują, a dowodów brak. Nawet "redaktorzy" wstydzą się podpisać pod swoimi bzdurami. Oby to nieszczęsne referendum czkawką im się odbiło.
  ~ elblazanka
  ponad rok temu ocena: 0%  45
  Do Dota 031 Referendum czkawka sie odbilo ,ale chyba tobie. Oskarzaja szkaluja bo maja dowody i maja takie prawo, od tego sa dziennikarzami, zeby szukac weszyc i opisywac prawde.
  ~ tomek
  ponad rok temu ocena: 60%  44
  Redaktorzy e24 nienawidzą swojej pracy. Ludzie każą im spier...lać jak tylko dowiadują się, że są z e24.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 43%  43
  Było słuchać ojca - mój mi mówił że jak coś robić to dobrze albo szkoda czasu i lepiej iść na piwko. Naczelny jest jaki jest i dziennikarz też ma swoje poglądy i argumenty ale skoro pyta a ktoś mu odpowiada i tego już nie publikuje to jednoznacznie gra znaczonymi kartami - Panie redaktorze jak się robi szulerkę to nie wypada potem krzyczeć że ktoś jest oszustem bo miał w rękawie więcej asów niż wasza redakcja.,..
  ~ 4321
  ponad rok temu ocena: 0%  42
  I zamiast iść na piwko zrobił mariuszka, a szkoda czasu mu było.
  ~ gerd
  ponad rok temu ocena: 57%  41
  Panie Lewandowski - czekamy na przykłady. Albo Pan je poda albo jest Pan zwykłym kłamcą!
  ~ zibi
  ponad rok temu ocena: 57%  40
  Mariusz Lewandowski = Nowy Elbląski Macierewicz. Chłopie czy nie zagalopowałeś się w dążeniu do wyjaśniania tak zwanej "gówno prawdy". Jeśli tak zaciekle bronisz e24 to odpowiedz na pytania postawione w artykule? Gdzie są dokumenty? Gdzie kolejne wydanie nowego tygodnika?
  ~ Japan
  ponad rok temu ocena: 67%  39
  To fakt złodziej pilnuje złodzieja Szogun.............. Twoje teksty są żałosne, bo masz kolorowe papiery i możesz mówić wszystko. Pod celą się tego nauczyłeś ?
  ~ crow
  ponad rok temu ocena: 60%  38
  Panie Lewandowski prosimy o konkretne tego przykłady, bo to poważny zarzut - albo podaj Pan przykłady albo przeproś.
  ~ 1234
  ponad rok temu ocena: 57%  37
  Dobrze pan to ujął. Złodziej złodziejowi zawsze na ręce będzie patrzył :-) Na tym serwisie (zabarwionym mocno osobą naczelnego i wydawcy) wychodzi klasyczny przykład moralności Kalego - jak MY kraść, dyskredytował, kłamać (oczywiście forma może być różna: na chama niesioła lub "inteligenta" donaldinio) to jest OK - To DOBRY UCZYNEK, bo my przecież zawsze w dobrej wierze (sic!). Jak INNI na nasz temat kłamią, dyskredytują nas, kradną - a to co innego, to jest już ZŁY UCZYNEK :-) :-) :-)
  ~ wrss
  ponad rok temu ocena: 67%  36
  Ogólnie mówiąc o czym my mówimy? Jakie media? Albo inaczej jakie miasto takie media, parafrazując słynny przed laty kawał.... Przecież przez dwa lata wszyscy trzymaliście prościutki palec w d.... władców. O poczynaniach władzy pisaliście wszyscy albo dobrze albo wcale. Przecież w Elblągu nie było żadnych afer, nieprawidłowości. Ot takie miasto w którym wszystko jest ok, a ludziom żyje dostatnio. Dopiero przed wyborami trochę puściło i co okazało się, że w ciągu paru tygodni mamy mnóstwo afer i nieprawidłowości. I to tylko w czasie paru tygodni, a co się działo przez pozostałe dwa lata?
  ~ crow
  ponad rok temu ocena: 70%  35
  Czy elblag24 przez całe dwa lata walił we władze? Czy może raczej mizdrzył się do Nowaczyka, robiąc z nim słodziutki wywiad z cyklu "przy małej czarnej..."? Otóż nie Pan wydawca e24 latał za władzuchną po kasę na swój reaktywowany portal. Jak tej kasy nie dostał, skumał się z Ruchem Palikota i ci mu zaczęli dawać tematy. Jak już piszemy, to piszmy prawdę - Kuchejda dopiero od zeszłego roku, gdy Ruch Palikota postanowił zrobić referendum stał się wrogiem tej władzy, przedtem chętnie by konsumował pieniądze miejskie i bronił Nowaczyka.
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 60%  34
  Skończy waśc i pisz prawdę nie co ci karzą
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 38%  33
  ~Jan ostatni raz to mi mama coś kazała, miało to coś wspólnego z przyłożeniem się do nauki przed maturą :)
  ~ Maciek
  ponad rok temu ocena: 78%  32
  No i widzicie, tym bardziej trzeba było wspierać referendum i namawiać ludzi do głosowania. Demokracja Bezpośrednia gwarantuje bowiem jawność i transparentność działąń wszelakich. Dzisiejszy model sprawowania władzy, to głuchy telefon. Nie stanęliście na wysokości zadania, byliście tubą propagandową PO (pewnie przez osobę naczelnego) i teraz bolesne żale.... W tym ustroju wszytskie metody dozwolone (vide działania dyskredytujące Kaczyńskiego przez Tuska, fala oszczerstw, pomówień- ryba psuje się od głowy). W Demokracji Bezpośredniej prezydent mówi Kocham- społeczeństwo słyszy: Kocham. W obecnym pseudo ustroju demokratycznym: prezydent mówi: Kocham, społeczeństwo dzięki szeregowi pośredników i usłużnych słyszy co, co chcą poszczególne strefy wpływów, aby usłyszało, czyli np.: szczaw. Nie popisaliście się i nie dziwcie, że jest jak jest.
  ~ jasiekja
  ponad rok temu ocena: 65%  31
  walka konkurencji. ale powiedzcie szczerze czy nie staliście murem za władzą?? staliście!! ustawiacie się pod opinię jak wam pasuje. żenujący serwis
  ~ elblazanka
  ponad rok temu ocena: 0%  30
  Racja zenujacy serwis.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 46%  29
  CREKK - milczał bo miał taki nakaz z ratusza... dziecinada . Uruchomcie neurony ,,,,
  ~ creeck
  ponad rok temu ocena: 32%  28
  Gdyby stali murem za władzą, uwierz wynik referendum mógłby być inny. Według mnie elblag.net za długo milczał. Już po opisaniu kłamstw elblag24 w sprawie eksmisji rodziny z ul. Chopina, gdzie według e 24 odbyło się to bezprawnie i skutkowało śmiercią starszej kobiety, elblag.net powinien cały czas obnażać kłamstwa SBK. Tymczasem ich błędem było to, że również pozwalali na to, co wyprawiał elblag24. Raz odpowiedzieli w sprawie kłamstw o firmie z Finlandii, ale to za mało.
  ~ Xen
  ponad rok temu ocena: 50%  27
  SBK to psychol, który nie powinien mieć prawa do publicznego wygłaszania swoich chorych poglądów. Swoja drogą, przydałby mu się pobyt w szpitalu psychiatrycznym.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 20%  26
  Racja - poproś o poparcie Łukaszenkę i Putina ... Chiny i Korea też jest z tobą... Cenzorzy wszystkich krajów łączcie się.... Hurrrrrraaaaaa
  ~ Na Mieście mówią>>>>>
  ponad rok temu ocena: 33%  25
  Czy Nowa Prawica to Rafał Traks z PISu?
  ~ obywatel GD
  ponad rok temu ocena: 25%  24
  Z tego co wiem, Nowa Prawica to megier z nowaczykwatch
  ~ kaja
  ponad rok temu ocena: 25%  23
  nie to adrian m
  ~ Na Mieście mówią>>>>>
  ponad rok temu ocena: 62%  22
  No w końcu!!! BRAWO!!! Czy to prawda, że ten pseudo dziennikarz jest tajnym współpracownikiem służb.......?
  ~ monter
  ponad rok temu ocena: 61%  21
  No Sebastian, pachnie kolejnym procesem, tym razem będziesz musiał przepraszać elblag.net...
  ~ herbi
  ponad rok temu ocena: 58%  20
  Brawo elblag.net. Dość przyzwolenia na kłamstwa elblag24. Tak powinien już dawno zrobić prezydent - powiedzieć dość. Gdzie są inne media? Kiedy elblag24 posługuje się kłamstwami, manipulacją, insynuacjami i oczernianiem bez dowodów, inne gazety milczą, pozwalają na to. Trzeba już było dawno powiedzieć STOP.
  ~ bruno
  ponad rok temu ocena: 57%  19
  prawda jest taka, że gdyby chcieli atakować elblag24 zaatakowaliby jak Sebastian B.K. znalazł się w sądzie gdy kłamał w sprawie Siwko i prezydenta. To co wtedy o tej sprawie czytałem w elblag.net było napisane bardzo rzetelnie i obiektywnie. A że Sebastian ich teraz zaatakował, to się bronią. Zresztą elblag24 za czasów Słoniny też czerpał profity na współpracy z władzą, teraz czerpie ze współpracy z Ruchem Palikota, który finansuje jego portal i gazetę papierową.
  ~ SpongeBob Kanciastoporty
  ponad rok temu ocena: 42%  18
  "Redakcja serwisu i osoby zaangażowane w jego codzienne tworzenie, to swoista sałatka warzywna" może i faktycznie Waszą redakcję tworzą ludzie o różnych światopoglądach i orientacji politycznej. Tymczasem red. naczelny lata jak opętany z solniczką, w związku z czym Wasza sałatka za każdym razem kiedy jej smakuję, jest dużo za słona. Wasz zasadniczy problem to osoba naczelnego, którego teksty przesycone uwielbieniem Platfusów Obywatelskich i Nowaczyka przyprawiały i przyprawiają - nie tylko mnie - o mdłości. Zasadnicza teza tego tekstu powinna brzmieć: "Ostatnie referendum miało trzech negatywnych bohaterów: elblag24, Nowaczyka i elblag.net".
  ~ rty
  ponad rok temu ocena: 0%  17
  elwira: właśnie dlatego, że przegrane
  ~ rty
  ponad rok temu ocena: 0%  16
  elwira: właśnie dlatego, że przegrane
  ~ SpongeBob Kanciastoporty
  ponad rok temu ocena: 17%  15
  do BIG: gdyby nie to, że szanuję swoją prywatność i nie pozwolę na to, żeby tacy jak Ty wchodzili z brudnymi buciorami w moje prywatne życie, jeszcze dzisiaj otrzymałbyś ode mnie zaproszenie na spotkanie ze mną, po to tylko, żebyś zobaczył na własne oczy, że SpongeBob Kanciastoporty to Spongebob Kanciastoporty a SBK to SBK. Daruj więc sobie te durne insynuacje.
  ~ obywatelGD
  ponad rok temu ocena: 33%  14
  Ty masz sałatkę warzywną w tym co nosisz na szyi gamoniu, ale tobie już nic nie pomoże.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 25%  13
  quick i elwira - może spytacie j czego naczelny nie publikował ? A dlaczego jedne pozycje stoją na stronie głównej a inne szybko znikają? Może kolejna debatka w Ratuszu ?
  ~ BiG
  ponad rok temu ocena: 44%  12
  A nie widzicie że SpongeBob Kanciastoporty to SBK ? Poza tym jak ktoś czyta wyrywkowo to tak później ocenia...
  ~ elwira
  ponad rok temu ocena: 58%  11
  Nie zauważyłam tej soli ;). Zdaję się, że pan naczelny pierwszy skrytykował PO i prezydenta za przegrane referendum. Widziałam w tych tekstach obiektywizm ale wychwalenia PO raczej nie.
  ~ quick
  ponad rok temu ocena: 47%  10
  Nie zauważyłem tego uwielbienia dla PO w tekstach naczelnego redaktora. Możesz wskazać przykłady? Podaj jakieś linki.
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 43%  9
  Widzę że mimo upadku Nowaczyka zwyczaj strzelania sobie w kolano pozostał ...Panie Borkowski jesteście równie obiektywni jak Elblag24 tyle że wy przegraliście wojnę madialną oni ją wygrali. Nie użalajcie się jak dzieci i przyznajcie się do porażki trudno widać są lepsi ,,, a co do tego obiektywizmu wydaje mi się że można by było o tym znów pogadać bo dla mnie to mit i lepiej walić prawdę prosto z mostu niż udawać dziewicę i się rumienić ..
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 56%  8
  Panie Mariuszu - poda Pan datę tej wizyty! Wpadniemy nagramy rozmowę, pokażemy ją światu bez cenzury. Bardzo chętnie podyskutujemy? Czy umie Pan również szczekać prosto w oczy, czy tylko w komentarzach ma Pan odwagę polskiego partyzanta ?
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 40%  7
  My na żadną wojnę medialną nie szliśmy. A waląc prosto z mostu - uzależnił się Pan od obecności w komentarzach w kilku serwisach i oprócz tego nie widzę żadnych innych przejawów Pana aktywności!
  ~ Japan
  ponad rok temu ocena: 0%  6
  ooooo SZOGUN TZN. ZE CIEBIE SKAZYWAŁ SEDZIA TOMASZ PIECHODZIWAK O KTORYM WSPOMINASZ ? TERAZ KOLEJNA WENDETTA? ZROZUM W KONCU KIM JESTES, CO ROBILES I ZA CO SIEDZIALES. WSZSYCY MOWIA ZE ZA NIEWINNOSC I TY TEZ ? A GDZIE LEASINGOWANA WAGA SAMOCHODWA?
  ~ Mariusz Lewandowski
  ponad rok temu ocena: 42%  5
  Potrusiu jak chcesz to wpadnij o podyskutujemy - ja ci udowodnię że elblag.net grał z ratuszem do jednej bramki... ale nie wyszło i teraz szukanie winnych . Tylko po co ? Mają prawo głosu i z niego korzystali ... tyle a co do tej eksmisji pogadaj z Florkiem to jego sąsiadka. A co do Zbiórki to skoro sprawę sądził Tomasz Piechowiak to mam niemal pewność że to kolejna porażka wymiaru sprawiedliwości . Ale mam nadziej że zobaczymy to w Polsacie - Państwo w Państwie...
  ~ piotr77
  ponad rok temu ocena: 55%  4
  Różnica jest taka, że elblag24 posługiwał się kłamstwami a elblag.net pisał obiektywnie o tym co się dzieje. Jeśli tak, to wygrało kłamstwo, a przegrała prawda. Jak wiadomo często kłamstwo może być bardziej efektowne od prawdy. A co do elblag24 - pamiętasz może tekst o niby eksmitowanej starszej kobiecie? Według elblag24 zmarła przez eksmisję - okazało się to kłamstwem. A pamiętasz sprawę Wojtusia Sekielskiego i zbiórki pieniędzy na jego leczenie? Gdzie tam była prawda, kto tam wygrał?
  ~ Nowa Prawica
  ponad rok temu ocena: 65%  3
  Tak czy inaczej elblag.net skorzysta na wygranym przetargu przez IdealMEdia i bedzie pasozytowal na pieniadzach podatnikow. To bylo prawdopodobnie glownym celem tego portalu juz w momence jego tworzenia. Trudno sie teraz dziwic, dlaczego tyle tu platformerskiej propagandy. A teraz czekam na stado minusow.
  ~ eijk
  ponad rok temu ocena: 29%  2
  Proste pytanie? Jak elblag.net skorzystał na wygranym przetargu przez Idealmedię? W przetargu reklama miała być umieszczona w jednym serwisie - i zostało to umieszczone na info. Reklamy widoczne u nas zostały umieszczone bezpłatnie w celach badania statystycznego. Chcemy zweryfikować ilość odsłon i kliknięć tych samych treści na dwóch różnych serwisach.
  ~ BiG
  ponad rok temu ocena: 44%  1
  Jakie k.rwa pasożytowanie ?!?!?! Czyli co ? Jakaś firma wygra przetarg w UM, znaczy to że pasożytuje ? Ja pi...le co durnota.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.