› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Kłamał i podżegał podczas śledztwa w sprawie zabójstwa Prezydenta Gdańska

› sąd ponad rok temu    4.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kłamał i podżegał podczas śledztwa w sprawie zabójstwa Prezydenta Gdańska

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi  S. z Agencji Ochrony Tajfun, która była odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników koncertu: „Gdańsk dla Orkiestry”. Podczas imprezy w styczniu tego roku zamordowano na scenie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła Dariusza S., dyrektora do spraw bezpieczeństwa i BHP  Agencji Ochrony Tajfun o złożenie nieprawdziwych zeznań oraz podżeganie podwładnego do złożenia fałszywych zeznań w postępowaniu karnym dotyczącym zabójstwa Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez Stefana W.

Bezpośrednio po zdarzeniu i  zatrzymaniu  Stefana W.,  Dariusz S.  przekazał funkcjonariuszom Policji identyfikator z napisem Media informując, że Stefan W. posłużył się nim w celu wejścia na scenę. Jak ustalono,  faktycznie nie miało to miejsca

- informuje Grażyna  Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej  w Gdańsku.

W sprawie zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza Dariusz S. był  dwukrotnie  przesłuchany  w charakterze świadka. 

Po raz pierwszy 15 stycznia 2019 roku. Zeznał wówczas nieprawdę, że nigdy nie widział tego identyfikatora i nie przekazywał go funkcjonariuszom Policji.  Przesłuchany 17 stycznia 2019 roku ponownie zeznał nieprawdę, podając tym razem,  że nie pamięta okoliczności przekazania przez siebie identyfikatora. Wiedzę o tym, że to on przekazał identyfikator, uzyskał dzień przed przesłuchaniem od innego pracownika ochrony

- informuje pani prokurator.

Jak ustalili śledczy przed drugim przesłuchaniem 16 i 17 stycznia Dariusz S. kontaktował się ze wskazanym przez siebie pracownikiem, nakłaniając go do złożenia zeznań.  Miały one potwierdzić jego wersję, przedstawioną następnie w trakcie  drugiego przesłuchania.

Przypomnijmy, Dariusz S. został zatrzymany 21 stycznia. Prokurator zarzucił mu popełnienie dwóch czynów składania fałszywych zeznań oraz czynu podżegania innej osoby do składania fałszywych zeznań. Nadto, prokurator zarzucił mu posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej – broni gazowej oraz 9 sztuk naboi alarmowych stanowiących amunicję do broni palnej, które  zostały ujawnione w toku czynności przeszukania w dniu zatrzymania.
Dariusz S. początkowo nie przyznawał  się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Przesłuchany ponownie, złożył  wyjaśnienia  przyznając  się w nich do  złożenia fałszywych zeznań oraz  podżegania do składania fałszywych zeznań.

Za zarzucone mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Oskarżony przebywa w areszcie. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe w Gdańsku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.