› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kierowcy jeżdżą za szybko. Kary są surowe!

› bieżące 5 dni temu    12.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Kierowcy jeżdżą za szybko. Kary są surowe! fot. elblag.net/archiwum

W czasie minionego weekendu policjanci zrealizowali 170 interwencji. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ponad 150 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W tym w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h odnotowali 7 takich przekroczeń. Kontrolowano także trzeźwość kierujących. Zatrzymano 3 kierujących których wynik na zawartość alkoholu był powyżej zera.

Z przekroczeń prędkości rekordzistą okazał się być 45-letni mężczyzna kierujący bmw. Na ul. Jana Pawła II rozpędził swoje auto do 113 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Podobna sytuacja dotyczyła 59-latka kierującego volkswagenem. Ten przejeżdżając przez miejscowość Raczki miał na liczniku 106 km/h. Kierującym zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące oraz ukarano mandatami w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

W Kazimierzowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobową kię, którą kierował 24-latek. Mężczyzna miał w organizmie 0,60 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą w tej kategorii okazał się pewien 33-latek. Mężczyzna w miejscowości Szymbory uderzył skodą w słup telekomunikacyjny. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,36 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janos
5 dni temu 1
Jakie znowu surowe kary. Kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości więcej niż 50km/godz powinny wynosić co najmniej 5 tys. złotych.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.