› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Kierowco autobusu, wyjeżdżasz z zatoczki – daj sygnał kierunkowskazem

› bieżące 10 miesięcy temu    24.08.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Kierowcy autobusów nadal wymuszają pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoczek autobusowych – skarży się jeden z naszych Czytelników. Wczoraj miałem takie zdarzenie, które tylko dzięki mojemu refleksowi nie zakończyło się wypadkiem.


Wiem, ze kierowcy autobusów mają pierwszeństwo przy wyjeździe z zatoczek, ale niech nie robią tego tuż przed jadącym samochodem, w dodatku nie sygnalizując tego światłami – zauważa pan Jan, 45-letni kierowca z Elbląga.

Wtorek, 23 lipca, około godz. 12, Z przystanku autobusowego przy ul. Królewieckiej rusza autobus. Kierowca skręca w lewo, tuż przed jadącym oplem.

Dałem ostro po hamulcach i tylko dlatego uniknąłem zderzenia – opowiada nasz Czytelnik. - Kierowca jadący za mną także musiał raptownie zahamować. Na szczęście obyło się bez stłuczki.

Pan Jan zauważa, że całej sytuacji można by uniknąć, gdyby kierowca autobusu dał sygnał światłami.

Czy to takie trudne. Dla niektórych, chyba tak – zauważa.

A co Państwo sądzą o tej sytuacji?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ksamol
9 miesięcy temu ocena: 0%  7
Kuba ty lepiej nie siadaj za kierownicę. Nie znasz podstawowych przepisów. To autobus ma pierwszeństwo.
~ Świadek
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
Zawsze jak dojeżdżam do autobusu w zatoczce patrzę na przystanek. Jak ludzie już nie wsiadają i w autobusie drzwi się zamykają trzeba być czujnym. Kierowca autobusu ma oczywiście obowiązek upewnienia się, ze może bezpiecznie włączyć się do ruchu, jednak jest tylko człowiekiem który może popełnić błąd.
~ Ozzie
9 miesięcy temu ocena: 50%  5
Kierowcy autobusow specjalnie wlaczaja kierunkowskaz w ostatnim momencie gdy zaczyna ich mijac auto - proponuje policji przyjrzec sie temu zjawisku
~ Kuba
10 miesięcy temu ocena: 0%  4
Pan Jan niech idzie zdań jeszcze raz prawko bo chyba za komuny miały busy pierwszeństwo. Poproszę artykuł z kodeksu ze tak jest jak Pan Jan mówi a wy go cytujecie
~ złodziej
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Kubuś poczytaj kodeks drogowy , konkretnie rozdział *włączanie się do ruchu * i nie ośmieszaj się z swoją niewiedzą.
~ nwo
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
No tak tylko kierowce autobusu czy ma pierwszeństwo czy nie i tak ma włączyć ten głupi kierunkowskaz to raz, a dwa jak już ma samochód na wysokości lusterek to też się nie gramoli na stłuczkę.
~ kierowca
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Rozdział 5 oddział 2 punkt 18 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię. 2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. http://kodeks-drogowy.org/ruch...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.