› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kierował nie mając uprawnień. Na przyczepie znajdowała się inna tablica rejestracyjna

› bieżące 24 dni temu    17.11.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kierował nie mając uprawnień. Na przyczepie znajdowała się inna tablica rejestracyjna fot. KMP Elbląg

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował ciężarowym Iveco. Zdarzenie miało miejsce w tym tygodniu w miejscowości Zielony Grąd.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania zespołem pojazdów, czyli nie posiadał kategorii B+E. Co więcej, policjanci w trakcie kontroli ustalili, że tablica rejestracyjna, która znajdowała się na przyczepie, nie pochodzi od niej a od innego pojazdu. W myśl nowych przepisów jest to przestępstwo. Policjanci sporządzili również wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przypominamy: od października 2023 r. mamy zmiany w prawie, gdzie dany czyn był do tej pory wykroczeniem a od 1 października tego roku staje się przestępstwem. Mówimy tu o tablicach rejestracyjnych. Art. 306c. mówiący o zaborze tablicy rejestracyjnej pojazdu lub nieuprawnionym jej używaniu. 

A więc: § 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego. Teraz więc kradzież tablicy lub użycie jej w innym pojeździe jest przestępstwem za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.