› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Kiełbasa z Salmonellą. Sanepid ostrzega

› zagrożenia i utrudnienia 9 miesięcy temu    30.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kiełbasa z Salmonellą. Sanepid ostrzega

Firma France Salaisons wycofała z obrotu i od konsumentów partię suchej kiełbasy ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonella. Sanepid ostrzega przed spożywaniem produktu. Dystrybutor SCAWAR Sp. z o.o. wszczął procedurę wycofywania produktów ze sklepów E. Leclerc.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę France Salaisons wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktów wskazanych poniżej ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonella. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella może wywołać zatrucie pokarmowe.Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwy produktów: SAUCISSE SECHE DROITE 250 g 3564700012246 SAUCISSE SECHE COURBE 300 g 3564700012253 Marka produktów: SAINT-AZAY Numery partii/terminy przydatności do spożycia: Wszystkie z datą do 08/12/2020 włącznie Dystrybutor w Polsce: SCAWAR Sp. z o.o.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Dystrybutor SCAWAR Sp. z o.o. wszczął procedurę wycofywania produktów ze sklepów E. Leclerc. Proces ten jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Na terenie sklepów E. Leclerc została umieszona informacja dotycząca możliwości zwrotu kwestionowanych produktów.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.