› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Kiedy otrzymamy zwrot podatku w 2020 roku?

› biznes 8 miesięcy temu    28.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Kiedy otrzymamy zwrot podatku w 2020 roku?

Wielkim plusem rozliczania się za pośrednictwem Internetu jest szybszy zwrot podatku – do 45 dni, zamiast maksymalnego okresu wynoszącego do 3 miesięcy w przypadku złożenia rozliczenia w formie papierowej. Inną zaletą jest redukcja błędów, np. poprzez udostepnienie pełnej listy organizacji pożytku publicznego, poprzez wyliczenie kwoty wolnej od podatku. Podatnik nie marnuje czasu na stanie w kolejkach, na wypełnianie deklaracji.

15 lutego ubiegłego roku ruszyła internetowa usługa e-PIT. Nowością jest, że podatnik nie musi już samodzielnie wypełniać deklaracji podatkowej. Ponad 20 mln zeznań podatkowych przygotowanych przez pracowników administracji podatkowej na podstawie informacji od pracodawaców i płatników jest dostępnych za pośrednictwem portalu Krajowej Administracji Skarbowej: podatki.gov.pl. od 15 lutego do 30 kwietnia.

Urzędy zachęcają do wysyłania zeznań przez internet oraz wybór preferowanej formy otrzymywania zwrotu nadpłaty jako przelew na konto. Według informacji pochodzących z urzędów skarbowych jeśli deklaracja zostanie złożona w terminach:

 • od 1 stycznia do 15 lutego – zwrot podatku otzymamy najpóźniej do 1 kwietnia 2020 r.
 • od 16 lutego do 30 kwietnia – zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni.

Ważna informacja dla podatników, którzy pracowali w Holandii, Belgii i Austrii 

Przypominamy, że obowiązkowe jest wykazanie w Polsce dochodu z Holandii, Belgii i Austrii. Zgłaszamy go za pośrednictwem PIT 36 z załącznikiem PIT ZG, który dotyczy dochodów uzyskanych za granicą 

– poinformowała nas specjalista ds. rozliczeń zagranicznych Marta Małek z elbląskiego oddziału Centrum Podatkowego Tax Perfecta (ul. 12 Lutego), które specjalizuje się w rozliczaniu osób pracujących za granicą. 

Ważna informacja dla wszystkich podatników, którzy w ostatnim roku podatkowym pracowali zarówno za granicą, jak i w Polsce (choćby jeden dzień) 

Jeżeli posiadasz przychód w kraju, a pracowałeś chociaż jeden dzień za granicą i otrzymałeś kartę roczną np. z Niemiec, Anglii, Norwegii itp., musisz wykazać dochód za pośrednictwem PIT 36 z załącznikiem PIT ZG.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 5
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Trujące nas.
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
https://youtu.be/c2rMBwbDLdo...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.