› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kiedy Brazylijczycy przyjeżdżają do Elbląga po nożyczki...

› bieżące ponad rok temu    26.08.2013
Joanna Siudak
komentarzy 0 ocen 8 / 88%
A A A
Kiedy Brazylijczycy przyjeżdżają do Elbląga po nożyczki... fot. Konrad Kosacz

Punkty Informacji Turystycznej w Elblągu przechodzą oblężenie. Ponad 300 gości dziennie z innych krajów odwiedza nasze miasto. Najczęściej pytają o możliwość poznania Kanału Elbląskiego i przyczynę jego zamknięcia. Obok wszystkich przewidywalnych pytań pojawiają się też takie jak - Czy maja państwo taśmę klejącą? O tych i innych nietypowych pomysłach podróżników rozmawialiśmy z pracownikiem elbląskiego Punktu Informacji Turystycznej.

Wakacje to okres kiedy władzę w Elblągu przejmują turyści. Podróżnicy zasadniczo pytają o zabytki, które warto zwiedzić. Wpadają również po mapki lub foldery informacyjne. Pracownicy punktów informacyjnych przyznają, że obok standardowych pytań zdarzają się też takie, które zdziwiłyby każdego. - Czy mają Państwo igłę z nitką? - Potrzebuję nożyczek. Gdzie najlepiej udać się by kupić wygodne dżinsy? - To tylko nieliczne z pytań, które zdarza się słyszeć pracownikom punktów informacji.

Jak informuje nas Marzena Pol z Punktu Informacji Turystycznej w Elblągu:

- Najczęściej odwiedzają nas Europejczycy. Gościmy bardzo wielu Niemców, Skandynawów, Włochów, a także z racji bliskości Litwinów. Po nawiązaniu współpracy z Obwodem Kaliningradzkim coraz częściej odwiedzają nas Rosjanie. Warto na koniec dodać, że również za Oceanem o nas pamiętają, ponieważ pojawiają się Australijczycy czy Brazylijczycy. Turyści pytają przede wszystkim o to, co można zobaczyć w naszym mieście. Na drugim miejscu są pytania o Kanał Elbląski. Możliwości jego poznania i przyczyny zamknięcia. Często spotykamy się z zapytaniami o atrakcje z okolicy, noclegi i bazę paraturystyczną.

Ruch turystyczny w Elblągu z roku na rok zwiększa się. Oprócz Niemców, którzy od lat przyjeżdżają do naszego miasta, by zwiedzić Starówkę, pojawia się coraz więcej Rosjan.

- Podsumowania dotyczące ruchu turystycznego przeprowadzane są po zakończeniu sezonu, jednak już teraz jesteśmy w stanie zauważyć spory wzrost turystów, przede wszystkim gościmy coraz więcej polskich turystów. Wszystko zależy od dnia i od pogody, ale nie narzekamy na mały ruch. Dzienna liczba turystów w Informacji Turystycznej utrzymuje się na poziomie 30/40 osób, choć gdy pogoda sprzyja, liczba ta wynosi ok. 60 -70 odwiedzających. Natomiast Punkty Informacji Turystycznej w Bramie Targowej i w Tramwaju Zabytkowym ze względu atrakcyjność obiektów, odwiedza zdecydowanie większa ilość osób- ok. 100-150 w dni powszednie, a dni wolne od pracy i święta ok. 200- 250 dziennie – komentuje Marzena Pol.

O co najczęściej pytają turyści?

- Turyści pytają przede wszystkim o to, co można zobaczyć w naszym mieście. Na drugim miejscu są pytania o Kanał Elbląski. Możliwości jego poznania i przyczyny zamknięcia. Często spotykamy się z zapytaniami o atrakcje z okolicy, noclegi i bazę paraturystyczną – dodaje Marzena Pol.

Rosnąca liczba turystów w Elblągu przekłada się na zwiększenie zysków w wielu branżach. Restauratorzy i sprzedawcy zatrudniając wyłącznie personel władający kilkoma językami. To nie koniec odwiedzin turystów w naszym mieście. Od kilku lat zauważa się, że we wrześniu ruch obcokrajowców utrzymuje się na takim samym poziomie jak w lipcu i sierpniu.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.