› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kawa w ciąży - czy spodziewając się dziecka trzeba zrezygnować z małej czarnej?

› bieżące 7 miesięcy temu    18.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kawa w ciąży - czy spodziewając się dziecka trzeba zrezygnować z małej czarnej?

Gdy kobieta zachodzi w ciążę, wówczas bardzo często w jej rodzinie i wśród znajomych zaczynają się spekulacje na temat tego, jakich produktów powinna bezwzględnie unikać. Szkodliwość niektórych nie wzbudza żadnych wątpliwości. Jednak wciąż tematem wielu dyskusji pozostaje kawa w ciąży. Czy należy z niej całkowicie zrezygnować?

Kawa w ciąży a działanie kofeiny

Wiele osób ceni sobie aromat oraz smak kawy. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie bez niej poranka. Na jednych wpływa pobudzająco. Inni nie zauważają żadnych zmian, a piją ją dla samych doznań smakowych. Jednak warto mieć świadomość, jakie działania ma tak naprawdę na organizm człowiek. Jedną z substancji, która znajduje się w kawie, jest kofeina. Może ona utrudniać przyswajanie wapnia i żelaza oraz wzmaga zgagę. Nierzadko powoduje również nerwowość, a nawet bezsenność, co w przypadku kobiet w ciąży jest poważnym zagrożeniem. Dodatkowo kofeina ma właściwości moczopędne oraz może mieć wpływ na pojawienie się problemów żołądkowo–jelitowych. Dlatego wiele osób odradza picie kawy w ciąży. Jednak czy trzeba z niej bezwzględnie zrezygnować?

Czy trzeba rezygnować z kawy w ciąży?

Kawa w ciąży to temat wzbudzający wiele emocji. Dlatego też warto sięgnąć po radę lekarze lub kierować się informacjami przekazywanymi przez specjalistów. Wśród dostępnych danych znajdują się między innymi zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która informuje o dziennym maksymalnym spożyciu kofeiny w ciąży. Ma on nie przekraczać 300 mg. Jednocześnie warto dodać, że w przypadku Stanów Zjednoczonych obowiązuje norma do 200 mg. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie kawowy.info.

Jak zastąpić kawę?

W przypadku kobiet, które piją kawę dla samego aromatu oraz smaku, dobrym rozwiązaniem może być wersja bezkofeinowa. Dzięki temu można zyskać gwarancję uniknięcia szkodliwego wpływu kofeiny na organizm, zachowując codzienny rytuał. Historii na temat negatywnych skutków spożywania kawy w ciąży jest wiele. Dlatego warto zapoznać się również z artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości na ich temat. Mianowicie: Czy w ciąży można pić kawę ? Poznaj fakty i mity o kawie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.