› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Karnisze - eleganckie i stylowe osłony okienne

› bieżące 26 dni temu    24.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Karnisze - eleganckie i stylowe osłony okienne

Karnisze to bardzo eleganckie i stylowe osłony okienne, które wspaniale sprawdzają się we wnętrzach, urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Jak wybrać odpowiedni karnisz do pomieszczenia i dlaczego ten element dekoracyjny jest taki ważny? Podpowiadamy.

Jaki karnisz wybrać? Czym się kierować?

Wybór karniszy nie jest prosty, ponieważ w sklepach można znaleźć naprawdę wiele, różnorodnych modeli. Karnisze są obecnie traktowane zarówno jako elementy praktyczne, jak i dekoracyjne, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad odpowiednim materiałem, kolorem i jakością wykonania. Jak dobrać karnisz? Przede wszystkim należy stwierdzić, czy potrzebny jest model pojedynczy, czy podwójny. Pierwszy z rodzajów karnisza umożliwia zawieszenie jednego elementu dekoracyjnego, na przykład tylko firany lub jedynie zasłony, natomiast karnisz podwójny to pozwala na powieszenie firanki i zasłony. Kolejnym ważnym, również technicznym aspektem, jest dobór długości profili i rur. Spore znaczenie ma także zastanowienie się nad końcówkami karnisza, czyli nad ozdobnym elementem, który ma znaczenie wizualne. Warto także stwierdzić, w jaki sposób materiały mają być mocowane na karniszu. W sklepach można znaleźć „żabki", które są uniwersalnym rozwiązaniem dla klasycznych firan. Innym rozwiązaniem są agrafki, które są odpowiednie w momencie, gdy firany są przystosowane specjalnie do takiego systemu mocowania. Ostatnim możliwym aspektem jest brak mocowania, czyli element, który sprawdza się dobrze w przypadku firanek lub zasłon z szelkami lub przelotkami. Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest typ karnisza, a więc materiał wykonania. Jakie karnisze wybieramy najchętniej do naszych domów? Można zdecydować się na zakup karniszy metalowych, które doskonale pasują do nowoczesnych mieszkań, minimalistycznych i loftowych. Ten typ karniszy świetnie się sprawdza, ponieważ są one wytrzymałe, trwałe i mogą unieść duże ciężary. Innym rozwiązaniem są karnisze drewniane, które najbardziej pasują do tradycyjnych, klasycznych wnętrz, urządzonych na przykład w stylu rustykalnym. Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym, który bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie eleganckich mebli. Ostatnim typem są karnisze z PVC, najtańsze, dosyć trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, jednak nie prezentują się wytwornie. Warto jednak zaznaczyć, że karnisze z PVC bardzo dobrze pasują do plastikowych okien. 

Karnisze jako eleganckie elementy dekoracyjne 

Karnisze obecnie są uznawane za jeden z ważnych elementów wystroju, który powinien być dopasowany do innych dekoracji okiennych, na przykład firan, zasłon, rolet, ale także do mebli oraz całego stylu pomieszczeń. Ważny jest więc dobór odpowiedniego koloru, a także materiału wykonania. Bardzo modne są karnisze białe, a także złote z eleganckimi okuciami. Do wnętrz minimalistycznych najczęściej wybierane są karnisze nowoczesne, które są smukłe, metalowe i mają dyskretne zakończenia. Ważne jest sprawdzenie, czy wybrany model karnisza, będzie odpowiedni do posiadanych firan i zasłon. W ten sposób można stworzyć piękną i spójną dekorację okienną, która będzie dawała wrażenie lekkości i wyjątkowości. Warto pamiętać o tym, że karnisze mają spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale także i estetyczną. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.