Kapelan elbląskiej policji pomaga walczącym na Ukrainie
› bieżące |
ponad rok temu
13.07.2022 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |


Do Ukrainy trafił transport pomocy organizowany przez księdza dr Waldemara Maliszewskiego Kapelana Policji Garnizonu Elbląskiego.
Wymieniony transport humanitarny to część całej akcji związanej z pomocą dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Biskup Elbląski Jacek Jezierski mianował księdza Maliszewskiego Koordynatorem ds. uchodźców i pomocy Ukrainie. We współpracy z Wojewodą Pomorskim oraz Wojewodą Warmińsko-Mazurskim udało się taką pomoc zorganizować.
- Od początku szukaliśmy kontaktu z 10 Brygadą Szturmową z Kołomyi – mówi ksiądz Maliszewski, który powrócił z kolejnym transportem z Ukrainy. – Z tego miasta gościmy u siebie uchodźców. Są to kobiety, których mężowie walczą w tej właśnie jednostce.
Brygadzie z Kołomyi przekazano m.in. mundury, buty, bieliznę, hełmy oraz skondensowaną żywność oraz opatrunki. Była to kolejna pomoc humanitarna i na pewno nie ostatnia.
nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |