› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Kandydat na skarbnika mieszka w Nowym Dworze Gdańskim

› bieżące ponad rok temu    15.02.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

Dziś komisja konkursowa z trzech osób rekomendowała Danutę Lesiak na kandydata na stanowisko skarbnika miasta. Protokół z wynikami został przekazany Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga. On tylko podejmie decyzję czy przedstawi tę kandydaturę Radzie Miejskiej, która ma prawo zdecydować o powołaniu. Poprzedni skarbnik odchodzi na emeryturę.

Zbigniew Pater, po ponad 22 latach pracy odchodzi na emeryturę. Został skarbnikiem 4 sierpnia 1994 roku. Nieprzerwanie pełni tę funkcję do dziś.

W marcu 2015 roku złożył rezygnację ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Miał jednak nadal pracować w Urzędzie Miejskim na stanowisku ds. analiz finansowych i długu publicznego. Nowym skarbnikiem miał zostać Henryk Gawroński, były radny PO, dr nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Wniosek prezydenta o jego powołaniu miał być głosowany przez radnych podczas sesji pod koniec marca 2015 roku. Nie doszło do tego, bowiem Witold Wróblewski, prezydent Elbląga wycofał uchwałę z porządku obrad.

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko skarbnika, chociaż nie miał takiego obowiązku.

Komisja konkursowa z trzech osób rekomendowała Danutę Lesiak na kandydata na stanowisko skarbnika miasta. W tajnym głosowaniu padło na nią cztery głosy, na drugiego kandydata jeden głos, a na trzeciego żaden. Zwyciężczyni konkursu na kandydata na skarbnika jest mieszkanką Nowego Dworu Gdańskiego. Prowadziła biuro rachunkowe. Protokół z wynikami został przekazany Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga. On tylko podejmie decyzję czy przedstawi kandydaturę Radzie Miejskiej, która ma prawo zdecydować o powołaniu.

Kandydat na skarbnika musi mieć ukończone ekonomiczne studia magisterskie, ekonomiczne, wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3 – letniej praktyki w księgowości lub posiadanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów. Obowiązuje go także znajomość przepisów ustaw, m. in. o finansach publicznych, o rachunkowości, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych. Dodatkowym atutem przy ocenie kandydata będzie doświadczenie zawodowe w administracji samorządowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jagódka
ponad rok temu ocena: 100%  4
do kacz Elbląg to światowe miasto a Nowy Dwór to prowincja gratuluję. Mieszkam w Elblągu od urodzenia i nie wiedziałam że mieszkam w metropolii
~ Były student
ponad rok temu ocena: 60%  3
Dr Gawroński byłby dobrym kandydatem, niestety nie ma poparcia politycznego. Świetny wykładowca i normalhy człowiek.
~ hmmm
ponad rok temu ocena: 60%  2
Jeżeli ta pani spełnia, te wszystkie kryteria, a Komisja która weryfikowała i dokumenty i stan wiedzy składała się z fachowców, to pan prezydent powinien zatrudnić . Nie rozumie tylko tego, że ten skarbnik co odchodzi to miałby być zatrudniony jako analityk? coś niebywałego- odchodzi również z powodów zdrowotnych, ale chce zostać. To takie elbląskie?
~ kacz
ponad rok temu ocena: 80%  1
Czy ta pani jest lub była członkiem PSL? Mieszka na prowincji, więc przypuszczam, że tak.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.