› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Kampania znaczona nutami (+ wideo)

› polityka 7 miesięcy temu    6.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Kampania znaczona nutami (+ wideo)

Polska polityka to niekończący się ciąg nudnych jak przysłowiowe flaki z olejem przemówień oracji, peroracji a czasem i pyskówek. Polacy powoli zaczynają mieć tego rodzaju polityki dość i pokazuje to relatywnie mała frekwencja wyborcza. Czy politycy wyciągają z tego trendu wnioski ?

Niestety nie. Piątkowy felieton Marii Kasprzyckiej pokazuje doskonale nastroje społeczeństwa, a autorka pokazała doskonały zmysł obserwacji.

Dehumanizacja polityki prowadzi wyborców do frustracji, zniechęcenia, częstych zmian opcji, budowy negatywnych elektoratów. Coraz mniej identyfikujemy się z naszymi parlamentarnymi przedstawicielami, bo ich tak naprawdę nie poznajemy. Często sami zniechęcają nas ku temu budując przekaz, że indywidualnie niewiele znaczą, bo to partia decyduje o ich postawach. Konstruktywna debata publiczna zanikła, a pracy u podstaw zwyczajnie brak

– nad wyraz słusznie zauważyła autorka.

Co zatem zrobić, by ową frustrację zmniejszyć i doprowadzić do humanizacji przekazu politycznego skoncentrowanego dziś na megabilbordach z twarzami polityków i przekazem kierowanym nie do Wyborców, ale do kamer, kamerek i mikrofonów?

Podobno muzyka łagodzi obyczaje, może więc warto coś zaśpiewać?

Konfederacja Wolność i Niepodległość jest najmłodszym znaczącym uczestnikiem polskiej gry politycznej i od samego zarania swojego istnienia kontestując to, co widzimy na co dzień o patologii, jaką widzimy  nie tylko mówi i pisze, ale i … śpiewa.

Wielu z nas słyszało już zapewne sztandarowy utwór kampanii konfederacji „Na Konfederację oddaj głos królewno”:

 

To nie jedyny utwór mówiący o polityce – doskonale opinie Konfederacji na temat architektury Polskiej i europejskiej sceny politycznej pokazał europoseł z malowniczego śląska o pięknym staropolskim imieniu Dobromir i nazwisku Sośnierz, tworząc utwór „Lewicówka”

 

O tym, jak powstał sam utwór i jakie frustracje budzi Unia Europejska, opowiedział autor podczas konwencji programowej w Warszawie.

 

Wspomnienie z konwencji w wersji lokalnej opatrzone muzycznym autorskim wykonaniem utworu „Wspólny Dom” tekst i wyk. Dariusz Łaska na motywie Uriah Heep "Lady In Black" prezentujemy poniżej. 

 

Czy o polityce można mówić za pomocą nut i obrazów zobaczymy za tydzień, bo tyle pozostało do wyborów parlamentarnych i zachęcając do udziału w elekcji, skromnie przypominamy, że kandydaci Konfederacji tworzą listę numer 4.

Materiał wyborczy: Konfederacja Wolność i Niepodległość

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anty lewak
7 miesięcy temu ocena: 50%  2
Macie mój głos!
~ Anty lewak
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
O jakiś lewak ma dyżur.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.