› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kampania wyborcza wchodzi do kościoła. Za sprawą Jerzego Wilka

› bieżące ponad rok temu    9.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 90 ocen 43 / 86%
A A A
Kampania wyborcza wchodzi do kościoła. Za sprawą Jerzego Wilka fot. UM Elbląg

O Boże błogosławieństwo dla elblążan będą modlili się wierni w kościele przy ul. Częstochowskiej. Mszę w tej intencji zamówił prezydent miasta Jerzy Wilk. O tym fakcie informowano dziś w kościele podczas niedzielnych mszy świętych.

O całej sprawie powiadomił nas nasz Czytelnik, który uczestniczył w dzisiejszej mszy świętej w kościele przy ul. Częstochowskiej.

- Dziś, będąc w kościele na mszy świętej, ksiądz ogłosił, że w najbliższy czwartek odbędzie się msza w intencji Bożego błogosławieństwa dla elblążan. Ksiądz informował, że mszę zamówił prezydent Jerzy Wilk. Część ludzi, wychodząc z kościoła, bardzo mocno to komentowała. Dlaczego prezydent Wilk znów angażuje kościół do kampanii wyborczej? Dlaczego ksiądz wyczytuje na głos, że to prezydent Jerzy Wilk zamówił taką mszę? To przecież już element kampanii wyborczej w kościele.

Początkowo nie wierzyliśmy w te informacje. Nie sądziliśmy, że można tak perfidnie i cynicznie wykorzystywać możliwość zamawiania w kościele mszy świętej w ważnych intencjach dla zwykłej kampanii wyborczej. Od jednego z księży tej parafii jednak dowiedzieliśmy się, że takie "było polecenie" aby wymienić osobę, która wniosła intencję mszy świętej. Msza ma odbyć się w czwartek tuż przed wyborami, 13.11.2014 r. w kościele w parafii św. Brata Alberta.

Potwierdzenie tej informacji znaleźliśmy na stronie internetowej parafii. Faktycznie taka msza święta zostanie w czwartek odprawiona. Co ciekawe, przy innych mszach w intencji osób czy ważnych spraw, nie podaje się nazwisk osób wnoszących takie intencje. Wyjątek zrobiono jedynie dla Jerzego Wilka.

Jak na to reagują sami wierni? - Wie pan, nagrzeszył prezydent, komunię przyjmował choć nie może, żyje bez ślubu kościelnego, to może taką pokutę chce sobie zadać - mówił starszy mężczyzna, pytany przez nas pod kościołem p.w. św. Brata Alberta.

Być może jest to celowe działanie prezydenta Wilka, skierowane do wiernych Kościoła Katolickiego. Całkiem niedawno przez media przetoczyła się informacja, że prezydent Jerzy Wilk, choć nie posiada ślubu kościelnego, przyjmuje komunię świętą. W tej sprawie odbyła się nawet rozprawa w sądzie, w trybie wyborczym. Chociaż portal elblag24 przegrał sprawę, to dziennikarze tej gazety nie muszą przepraszać prezydenta za to, że podali informację iż nie posiada ślubu kościelnego oraz bezprawnie przyjmuje komunię świętą.

Do tej sprawy powrócimy w poniedziałek. Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy msza święta, zamówiona przez prezydenta Jerzego Wilka, nie była czasami opłacona ze środków publicznych. W końcu mszę zamawiał prezydent.

Zrzut ze strony internetowej parafii p.w. św. Brata Alberta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (90)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu 90
Na tej mszy nie było ani Wilka ani Panów Pruszaka i Hajdukowskiego. Rozumiem że Wilk drży ze strachu przed ekskomuniką Pan Pruszak nie wie jak się zachowąc a Pan Hajdukowski cierpi na nistrawność i sensacje gastryczne w związku z czym postanowieli nie zanieczyszczać powietrza gazami gastycznymi, Szkoda że zabrakło też Radanych i Kandydatów ,....... Żenujące
~ CHRZEŚCIJANIN NIE KATOLIK
ponad rok temu ocena: 57%  89
Dokładnie tak-mam starszą sąsiadkę bardzo bogobojną i ostatnio z nią rozmawiam a ona mówi że wraca ze spotkania z prezydentem w kościele. Wyciąga ulotki, kalendarzyki, nalepki i mówi jaki to dobry człowiek. On tyle robi dla miasta i ksiądz go szanuje. A teraz takie ataki są na niego organizowane przez bezbożników. Chcą go oczernić i zniszczyć jego chrześcijańską rodzinę. WYMIEKŁEM. TO CAŁA PRAWDA.
~ PowerCom
ponad rok temu 88
Trzeba zadzwonić po Inkwizycje, nie ma wyjścia. Ciekawe kto by spłonął na stosie za bezbożność? :>
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 33%  87
Poziom artykułu żenująco niski. Nikt nie prowadzi kampanii w kościele mam dość obłudy śmiesznych Kuchejdy . Teraz dołączył do niego E-g net i redaktor Pszczółkowski. Opluwacie człowieka ale to i tak wam nic nie da. Ten prezydent wykonał ogrom pracy przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Elblążanie to docenią..Głosuję na Wilka.
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 86%  86
Niech Wilk zamówi lepiej mszę dla siebie, choć pewnie jemu i tak już nic nie pomoże... ja na pewno na taką mszę wyborczą nie pójdę. To jest przegięcie. Ale to jest właśnie typowe dla tych z PiS!!! Tragedia!!!
~ Bizon
ponad rok temu ocena: 18%  85
A ja zagłosuję na Jerzego Wilka. Nie interesuje mnie czy przyjmuje komunię czy zamawia msze w kościołach. Interesuje mnie to jakim jest gospodarzem miasta. A oceniam te kilkanaście miesięcy dobrze.
~ murzynek
ponad rok temu ocena: 92%  84
Nadmienić chciałem, że ta cała budowa basenu ciągnieta jest pod kampanię wyborczą. Pan Wilk dotychczas nie raczył powiedzieć Elblążanom skąd weźmie brakujące 9 mln z budżetu miasta na budowę basenu. Jak mniemam teraz budowa finansowana jest ze zdobytych środków z Urzędu Marszalkowskiego, a co gdy te pieniądze się skończą (a skończą się tuż po wyborach)! Pan Wilk będzie mial ten problem z głowy czy wygra czy przegra, gdy przegra powie, że to wina tego co wygrał, że budowa nie jest kontynuowana, gdy wygra powie że opozycja blokuje środki na budowe! Tak, czy owak nie liczyłbym na rychły koniec tej budowy, chyba że Pan Szwed sprowadzi Niemców by za friko dokończyli tą budowę z własnych środków :))))))))
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 90%  83
a co tu oceniac... budowa basenu bez przetargu, dalsza emisja obligacji, jednym slowem nic specjalnego ;/
~ xyz
ponad rok temu ocena: 79%  82
Widzę że tutaj dają wystapienie jakies dewotki, co to znaczy porządna spowiedź, sprawa przystępowania do komunii to rola papieża, ale jak widać niektórzy stawiają siebie ponad prawem kościelnym i piszą takie brednie. Nie róbcie ludziom wierzącym prania mózgu.
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 71%  81
Widzę na zdjęciu, że znowu komunię zżarł.
~ PowerCom
ponad rok temu 80
Dlatego jest taki gruby na twarzy, puchnie od mąki :D
~ Tutejszy
ponad rok temu ocena: 26%  79
Poziom artykułu strasznie niski. Byłem tam i nikt nie prowadził agitacji w kościele ani w jego obrębie. Nie były rozdawane żadne ulotki. Kto miał ochotę porozmawiać z Panem Prezydentem Wilkiem mógł pójść do salki obok i dyskretnie to zrobić. Wstyd dla Pana Pszczółkowskiego. Miałem lepsze zdanie o tym dziennikarzu. Idzie śladami Kuchejdy
~ NoName
ponad rok temu ocena: 84%  78
Kościół jeszcze bardziej zniechęci do siebie wiernych
~ nwo
ponad rok temu ocena: 86%  77
To da się jeszcze bardziej?
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 71%  76
O dopadła mnie cenzura odnośnie Szweda :(
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 63%  75
" RZETELNA REDAKCJO " Wolę zamówioną modlitw dla mieszkańców Elbląga, niż smerfa który kłamie, a Wy jak zwykle zachowujecie się jakby nic siPan Szwed jest właścicielem papierowym czterech Spółek z o.o. dwie według KRS nie działały od ich założenia, jedna zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, a jedna zakończyła działalność w 2013 roku wobec ostatniej było prowadzone postępowanie egzekucyjne, niestety umorzone, ponieważ majątek firmy nie mógł pokryć kosztów egzekucyjnych. Dane te opieram na podstawie KRS. Sprawdzałem również czy pod wskazanymi adresami działają te niby firmy, niestety nikt nic nie wie, jak również brak jest jakiegokolwiek szyldu firmy np: przy ul. S. Moniuszki 21, lub ul. Grunwaldzkiej 63/1. W Warszawie jedna firma ma adres hotelu GROMADA, ale jak dzwoniłem to nikt nic na jej temat nie wie. Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego ze wspomnianymi firmami, nie posiadają również stron internetowych które umożliwiłby poszerzenie wiedzy o prowadzonej działalności
~ PowerCom
ponad rok temu 74
Pewnie dlatego, że nie świadczą usług dla polaków cebulaków :D
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 43%  73
Ujmę to tak, żyję w związku niesakramentalnym. Nie wyszło jak planowałem na początku. Jeżeli dzisiaj będąc z drugą partnerką postanowiłbym że nie będziemy uprawiać sexu i wyspowiadalibyśmy się z tego jak również otrzymali rozgrzeszenie, moglibyśmy przystępować do Komunii Świętej. Mój syn jest ochrzczony i bardzo mnie to cieszy. Wierzę w Boga i jest mi z tym dobrze. Nie oceniam innych i czuję się z tym fantastycznie. Kocham ludzi bez względu na wyznanie, kolor skóry oraz przekonania. Omijam szerokim łukiem tych którzy są nietolerancyjni i ciągle jątrzący i spiskujący przeciwko innym. Jeżeli macie problem z tym że Waszym zdaniem Pan Jerzy Wilk zrobił coś źle to macie inny wybór.
~ PowerCom
ponad rok temu 72
O TY GRZESZNIKU! :D
~ Nowy nick
ponad rok temu ocena: 78%  71
Sugerujesz że p. Wilk żyje w celibacie? Czy może, że już nie może? Co mamy sądzić o sprawie po twoim wpisie?
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 70%  70
Tak Elblążanin przyszły czasy tolerowania w Kościele , tego co kiedyś było nie do pomyślenia. ( Mówi się wśród Polaków o pokoleniu Jana Pawła II ). Pod wpływem nacisku rozwijającej się cywilizacji . Jak TAK dalej pójdzie to będą śluby kościelne homoseksualistów itd. itp . To nie we właściwym kierunku zmierza i tego jestem w 100 % pewien .
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 67%  69
Małżonkowie ci muszą naturalnie spełnić wszystkie warunki konieczne do dobrej spowiedzi świętej. Po wielu latach nieprzystępowania do sakramentu Pokuty winni zrobić sobie dobry rachunek sumienia. Winni szczerze żałować za wszystkie grzechy, które pamiętają i których nie pamiętają. Grzechy ciężkie muszą wyznać według liczby i okoliczności. Winni uczynić mocne postanowienie poprawy. I muszą zadośćuczynić Bogu i ludziom. W pierwszym rzędzie muszą naprawić krzywdę wyrządzoną małżonkowi sakramentalnemu i dzieciom urodzonym w tym małżeństwie. Naprawienie krzywdy jest warunkiem owocnej spowiedzi.
~ PowerCom
ponad rok temu 68
Jak można zadośćuczynić za namiętne kłucie partnerki pod ogon? :D Może ją porządnie wychłostać... ?.
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 33%  67
Kiedy mogę przyjść do spowiedzi bo wg. kościoła można się wyspowiadać bliźniemu. Dam żulowi 2 złote i dorzucę dwa Specjale. Dostanę rozgrzeszenie i będę mógł przystąpić do Ciała Chrystusa bo zadośćuczyniłem (niech stracę 50 złotych i tacka Specjala)? Nie pamiętam z kim się dupczyłem i kiedy więc grzechu nie ma bo dzieci już dorosłe a antykoncepcji wg. kościoła nie wolno używać?
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 76%  66
Po pierwsze małżonkowie mają uznać naukę Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa, chociaż praktycznie tej nauce się sprzeniewierzyli, bo rozerwali małżeństwo sakramentalne i żyją w nowych związkach cywilnych. Winni żałować za tę niewierność wobec woli Chrystusa. Po drugie nie mogą zadośćuczynić obowiązkowi odejścia 80 drugiego partnera dla ważnych powodów, np. ze względu na wychowanie dzieci lub świadczenie sobie wzajemnej opieki. Po trzecie zobowiązują się żyć w pełnej wstrzemięźliwości seksualnej. Nie na krótki czas, ale na zawsze. Po czwarte nie może zachodzić niebezpieczeństwo zgorszenia. Praktycznie oznacza to możliwość przyjmowania Komunii św. w obcej parafii. Warunki te zostały przypomniane także w IV Synodzie Diecezji Tarnowskiej (stat. 591).
~ Stasiu Gąska
ponad rok temu ocena: 33%  65
Lewatywa a jaki z Ciebie Stańczyk. Stańczyk to osoba dowcipna ale zarazem inteligentna a Ty jesteś błaznem idiotą, któremu najwidoczniej coś wypaliło komórki mózgowe !
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 32%  64
Drogi Elblążaninie czasami wypada robić za stańczyka skoro wokół same błazny . O ile wiem Pan Wilk nie umiera ... Pozywanie do Sądu kogoś kto napisął prawdę / zdaniem Sądu i obecnie również moim / jest występkiem przeciw prawdze i obyczajowi oraz dowodem pychy i głupoty. Pycha nadalkroczy przed upadkiem i prowadzi je głupota . Za swoje błędyu trzeba płacić i te w życiu prywatnym i te w życiu publicznym - tak postępuje mężczyzna. Od odpowiedzialności ucieka tylko chłopiec w krótkich spodenkach.
~ Elblążani
ponad rok temu ocena: 72%  63
Panie Lewandowski, niech Pan przestanie się błaźnić.Mówimy tutaj o spowiedzi świętej. Z tego co mi wiadomo, niejaki gen. Jaruzelski też pogodził się z Bogiem przed śmiercią. Precz z nienawiścią do oponentów przez ML !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jakby Pan czytał ze zrozumieniem to miałby Pan ułatwione zadanie :)
~ nwo
ponad rok temu ocena: 76%  62
ML chcesz poczytać głupoty? to poczytaj swoje posty.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 30%  61
Takich głupot to już dawno nie czytałem , Rozumiem że Hitler Stalin Attyla Kaligula i Neron piją ambrozję w niebie a podaje im dzbany święty Piotr i Matka Boża ? Lecz się na buty
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 79%  60
Panie Lewandowski, niech Pan przestanie zachowywać się jak przedszkolak. Przeczyta Pan ze zrozumieniem, a potem się Pan wypowiada. Osoba o nicku "alina" też powinna, tego uczą w szkole podstawowej. Co was tak gryzie? To że Facet którego uważałem za poważną osobę, który był czarnym koniem Kampanii Wyborczej, zbłaźnił się i zaczął zachowywać jak pajac? Mówimy o tym co jest tu i teraz, a nie było 20 lat temu. Jak macie problem ze zrozumieniem to może jakiś mądry ksiądz pomoże. A i chyba zapomnieliście że BÓG wybacza wszystkie potknięcia człowieka i wybacza wszystkim grzesznikom. Dzięki temu dobro zwycięża ze złem od wieków :)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 43%  59
No i cały misterny plan Alina spuściła w toalecie,,,,
~ alina
ponad rok temu ocena: 64%  58
"Po trzecie zobowiązują się żyć w pełnej wstrzemięźliwości seksualnej. Nie na krótki czas, ale na zawsze" czy wspólne dzieci prezydenta i Teresy bocian przyniosł?????????????????????
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 73%  57
Do Aliny i innych nie umiejących czytać ze zrozumieniem !!!!!! Z linku który przesłała alina: Jeżeli niemożliwe jest uregulowanie spraw sumienia w wyżej wymieniony sposób, pozostaje małżonkom rozwiedzionym, żyjącym w związku niesakramentalnym, jeszcze jedna droga, podana przez Kościół. Zależy ona wyłącznie od dobrej woli zainteresowanych. W pewnych wypadkach Kościół dopuszcza małżonków rozwiedzionych, żyjących w związkach niesakramentalnych do Komunii świętej, ale po spełnieniu ściśle określonych warunków. Warunki te zostały ostatnio przypomniane przez Ojca św. Jana Pawła II w Adhortacji "Familiaris consortio" (n. 84), oraz w cytowanym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z dnia 14 września 1994 r. (n. 4). Warunki te są następujące: Po pierwsze małżonkowie mają uznać naukę Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa, chociaż praktycznie tej nauce się sprzeniewierzyli, bo rozerwali małżeństwo sakramentalne i żyją w nowych związkach cywilnych. Winni żałować za tę niewierność
~ PowerCom
ponad rok temu 56
Faryzeusze nie księża, no niestety idiotów wśród czarnych kiecek nie brakuje ;/ "Całuj pierścień skurwysynu!"
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 50%  55
Do świadka, to zmień parafię. Nie jestem od oceny postępowań księży. To niestety tylko ludzie tak samo grzeszni i omylni jak każdy z nas.
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 100%  54
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz! Żyję z kobietą od trzydziestu lat która miała ślub kościelny. Chrzest naszych dzieci to było przeżycie (ksiądz zapomniał i umówił ślub na tą samą godzinę więc dziecko zostało ochrzczone w zakrystii}. Odbyliśmy drogę do próby "kościelnego unieważnienia małżeństwa" gdzie pytania czy niebieska sukienka jest białą i skusiła do seksu były tymi bardziej akceptowalnymi. Obecnie wg. kościoła moja Żona jest wdową a ja nadal kawalerem. Kościelnego Ślubu nadal nie mogę zawrzeć bo proboszcz parafii Św. Wojciecha ma swoje procedury i konieczne zalecenia które co łaska kosztują.
~ fhj,k
ponad rok temu ocena: 38%  53
To jest nic, w porównaniu do oświadczemnia pana Sepupu na sąsiednim portalu.Od rana boli mnie ze smiechu bolą...pan sepuupu się uważa za katolika i każe się modlić za prezydenta. Coś pachnie mi to nawrotem psychozy...myśli religijne, urojenia świętości...hm.
~ ELBLĄŻĄNIN
ponad rok temu ocena: 44%  52
Jaki ten artykuł kłamliwy. Ksiąz powiedział, starszy mężczyzna powiedział itp. Jak na E24. Zawsze podaje się intencję i kto zamówoii. Młody ksiądz jakiś niedouczony, czy możę to ministrant był?
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 40%  51
Panie Lewandowski, my internauci wiemy że jest Pan idiotą, Z tego co wiem Są nie rozpatrywał kwestii wiary i kościoła. Wynika to z prostego założenia, żąden z sędziów nie będzie wypowiadał się w kwestiach wiary, jest to prywatna sprawa każdego człowieka.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 33%  50
Nikt z żyjących obecnie nie jeste bez winy a co do tych belek to właśnie belkę z oka jerzego Wilka wyjmujemy. Gdyby Wilk nie poszedł do sądu można by było mówić o plotkach i pomówieniach - teraz mowimy o faktach ustalonych przez Sąd. Samobójstwo roku
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 61%  49
Ja do katolickiego, nawet w Elblągu Przeważnie brzmi to tak w intencji , od np. brata, siostry itp. Wyjątkiem są Msze Święte wypominkowe. Wystarczy słuchać co mówi ksiądz, a nie tylko iść do kościoła. Normalnie wszyscy teraz święci katolicy. Oburzeni i święci. A ja to ujmę dwoma cytatami z Pisma Świętego: " kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień", źdźbło trawy w oku swojego wroga zobaczysz, a belki w swoim nie widzisz. Pozdrawiam :)
~ alina
ponad rok temu ocena: 70%  48
A to ciekawe. Daję na mszę za ojca i nigdy się nie zdarzyło, aby ksiądz powiedział w kościele, że to od córki, wymienia tylko intencje. Może Ty do innego kościoła niż katolicki chodzisz?
~ e 24 plus
ponad rok temu ocena: 50%  47
Czemu nie zmienicie nazwy na e 24 extra,albo e super 24 :) bedzie lepiej brzmiało i tak prawdziwei ,na czasie;)
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 79%  46
No cóż, jak widać człowiek się męczy , nie umie sam odejść ze stanowiska . Bądźmy miłosierni, jak Nasz Pan i pomóżmy Mu opuścić Ratusz po 16 listopada 2014 roku . Ja wielbię Boga czynem , więc bądźmy ludźmi czynu a nie daremnych słów i idźmy do urn wyborczych . Strzeżmy prawd wiary aby nie były interpretowane na swój " strój " w ramach rozgrzeszenia grzechów głównych . Pani Mario nie ma Pani pojęcia o tych WY i nie widzi Pani " deski w swoim oku " A co diabła ma on wile imion i postaci a działanie jego nie zwykle przebiegłe jest . Oprócz chodzenia do Kościoła, bo to teraz na tym polega w większości przypadkach... wiara . Należy, wsłuchać się w głos Kapłana... a czy czasami nie zszedł " na manowce " czytać Pismo Św. Amen.
~ Inżynier_Mamoń
ponad rok temu ocena: 78%  45
Wilk jak tonący chwyta się brzytwy. W 2013r., poprzez rozdawanie baloników przy parafiach elbląskich, przyciągnął kilkuset moherów do urn, myśli, ze po tym jak zadłużył Elbląg przez rok w szybszym tempie niż poprzednicy, znów mu się uda. Rzecz w tym, że do kościoła chodzą też ludzie potrafiący samodzielnie myśleć, a nie tylko tacy którzy myślą tylko to co ksiądz z ambony każe! Jak widać zadowoleni faktem zamawiania mszy św. za mieszkańców Elbląga na tydzień przed wyborami to kolejny ruch ośmieszający obecnego prezydenta (tylko z nazwy). Na szczęście ta kompromitacja za tydzień się skończy!
~ pismak
ponad rok temu ocena: 86%  44
determinacja w utrzymaniu stanowiska aby dowieźć się do wieku emerytalnego z tymi dochodami - aż nadto widoczny jest cel p. Wilka w "słuchaniu elblążan". to nie jest kampania o przyszłość miasta, to kampania o spokojną emeryturę pana Wilka
~ miła
ponad rok temu ocena: 18%  43
.........
~ Waldemar
ponad rok temu ocena: 76%  42
To się w pale nie mieści. Facet leży krzyżem w kościele co pokazuje za nasze pieniądze na stronach Urzędu Miasta Elbląga a żyje od wielu lat na kocią łapę (przepraszam na ślubie cywilnym co my katolicy właśnie tak nazywamy). Jak można być tak obłudnym. Za wszelką cenę po stanowisko. Jaki wstyd dla uczciwych działaczy PIS. Liczę również na reakcję Kościoła Katolickiego i odcięcia się od tego małego człowieka..
~ parafianin
ponad rok temu ocena: 84%  41
Jestem przeciwny kampaniom wyborczym w kościołach. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10 30 odbyło się SPOTKANIE z prezydentem w salce ks. Klimuszki w parafii św. Pawła. Zaplakatowany cały plac przed kosciołem. Czegoś takiego w mojej parafii nigdy nie było. Wstyd!!!!
~ plif
ponad rok temu ocena: 83%  40
A czemu aż w tym kościele-mieszka na Grunwaldzkiej -to mógł zamówić w swojej parafii?Itak polityka wchodzi do kościoła. Tym ruchem i kościół traci i PIS.Modlą się pod figurą a diabła mają za skórą
~ 100% elblążanin
ponad rok temu ocena: 75%  39
Wstyd prezydencie Wilk, .....
~ 100% elblążanin
ponad rok temu ocena: 79%  38
Politycy wszelakiej maści Wara od kościoła, kościół jest dla ludzkich spraw duchowych...... nie brudnych interesów ziemskich
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 80%  37
@he , człowieku , a co do tego ma rozwodnik, chyba najważniejsze jest to czy ma ślub kościelny
~ wujo
ponad rok temu ocena: 66%  36
Pan Wilk nie ma rozwodu ale nie też ma ślubu kościelnego i popełnia świętokractwo. To dorośli ludzie powinni wiedzieć
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 88%  35
Jeżeli nawet pan Wilk jest obecnie impotentem,to żyjąc bez ślubu kościelnego popełnia ciężki grzech który zabrania pełnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Nawet obcięcie języka oraz amputacja paluszków nie upoważnia go do przyjmowania Komunii Świętej.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 55%  34
do alina: czytania ze zrozumieniem uczą w szkole podstawowej :) oj tylko idiota się nie pomyli :), a ja jestem człowiekiem i czasami zdarzają mi się pomyłki:)
~ alina
ponad rok temu ocena: 50%  33
elblążanin piszesz takie bzdury, że glowa boli, nie ma czegoś takiego jak kodeks postępowania kanonicznego jest natomiast kodeks prawa kanonicznego. osoba żyjąca w związku niesakramentalnym nie ma prawa przyjmować komunii świętej http://www.zabno.diecezja.tarn... ty katolik nie znasz takich podstaw? wstyd tylko nie pisz, że prezydent seksu z żona nie uprawia bo dzieci z księżyca nie spadły.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 38%  32
proszę poczytać Kodeks Postępowania Kanonicznego i tyle w temacie.
~ he
ponad rok temu ocena: 37%  31
Może brać opłatek bo nie jest rozwodnikiem.Proste.Kłamstwa piszcie sobie ale prawda zwycięży.Już za tydzień szwedzki potop.
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 75%  30
Dlaczego on może przyjąć komunię a ja nie chociaż mąż mojej partnerki już nie żyje?
~ Mila
ponad rok temu ocena: 75%  29
My elblążanie chyba tacy bezbożni, aż pan prezydent musiał Msze zamówić, mam tylko nadzieję,że za swoje . Tragiczne to....
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 45%  28
do elblążanin_ możesz za Wilkiem biegać z papierem toaletowym, twoja sprawa, a Szweda się boisz bo odpadniesz od koryta.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 65%  27
Wierzę w mądrość ELBLĄŻAN !!!! Potop Szwedzki nam nie grozi :)
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 69%  26
HAHAHAHAHAHA CZŁOWIEKU TEN kłamca W KOMUNIJNYM GARNITURKU NIE MA SZANS. NIE TRAKTUJ ELBLĄŻAN JAK IDIOTÓW. JA NIE JESTEM PRZY ŻADNYM KORYCIE, ALE WIDZĘ ŻE ZABOLAŁA PRAWDA O FACECIE KTÓRY TRAKTUJE ELBLĄŻAN JAK W POLSKIEJ KOMEDII CHYBA WKRĘCENI - MIAŁA TYTUŁ.HAHAHAHA
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 73%  25
Głosujcie na Wilka. Pokazał twarz. Nie ważne jak, ważne być przy korycie do emerytury, a po wyborach będą wyklęci innowiercy.
~ Sierściuch
ponad rok temu ocena: 80%  24
Jeszcze za Hofmana i jego kolegów z żonami zapomniał zamówić.
~ aby do wyborów
ponad rok temu ocena: 81%  23
Widać ,że co tydzień to inny kościół.Niedługo wierni odwrócą się od kościoła .Kampania wyborcza jest kontynuowana .To jest podłe niegodne postępowanie .Dobrze ,że takie sprawy są nagłasniane
~ wiza
ponad rok temu ocena: 76%  22
Czy to czasem nie jest rodzaj obłudy w wykonaniu tego p. Wilka?
~ dejw
ponad rok temu ocena: 27%  21
upodabniacie się do elblag 24, poziom coraz niższy
~ Maria
ponad rok temu ocena: 15%  20
Czy Wy w każdej sytuacji musicie widzieć "szklankę od połowy pustą"? Jaki "Diabeł" kieruje waszymi INTENCJAMI?! Straszne - musi być Wam strasznie źle w życiu, kto was tak skrzywdził? :-(
~ Marta
ponad rok temu ocena: 23%  19
Dziękujemy Panie Prezydencie za to, że Prosi Pan Boga o Błogosławieństwo dla Nas Wszystkich. Niech Pana również Bóg Błogosławi.
~ katoliczka
ponad rok temu ocena: 79%  18
Panie Wilk, to moja parafia i nie życzę sobie, by święte miejsce, jakim jest kościół, zamieniał pan w tubę kampanijną!!!! NIE JEST PAN WZOREM MORALNOŚCI!!!
~ wniosek
ponad rok temu ocena: 81%  17
Już całkiem zbrukają dla człowieka to co jest miejscem ,tym miejscem jest Kościół ,gdzie człowiek może choć na chwilę być z Bogiem. A tu zabawa trwa, bo jak to nazwać O Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Elbląga od prezydenta Jerzego Wilka. Ja od tego pana nic nie chcę, kiedy to się skończy,tylko mi żal, że to w mojej parafii.
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 66%  16
" RZETELNA REDAKCJO " Wolę zamówioną modlitw dla mieszkańców Elbląga, niż smerfa który kłamie, a Wy jak zwykle zachowujecie się jakby nic siPan Szwed jest właścicielem papierowym czterech Spółek z o.o. dwie według KRS nie działały od ich założenia, jedna zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, a jedna zakończyła działalność w 2013 roku wobec ostatniej było prowadzone postępowanie egzekucyjne, niestety umorzone, ponieważ majątek firmy nie mógł pokryć kosztów egzekucyjnych. Dane te opieram na podstawie KRS. Sprawdzałem również czy pod wskazanymi adresami działają te niby firmy, niestety nikt nic nie wie, jak również brak jest jakiegokolwiek szyldu firmy np: przy ul. S. Moniuszki 21, lub ul. Grunwaldzkiej 63/1. W Warszawie jedna firma ma adres hotelu GROMADA, ale jak dzwoniłem to nikt nic na jej temat nie wie. Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego ze wspomnianymi firmami, nie posiadają również stron internetowych które umożliwiłby poszerzenie wiedzy o prowadzonej działalności.
~ klops
ponad rok temu ocena: 69%  15
Albo nie czytają, albo sie zwyczajnie boją
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 87%  14
Gdyby co roku w rocznicę założenia miasta , odzyskania niepodległości Polski , która się zbliża , dawał Prezydent kasę na mszę z jakimś tam akcentem , typowym dla elblążan . To to by było zrozumiałe a TAK to przekroczenie wszelkiej przyzwoitości, nawet tej chrześcijańskiej . Dzisiaj wstąpiłem do Kościoła jak wielu Rodaków , pomodlić się.. i w intencjach różnych.. też . Ostanie było " przywrócić rozum Putinowi " szkoda ...że wcześniej nie zajrzałem na ten portal. , Boże chroń Polskę przed obłudą , bo zmarnieje. ,Po wyborach, też dam na tacę ,,,, w intencji ocalenia Narodu , tego Narodu . Amen .
~ Arczibar
ponad rok temu ocena: 27%  13
Ja nie widzę problemu. Każda partia polityczna ma swój elektorat. PO popieraja biznesmeni a PiS kościół . Szukanie dziury w całym. Elbląg net idzie śladami Kuchejdy.
~ Marian
ponad rok temu ocena: 73%  12
Którzy biznesmeni POpierają PO? Chyba z twojej wioski.
~ Bob
ponad rok temu ocena: 25%  11
Tak a to ze niektore komitety rozdaja ulotki pod ksciolem to tez sie nie liczy bo akurat PIS tego nie robi bo ma swoje wartosci
~ Tolek
ponad rok temu ocena: 26%  10
Obywatelski Elbląg i Pan Szwed robią to już od miesiąca i jakoś nikomu nie przeszkadzało
~ gość
ponad rok temu ocena: 41%  9
Obywatelski Elbląg NIGDY nie afiszował się z tym jak J.W . A kalendarze za DARMO to może każdy rozdawać
~ alina
ponad rok temu ocena: 85%  8
Bardzo dobrze, że o tym piszecie. Też byłam na tej mszy i powiem, że wyszłam bardzo zniesmaczona całą sytuacją. Czy jeśli chciał dać na msze w intencji elblążan, musiał zaznaczyć, że to od prezydenta? Kościół nie jest miejscem do prowadzenia kampanii niech się księża opamiętają. Nie każdy Katolik chce głosować na PIS.
~ tak to wyglada
ponad rok temu ocena: 87%  7
Informacja jak widać czarno na białym - nie ładnie ,że wykorzystuje się kościół przed samymi wyborami
~ katolik
ponad rok temu ocena: 80%  6
Brawo elblag.net! Perfidne działania Wilka i wykorzystywanie kościoła jest karygodne. Księża powinni powiedzieć wprost na Mszach, że ten człowiek nie jest godny nazywać siebie Katolikiem. Głosowaliśmy całą rodziną na p. Wilka. Teraz już nie może liczyć na głos naszej rodziny. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa - tak widzimy tą krótką jego kadencję. Na ostatniej prostej wyszło obrzydliwe kłamstwo a on dalej ma tupet i wykorzystuje kościół. Chyba przestanę chodzić do kościoła jak księża uczestniczą w tym cyrku, nie odcinając się od tego prezydenta - grzesznika nr 1 w Elblągu!
~ wk...ny
ponad rok temu ocena: 22%  5
nie posiadam statusu zaufanego bo nie mam do was zaufania!!!!!!!!!!!
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 16%  4
następny chętny z tego portalu po Kuchejdzie do sądu za paszkwile.Odszczekacie to!!!
~ polal
ponad rok temu ocena: 16%  3
a g.....o was komuchów to obchodzi !!! Polacy to katolicy-patrioci, a wy post- sowieci polskojęzyczni tym sie nie niteresujcie. "Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a polak polakiem !" Adam Mickiewicz
~ botak
ponad rok temu ocena: 78%  2
każdy kto nie jest PiSowcem to nie Polak a najpewniej komunista albo Żyd. Przykład katolika to Wilk! Przykład uczciwości to Hoffman! Dziennikarze takimi rzeczmi się nie interesujcie, zajmijcie sie brzozą.
~ do czego to doszło
ponad rok temu ocena: 82%  1
No chyba jako prezydent to chyba nie zamówił takiej Mszy, bo ja jestem elblążanka i nie życze sobie, żeby akurat prezydent zamawiał.Tym bardziej osoba prywatna, bo co to ma wspólnego z Kościołem.? polityka. polityką , a Kościół jest dla wiernych.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.