› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Już stoi! Największa choinka w Elblągu rozbłysła tysiącami światełek

› bieżące ponad rok temu    7.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Już stoi! Największa choinka w Elblągu rozbłysła tysiącami światełek

Okazała, piękna, bogato przyozdobiona - taka właśnie powinna być bożonarodzeniowa choinka. Wczoraj, tradycyjnie 6 grudnia o godz. 18.00, tuż przy Ratuszu Staromiejskim zabłysła największa choinka w Elblągu. Wydarzenie to przyciągnęło sporą grupę elblążan. Oficjalnie więc można powiedzieć, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. 

Świątecznemu akcentowi zapalenia bożonarodzeniowej dekoracji towarzyszył występ Chóru "Pro Musica" z Próchnika. Życzenia dla mieszkańców Elbląga, zdrowia, spełnienia marzeń przekazał wiceprezydent Elbląga Adam Witek.
 
Bożnoradzeniowe drzewko stojace na elbląskiej starówce jest w kształcie stożka i mierzy 10 metrów. - To wyjątkowa choinka - mówili przechodnie. W tym roku ozdabia ją ponad 27 tys. tipsów z igliwiem w kolorze zielonym i aż 200 bombek o średnicy 10 i 12 cm. Wieczorem zaś będzie ją rozświetlać prawie 6 tysięcy punktów świetlnych LED, 80 żarówek LED typu „STAR FLASH”, 26 elementów dekoracyjnych LED „Śnieżynki” o średnicy 70 cm, zaś na czubku konstrukcji znajdzie się dekoracyjna „Gwiazda” o wys. 50 cm. 
 
Wszyscy ci, którzy jeszcze nie widzieli elbląskiej choinki w swej świątecznej okazałości, zapraszamy do obejrzenia galerii.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz005
ponad rok temu 1
Ładna
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.