› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Już dzisiaj z Elbląga jest bliżej do Gdańska! (+ zdjęcia)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    31.10.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Już dzisiaj z Elbląga jest bliżej do Gdańska! (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Dwujezdniowa droga S7 do Gdańska jest już przejezdna w obu kierunkach, łącznie z nowym mostem na Wiśle w Kiezmarku. Skróci ona czas dojazdu do Gdańska nawet do 30 minut.

Dzisiaj, 31 października, o godz. 13.00 na moście w Jazowej rozpoczęło się oficjalne otwarcie drogi S7 Gdańsk - Elbląg. Wybrano symboliczne miejsce, będące swoistym łącznikiem dwóch inwestycji i dwóch województw. Całość trasy, wraz z nowym mostem, na Wiśle została otwarta dla ruchu około godz. 13.49. Oficjalną informację, która zainicjowała puszczenie ruchu w kierunku Elbląga przekazał wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.  

Realizacja tych 40 kilometrów drogi ekspresowej S7 była dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. Kiedy w 2006 rozpoczęliśmy prace studialne, zastanawialiśmy się, który wariant przebiegu trasy wybrać. Nie spodziewaliśmy się, że jego wartość wyniesie ponad 3 mld zł. Na przełomie 2014 i 2015 roku uzyskaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i wydawało się, że już powinno być z górki. W październiku 2015 roku podpisaliśmy umowę na odcinek pierwszy z firmą Metrostav i na odcinek drugi z firmą Budimex. Na dobry początek wyposażyliśmy wykonawców w sprzęt do robót ziemnych: łopaty z właściwą dedykacją. [...] Mogę tpowiedzieć, że pomimo wielu przeciwności z którymi spotkaliśmy się tutaj, szczególnie pogody oraz specyfiki samych Żuław Wiślanych, ambitny plan został zrealizowany. Podziękowania kieruję do członków zespołu nadzoru inwestorskiego, którzy nas cały czas wspomagali. Szczególne podziękowania pragnę złożyć obecnym tutaj wojewódzkim isnpektorom nadzoru budowlanego, którzy szybko i sprawnie wizytyowali naszą budowę, wydawali stosowne pozwolenia. Było ich w sumie ponad 100. Na koniec chciałbym podziękować mojemu zespołowi – Generalnej Dyrekcji – za zaangażowanie i wytrwałość, szczególnie w tym ostatnim okresie wzmożonej pracy przy realizacji tego projektu. Szanowni państwo, już dzisiaj z Elbląga jest bliżej do Gdańska! 

– powiedział Waldemar Chejmanowski, zastępca regionalnego oddziału Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od pewnego czasu kierowcy korzystali już z około 7,5-kilometrowego odcinka nowej drogi. Dzisiaj, 31 października udostępniono już całe 40 kilometrów trasy.

Przypomnijmy, że budowa dwujezdniowej drogi S7 rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Powstawały dwa odcinki: Koszwały – Nowy Dwór Gdański (ok. 20,5 km) oraz Nowy Dwór Gdański – Elbląg (ok. 19,1 km). Wykonawcą pierwszego jest Metrostav, a drugiego - Budimex. Koszt budowy obu odcinków jest szacowany na ok. 3,7 mld zł. Droga ekspresowa S7 docelowo będzie liczyć aż 720 kilometrów i połączy Trójmiasto z Rabką Zdrój (na jej trasie znajduje się m.in. Warszawa i Kraków). Nową trasę ekspresową S7 w większości zlokalizowano w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7.
 

Zobacz też: Droga ekspresowa S7 z Elbląga do Gdańska [CAŁY PRZEJAZD] 1.11.2018

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 9
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (10)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Drogowiec
  ponad rok temu 10
  Szacun dla budowniczych tej dorgi - nie dla politykierów.
  ~ drogowca
  ponad rok temu 9
  Jeszcze jeden węzeł na Żuławach by się przydał!
  ~ Ziutek
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Te zdjęcia to co maja dokumentować? Cfaniaków aby się wypromować czy S7? Artykuł do bani bo nawet porządnej mapy nie ma...
  ~ gość
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  To teraz masa ludzi ucieknie do pracy w Gdańsku. Przejazd E7 zajmie tyle co przejazd autobusem, tramwajem w Elblągu. A może i krócej, jak się bimbaj roz...kraczy, tradycyjnie.
  ~ INFINITYOU
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Serio? Bliżej? Na wjeździe na ślimaka przy od strony Warszawskiej stoi znak "Gdańsk 55km" dotychczas na wyjeździe z Mostu UE był znak "Gdańsk 59km" . Za wiele krócej, to nie jest, za to szybciej na bank. 10 min do NDG. Fajna sprawa.
  ~ Radzio.
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Cześć Elbląg! Gdzie coś fajnego zjeść w sobotę i niedzielę? Będzie fajnie, Elbląg nareszcie dobrze skomunikowany z Trójmiastem.
  ~ kelner
  ponad rok temu 4
  Cos fajnego zjeść? O czym ty piszesz? Gdańszczanie już przyjeżdżali do Elbląga, bo tu dobrej klasy reaturacje a do tego dużo taniej niż w Trójmieście.
  ~ Eryk
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Foto nr 1 flaga unijna przysłania flagę Polski macie w redakcji kogoś z tej sekty KODziarskiej ?
  ~ Xz
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Tylko po co Wilk przy otwarciu drogi niech za prace się weźmie.
  ~ Do_pomorskiego
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Żuławy Wiślane wreszcie porządnie skomunikowane.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.