› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Jubileuszowa X edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"

› policja ponad rok temu    19.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł"

Konkurs służy wyróżnianiu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2017 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

- Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do "awantury domowej" - jeśli jest dobrze przeprowadzona – tłumaczy asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. - Dalsze konsekwentne działanie może być początkiem końca dramatu w rodzinie.

Od ponad 15 lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie jako organizacja pozarządowa przygląda się działaniom Policji w tym obszarze. Zostało zauważone, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów - świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne.

- Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji – mówi przedstawiciel organizacji.

Celem konkursu jest: podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie; wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym ale także zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań. I w końcu promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.