› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Joanna Deputat – najszybsza i najbardziej wytrwała elblążanka

› bieżące ponad rok temu    18.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Joanna Deputat – najszybsza i najbardziej wytrwała elblążanka

Bieganie uprawia od czasów szkolnych. Ostatnio jest o niej głośno w całym świecie. Jako jedyna Polka z kraju (druga była mieszkanką RPA), wystartowała w Comrades Marathon w Republice Południowej Afryki. Trasę 90 kilometrów – z miasta Pietermaritzburg do Durbanu – pokonała w czasie 9 godzin i 45 minut. W tej morderczej imprezie wzięło udział ponad 20 tysięcy zawodników z 60 państw całego świata. W minioną sobotę Joanna Deputat wystartowała na jeszcze dłuższej, bo 100-kilometrowej trasie.

W Kaszubskiej Poniewierce (nazwa tego ultramaratonu nie jest przypadkowa) z Sopotu do Wierzycy biegaczka z Elbląga zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet.

Jestem przeszczęśliwa !!! - napisała nasza bohaterka w facebooku. - Bałam się tego startu, najtrudniejszego z tegorocznych a tu taka sytuacja: III miejsce w open kobiet! Niesamowite...Ale Kaszubska poniewierka naprawdę poniewiera, na mecie wyglądałam jak po walce w błocie (…) z tego szczęścia i dumy wracałam pociągiem do Sopotu z wiankiem na głowie. Zwycięzcy Kaszubskiej Poniewierki dekorowani są wiankami, kobiety kwietnymi a mężczyźni z liści dębu. Dziękuję Wszystkim za słowa otuchy przed startem, to naprawdę niesamowicie pomaga.

Joanna Deputat jest znanym i cenionym pracownikiem Wydziału Planowania, Koordynacji i Nadzoru Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. Swój czas dzieli między pracę i sportową pasję.

Poza biegami w Polsce bierze udział w imprezach sportowych w wielu innych krajach. Start we wspomnianym wyżej południowoafrykańskim maratonie, choć najbardziej egzotyczny, był tylko jednym z nich

We wrześniu ubiegłego roku, Joanna Deputat wzięła udział w biegu we francuskim Compiegne. Dystans 17 kilometrów pokonała w czasie 1 godziny i 9 minut, zajmując pierwsze miejsce wśród kobiet.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ciekawy
ponad rok temu ocena: 0%  4
deputat na co ?? na węgiel czy co?
~ Joanna
ponad rok temu ocena: 100%  3
Podpisz się to Ci powiem. Joanna
~ Siostra
ponad rok temu ocena: 100%  2
Na wytrzymałość
~ Karababa
ponad rok temu ocena: 100%  1
Niestety na twoja głupotę nie ma rady, pozostał ci idiotyczny hejt ma który większość patrzy z politowaniem. Stukaj dalej dzieciole
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.