› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jeziorko nad Nogatem - wycieczka rowerowa

› bieżące 26 dni temu    15.11.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jeziorko nad Nogatem - wycieczka rowerowa fot. MOSiR Elbląg

Mało znane jeziorko nad Nogatem niedaleko Ząbrowa będzie celem listopadowej Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Sprawdzimy, czy ma ono połączenie z rzeką i czy są w nim bobry. Ruszamy 19 listopada (niedziela) o godzinie 10:00 spod napisu Elbląg przy ulicy Wodnej. 

Wycieczka wystartuje z Elbląga, a następnie udamy się przez Wikrowo i Jegłownik w kierunku Ząbrowa. Droga powrotna będzie prowadziła przez Stare Pole, Gronowo Elbląskie i Karczowiska Górne a nasza wycieczka zakończy się na rondzie Bitwy Warszawskiej.

Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości. Pojawi się także trylinka, betonowe płyty oraz krótki, około 5 km utwardzony odcinek terenowy przy samym jeziorku. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze, a szczególnie zalecamy posiadanie kasku.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie nad tytułowym jeziorkiem. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2023 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2023). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Ruszamy 19 listopada (niedziela) o godzinie 10:00 spod napisu Elbląg na ulicy Wodnej (Stare Miasto)

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15:00, jest bezpłatny.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Tekst i fot. MOSiR
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.