› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jeż z małymi pocięty kosiarkami w Parku Planty. Tej tragedii można było uniknąć (+ drastyczne zdjęcia)

› daj znać ponad rok temu    6.08.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 10 ocen 7 / 100%
A A A
Jeż z małymi pocięty kosiarkami w Parku Planty. Tej tragedii można było uniknąć (+ drastyczne zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Informację o tym tragicznym zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, który wypatrzył martwego jeża z czwórką małych. Kilka dni temu w Parku Planty mialo miejsce koszenie trawy. Wtedy też właśnie zginęło cale pokolenie tych bardzo pożytecznych i pięknych zwierzątek.

Tej tragedii można było uniknąć. Matka jeży z pępowiną i czwórką małych obok. Cała rodzina martwa. Serce boli jak patrzy się na taki widok. Prawdopodobnie mama skuliła się w kłębek i chciała je ochronić. Przebywały w wysokiej trawie, która od wiosny nie była koszona.

To tak jakby ktoś zachęcił je do przebywania w tym miejscu 

– mówi pan Tomasz, nasz Czytelnik.

Rzeczywiście, Wszystko wygląda na to, że gdyby trawa nie była koszona przez cały sezon tragiczne zdarzenie nie miałoby miejsca. Podobnie byłoby, gdyby trawa byla koszona sukcesywnie od samej wiosny – tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Zważywszy, że mamy w mieście wiele terenów zielonych (wymieńmy tylko park Modrzewie czy też Park Kajki, które są znacznie większe od Parku Planty) istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobne sytuacje miały (będą miały miały) miejsce. Wszystko przez lekkomyślnośc i brak konsekwencji. 

Jeży z roku na rok jest coraz mniej. Najczęściej giną pod kołami samochodów. Są to bardzo pożyteczne zwierzątka. Z dużym apetytem jedzą szkodniki, takie jak ślimaki i owady (zarówno ich formy dojrzałe, jak i larwy i poczwarki), a także drobne gryzonie. Są zwierzętami nocnymi. Na żer wychodzą dopiero po zmroku. Swoje gniazda budują w ustronnych miejscach, tam gdzie czują się bezpieczne. Bardzo słabo widzą, a głównymi ich zmysłami są węch i słuch. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   SMUTNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (10)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fvg
  ponad rok temu ocena: 0%  10
  Sukcesywne koszenie trawy to koszta...
  ~ obserwator
  ponad rok temu ocena: 0%  9
  Wychodzę często z psem póznym wieczorem i widzę te zabawne zwierzątka i serce się kraje , na wieść o takim zdarzeniu. Tak samo na jezdni pełno tragedii. Rozjeżdżają zwyrodnialcy te biedne zwierzęta . Jakby leżał na drodze duży kamień , to dadzą radę ominąć - jeży nie opłaca się omijać. Często kierowca twierdzi , że był to szczur...
  ~ luj
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  fakt ustronne miejsce, co za bzded
  ~ Blumenbauer
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  Dość mordowania bezbronnych istot. Przed każdym koszeniem trawy należy starannie przeczesać trswnikw kilkunastu ludzi. Zaś przed pracującą kosiarką powinien iść człowiek i sprawdzać teren.
  ~ Okropność
  ponad rok temu ocena: 67%  6
  Brak słów!Ta planeta niedługo osiągnie poziom dna.Zaludni się durniami. Jak można kosić zwierzęta?Głupol niszczy przyrodę i żadnych konsekwencji!
  ~ Załamana
  ponad rok temu ocena: 63%  5
  Masakra zwierzątek:(Jak można było to zrobić??Tragedia:(
  ~ Inspektor Animals
  ponad rok temu ocena: 67%  4
  Ustalić ktora firma kosiła i sprawę skierować do sądu. A na przyszłość kosić trawe sukcesywnie a nie jak to ma miejsce w tym roku. To jakaś kpina. Nie można pozostawić tej sprawy nierozwiązanej. Sprawę należy upublicznić wyciągnąć konsekwencję i nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości
  ~ Bozi
  ponad rok temu ocena: 63%  3
  Ludzie są zwyczajnie pozbawieni rozumu, nie potrafią zrozumieć, że koszenie trawy nie niesie ze sobą żadnych korzyści, a jedynie straty dla środowiska, także miejskiego - ergo są to straty dla ludzi właśnie. Wysoka trawa to miejsce życia i żerowania wielu stworzeń, chociażby ptaków, czy zapylających owadów, a na dodatek obniża temperaturę w upały. W mądrze zarządzanych miastach nie kosi się trawy, tylko wysiewa mieszanki traw, ziół i kwiatów, które swobodnie rosną z pożytkiem dla ludzi i wszelakich stworzeń.
  ~ Animal
  ponad rok temu ocena: 46%  2
  Jaka firma kosiła tam trawę?
  ~ Piotr
  ponad rok temu ocena: 44%  1
  Zarząd Zieleni Miejskiej
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.