› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Jeszcze dzieci i już przestępcy

› bieżące 9 miesięcy temu    23.08.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Braniewscy policjanci ustalili, kto ukradł motorower Suzuki o wartości 2 tysięcy złotych. Sprawcami okazali się 14 i 15-latek. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Ustalili również inne przestępcze czyny popełnione przez jednego z nieletnich. Materiały w tej sprawie trafią teraz do sądu rodzinnego i nieletnich.

Do kradzieży motoroweru marki Suzuki doszło w miniony weekend. Pojazd o wartości 2 tys. zł. znikł z niestrzeżonego parkingu spod jednego z braniewskich bloków. Wszczęte przez funkcjonariuszy policji poszukiwania wykazały, że sprawcami byli dwaj nastolatkowie z gm. Braniewo. Zatrzymani - 14 i 15-latek - przyznali się do kradzieży pojazdu.

Mieliśmy ochotę pojeździć na motorowerze – tłumaczyli policjantom w czasie przesłuchania.

Swój zamiar zrealizowali jak doświadczeni przestępcy. Po ukryciu pojazdu w krzakach zmienili tablicę rejestracyjną na inną. Dodatkowo zamontowali także inne lusterka. Później siedli na motorower i pojechali nim nad zalew. Tam jeden z nich włamał się do domku letniskowego i skradł plecak wraz z zawartością. Łupem pochwalił się koledze i spotkanym na miejscu znajomym. Przestępcza „przygoda” skończyła się, gdy zabrakło paliwa w baku.

Policji udało się odzyskać motorower i skradziony plecak. Wrócą one do właścicieli. O losie nieletnich przestępców zadecyduje sąd rodziny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AKCJA T 4
9 miesięcy temu 1
Oni mieli ochotę pojeździć!No krew się gotuje.W moich czasach widok motocykla był pełen westchnień,ale nie chęci kradzieży!SPAŁOWAĆ TO GÓWNIARSTWO I TO OSTRO!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.