komentowane
oceniane
"Jeszcze będzie przepięknie"
| › bieżące |
3 godziny temu
8.06.2026 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 0 / 0% |
A A A |

Tomek Lipiński – legenda polskiego rocka, współzałożyciel zespołów Tilt i Brygada Kryzys – będzie gościem Festiwalu Ogrody Polityki w sobotę, 13 czerwca. Spotkanie zatytułowane „Jeszcze będzie przepięknie” poprowadzi Mirosław Pęczak z „Tygodnika POLITYKA”.
Punktem wyjścia do rozmowy będą autobiograficzne książki artysty – „Jeszcze będzie przepięknie” oraz „Jeszcze będzie normalnie”. To opowieści o muzyce, buncie, kontrkulturze i pokoleniu, które w latach 80. i 90. próbowało zmieniać rzeczywistość nie tylko poprzez sztukę, ale także poprzez sposób myślenia i działania.
Tomek Lipiński należy do grona twórców, którzy wywarli wpływ nie tylko na historię polskiej muzyki rockowej, lecz także na kształtowanie języka i wyobraźni swojej epoki. Obecny na scenie od ponad czterech dekad, pozostaje jednym z najważniejszych głosów pokolenia poszukującego wolności, niezależności i sensu w czasach społecznych oraz politycznych przemian.
Jego utwory – m.in. „Centrala”, „Nie wierzę politykom”, „Runął już ostatni mur” i „Jeszcze będzie przepięknie” – stały się czymś więcej niż przebojami. Dla wielu słuchaczy były zapisem doświadczeń swojej epoki, muzycznymi manifestami i komentarzem do rzeczywistości.
Spotkanie wzbogacą również muzyczne akcenty. Tomek Lipiński wystąpi z gitarą, nadając rozmowie dodatkowy, artystyczny wymiar.
„Jeszcze będzie przepięknie” będzie okazją do rozmowy o muzyce, pamięci, wolności i doświadczeniach pokolenia, które współtworzyło współczesną polską kulturę.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |








