› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jest szansa na uratowanie kolei nadzalewowej. Zagłosuj!

› bieżące ponad rok temu    13.11.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 6 ocen 14 / 100%
A A A
Jest szansa na uratowanie kolei nadzalewowej. Zagłosuj! fot. Bartłomiej Ryś

Czy już na zawsze straciliśmy malowniczy szlak kolejowy Elbląg-Braniewo? Okazuje się, że nie! Jest szansa na uratowanie kolei, a dużą w tym rolę możesz odegrać właśnie Ty, drogi Czytelniku. Zainteresowany? Zapraszam do lektury.

Projekt "Kolej 2022" to inicjatywa/wizja, w której celem jest doprowadzenie kolei w Polsce do stanu zbliżonego kolejom innych krajów regionu. Użytkownicy mogą zgłaszać projekty, które, według nich, zasługują w pierwszej kolejności na rewitalizację. Więcej informacji na temat m.in. skąd będą pochodzić pieniądze na poszczególne projekty można znaleźć TUTAJ: http://kolej2022.pl/co-to-jest-kolej-2022

W serwisie pojawił się również projekt rewitalizacji kolei nadzalewowej. Szacowany koszt rewitalizacji: 40 mln złotych. W zakres pracy wchodziłoby:

 • Wymiana nawierzchni na całej długości
 • modernizacja peronów ze skróceniem do długości 100 m i podniesieniem do wysokości 55 cm
 • remont obiektów inżynieryjnych
 • wymiana oświetlenia peronów
 • modernizacja przejazdów
 • modernizacja systemów sterowania tylko w minimalnym zakresie

Jak można pomóc? To proste. Wystarczy wejść na stronę internetową http://kolej2022.pl/projekty/warminsko-mazurskie/312-projekt-nr-wm-2-elblag-frombork-braniewo i kliknąć 5 gwiazdek przy dziale "Oceń ten projekt".

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0%  6
Jaka szansa? - do wyborów. Po wyborach Wilk odda pieniądze Olsztynowi i po szansie.
~ Kolejarz
ponad rok temu ocena: 25%  5
w punkcie 'Zakres' czytamy: "Stacje Ełk i Braniewo poza zakresem projektu." Tak rzetelnie napisany projekt na pewno uzyska akceptację.
~ tramwajarz
ponad rok temu ocena: 50%  4
@Kolejarz. A byłeś w Ełku? Tam tory są w porządku.
~ Co na to elbląski Urząd Miejski?
ponad rok temu ocena: 63%  3
GŁOSUJEMY!Popieram reaktywację. czas sięgnąć po fundusze unijne. Bruksela teraz daje ochoczo w latach 2014/2015 kasę właśnie na rozwój kolejnictwa. Można też zrobicćtaka hybrydę , połączyć kolej z tramwajem. Jak?Ja już Wam pisałem jak tę kolej ożywić. Postawić słupy trakcyjne, zrobić rozjazd do ul.Browarnej , zamontować wewnątrz torowiska trzecią szynę , do szerokości toru, by Tramwaje Elbląskie mogły się nimi poruszać i byśmy mieli szybki tramwaj podmiejski. proste? Zyskały by na tym :Suchacz, Tolkmicko, Frombork i Braniewo. Sam bym chętnie jezdził na zakupy do Tolkmicka na ten ich nowo pobudowany ryneczek, na plażę w Suchaczu, Tolkmicku, Fromborku. Turystów byłoby ivrj . Same korzyści.
~ CHRZANIĆ PROTASA, DLA ELBLĄGA NA KOLEJ KASA!
ponad rok temu ocena: 75%  2
PIEPRYĆ PROTASA, DLA ELBLĄGA KASA. NA REWITALIZACJĘ KOLEI NADZALEWOWEJ. Protas , ten oszust niech zabiera swoje plakaty z Elbląga.
~ turban
ponad rok temu ocena: 75%  1
wszystko fajnie ale to trowsko nadaje sie do grutownego remontu i jeszcze trzeba zelektryfikowac ta linie a to dodatkowa kasiora. lOlsztyn na to nie pozwoli bo teraz pakuja kase wswoje polaczenie z braniewem co by mozna bylo do ruskich jehac i by ruskie porzyjezdzali do nich. pamietaj o typrzy urnie i podziekuj za ten stan rzeczy wroblewskiemu i protasaowi. ten pierwszy uciekl w czercu 2013 do olsztyna choc zostal wybrany na radnego elblga. Ale uciel pod pretekstem dzialania na rzecz elblaga w lolsztynie, no to zadzialal ostro elblag pominiety a nadzalewowka do calkowitej likwidacji! wrobel jest skuteczny nie ma co! a nieoficjalnie uciekl do lolsztyna bo tam wieksza kasa sypali
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.