› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Jerzy Wilk: „Elbląg wyraźne odstaje od Olsztyna”

› polityka 12 miesięcy temu    25.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Jerzy Wilk,Jerzy Wilk, fot. archiwum Elblag.net

Jerzy Wilk, świeżo upieczony kandydat PiS na urząd prezydenta Elbląga, odpowiadał na pytania w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Rywalizacja między Elblągiem a Olsztynem była o dziesiątków lat i proszę porównać budżet Olsztyna  i budżet Elbląga.  Olsztyn – niewiele większy od Elbląga – ma miliard 200 milionów budżetu, a Elbląg budżet w wysokości 600 milionów. Byliśmy równymi miastami. Dlatego to województwo warmińsko-mazurskie powstało, że Olsztynowi był potrzebny partner w postaci Elbląga, który wzmocniłby to województwo. Rywalizowaliśmy jak równi, a teraz odstajemy wyraźnie od Olsztyna. Tutaj przemysł się kurczy, a młodzi ludzie wyjeżdżają. Brak pomysłów na rozwój naszego miasta. Ja jestem elblążaninem od urodzenia. Nikt mnie tutaj w teczce nie przywiózł, w związku z tym martwi mnie to, co się dzieje w Elblągu

– mówił na antenie Radia Olsztyn Jerzy Wilk.  

Według elbląskiego parlamentarzysty przekop Mierzei Wiślanej będzie jedną z recept na ożywienie gospodarcze Elbląga. Otworzy Elbląg na świat. Według posła zarówno turystycznie, jak i gospodarczo zyskają wszystkie gminy położone nad Zalewem Wiślanym: Tolkmicko, Frombork, Braniewo, Pasłęk, Sztutowo, Stegna, Krynica Morska.

Jerzy Wilk zwrócił uwagę, że został kandydatem na urząd prezydenta Elbląga wolą najwyższych władz PiS, w tym przede wszystkim prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Przypomniał, że w czasie kampanii wyborczej z 2013 roku od Elbląga rozpoczęły się sukcesy samorządowe PiS:

Był Elbląg, a później Rybnik, a później kolejne miasta, w których zaczęliśmy wygrywać wybory na prezydentów, a później wybory prezydenckie i sejmowe. Stąd Elbląg jest takim symbolicznym miastem.

Przypomnijmy, że w lipcu 2013 roku Jerzy Wilk (PiS) uzyskał 51,74 proc. poparcia w drugiej turze przedterminowych wyborów na prezydenta Elbląga, pokonując kandydatkę PO Elżbietę Gelert. Kandydat PiS otrzymał wówczas w drugiej turze wyborów prezydenta Elbląga 17 266 głosów (51,74 proc poparcia). Jego rywalka Elżbieta Gelert z PO uzyskała wtedy 16 106 głosów (48,26 proc. poparcia). 

W 2014 roku ubiegał się o reelekcję na urząd prezydenta Elbląga (także z listy PiS). W pierwszej turze uzyskał 37,25%, zajmując pierwsze miejsce spośród 7 kandydatów. W drugiej turze głosowania otrzymał 13 925 głosów (44,77%), przegrywając ze swoim konkurentem, kandydującym ze swojego komitetu i popieranym przez PO oraz PSL, Witoldem Wróblewskim. Wówczas Jerzy Wilk po raz kolejny został członkiem rady miejskiej. 5 grudnia 2014 zakończył urzędowanie na stanowisku prezydenta. W tym samym dniu został wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roman
12 miesięcy temu ocena: 0%  9
Swego czasu, p. Wilka wspierał p. poseł Hoffman, rzecznik p. posła Kaczyńskiego. Dla utrwalenia pozycji p. Wilka, p. poseł Hoffman odsiusiał się pod drzewem do fotoreportera zwrócony frontem będąc, co ujawnione zostało. P. posła Hoffmana zabrakło w Sejmie, natomiast p. Wilk zasilił jego szeregi. Wiadomo, że przyszły Prezydent Elbląga będzie miał wyższą gażę niż poseł. Zatem wiadomo, o jaki patriotyzm p. Wilkowi chodzi.
~ wiatr we włosach
12 miesięcy temu ocena: 75%  8
No to PiS nie będzie miał prezydenta w Elblągu. Wynik wyborów jest już jasny. Wróblewski bis.
~ oko
12 miesięcy temu ocena: 33%  7
Dalsze rządy totalne , a nam coraz bliżej do Pcimia.
~ suwerę
12 miesięcy temu ocena: 67%  6
Rozumiemy,że jest kampania wyborcza, ale prosimy- tylko nie o tym panu.
~ gru
12 miesięcy temu ocena: 75%  5
Był przez tyle lat radnym raczej bezradnym. Nieumiejący przeczytać ustawę o reformie administracyjnej gdzie jest napisane jak byk: Elbląg i Olsztyn są miastami równorzędnymi w województwie. Czemu będąc posłem na Sejm nie walczy o finanse dla Elbląga.
~ jako komisja panu zabraniam
12 miesięcy temu ocena: 64%  4
przeciez wilk sam kazal wyjezdzac mlodym do pracy do Gdanska, wiec co sie teraz dziwi ze "mlodzi wyjezdzaja"?
~ ciekawy
12 miesięcy temu ocena: 70%  3
I jak pan jako poseł z tą nierównością walczył ale ciekawsze co pan wywalczył
~ zdziwiony
12 miesięcy temu ocena: 67%  2
a kto go desygnował na prezydenta Elbląga chyba nie PIS zapewne on sam!!!
~ pislam
12 miesięcy temu ocena: 54%  1
dobry jest a gdzie byl do tej pory ten pan kule nosil kaczce
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.