› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jedna z najlepszych współczesnych polskich grup muzycznych zagrała w Mjazzdze (+ zdjecia)

› relacje 5 miesięcy temu    12.07.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
11 lipca 2019 r. polska grupa muzyczna Cheap Tobacco zagrała w Mjazzdze 11 lipca 2019 r. polska grupa muzyczna Cheap Tobacco zagrała w Mjazzdze  fot. Marcin Mongiałło

11 lipca 2019 r. w klubie muzycznym Mjazzga w Elblągu zagrał zespół Cheap Tobacco. Kameralny koncert nie przyciągnął tłumów, tak jak to miało miejsce w przeddzień w Sztynorcie, gdzie wystąpiła grupa. Muzycy zaprezentowali się jednak tak znakomicie, że płyty sprzedawały się jak reglamentowany towar w zamierzchłych czsach PRL-u. Mieliśmy okazję słuchać na żywo ich występu i musimy przyznać, że kwartet, założony w 2010 roku w Krakowie, reprezentuje najwyższy światowy poziom.

Świadczą o tym także nagrody, choć nie to jest najważniejsze. Zespół ma już oddaną rzeszę fanów, których liczba rośnie po każdym koncercie. Po tym, który miał miejsce w Elblągu, mieliśmy okazję rozmawiać z ludźmi z publiczności i wszyscy zgodnie podkreślali, że bardzo pdoobał im się występ. Większość nabyła płytę. To nie był z pewnością odosobniony przypadek. Cheap Tobbaco są na wielkiej fali wznoszącej i miejmy nadzieję, że doprowadzi ona tę grupę do sukcesu na skalę międzynarodową, czemu od serca kibicujemy.

Bez przesady można powiedzieć, że to jedna z najlepszych obecnie formacji muzycznych w Polsce. Byli nominowani do nagrody Fryderyk 2019 (album Szum – w kategorii Album Roku Blues/Country). Otrzymali zaproszenie na Canadian Music Week 2019 – największe wydarzenie muzycze w Kanadzie; zagrają także na Sziget Festival 2019 na Węgrzech (ponad 600 tys. widzów). Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii „Nadzieja Roku”, natomiast wokalistka – Natalia Kwiatkowska – została już trzykrotnie uznana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Aktualnie jest nominowana do tytułu „Wokalistka Rocku” przez Antyradio. 

W Elblągu grupa zaprezentowała cały przekrój muzyczny swoich kompozycji – poczynając od najstarszych po najnowsze, pochodzące z albumu „Szum”, wydanego w ubiegłym roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Muzycy nie zamykają się w jednym schemacie, mocno eksperymentują, poszukują ciekawych brzmień. Mają w swoim repertuarze oszczędne w formie, ale bardzo wyraziste kompozycje, jak również nadzwyczaj rozbudowane utwory z bogatą warstwą instrumentalną i doskonałym wokalem. W jednym z nich doszukaliśmy się brzmienia starego dobrego U2. Mówimy o stylistyce rodem z legendarnej płyty Joshua Tree, nie z współczesnych kompozycji, które sa jedynie cieniem tego, co kiedyś tworzyli Irlandczycy. Nam chyba najbardziej utkwiła w pamięci koncertowa wersja utworu "Deszcz" – długa, rozbudowana, psychodeliczna, zapierająca dech w piersiach. Wspaniałe były ballady. Chyba każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a wokalistka potrafiła bardzo swobodnie i z niewymuszonym humorem konwersować z publicznością. Był klimat, było wspaniale – tak można podsumować koncert, który trwał ponad 2 godziny. Były oczywiście bisy... Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku Cheap Tobacco wrócą do naszego miasta. 

Zobaczcie naszą fotorelację z koncertu Cheap Tobacco w klubie muzycznym Mjazzga w Elblągu (11 lipca 2019 r.).

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.