Jedną bramką za trzy punkty. "Dzień Świstaka" w Elblągu

› sport ponad rok temu    24.02.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
Bartosz Janiszewski nie ustępował Witalijowi Titowowi pod względem skuteczności, ale nie uchroniło to jego zespołu przed porażkąBartosz Janiszewski nie ustępował Witalijowi Titowowi pod względem skuteczności, ale nie uchroniło to jego zespołu przed porażką fot. archiwum elblag.net

Nic dwa razy się nie zdarza, ale w piłce ręcznej ten aforyzm można włożyć między bajki. Zespół Meble Wójcik po raz trzeci tylko w miesiącu lutym przegrał przed własną publicznością jednym trafieniem. Porażka z Legionowem jest dużo bardziej dotkliwa, niż te poprzednie ze Stalą Mielec oraz Górnikiem Zabrze, ponieważ na szali były 3 punkty, a na 4 minuty przed końcem, elblążanie prowadzili jeszcze dwiema bramkami. W ostatniej akcji meczu zupełnie się jednak pogubili i nie zdołali doprowadzić do dogrywki. KPR Legionowo pokonało beniaminka Superligi na jego terenie 24:23 i było to dla nich pierwsze zwycięstwo ligowe w 2017 roku.

- Liczyłem się z tym, że ten mecz będzie dla nas trudny. Moim zawodnikom ciężej się gra, kiedy jesteśmy stawiani w roli faworyta albo gdy wmawiamy sobie, że musimy dane spotkanie wygrać. Wtedy gramy spięci i pojawiają się niepotrzebne błędy, co można było zauważyć w pojedynkach z Mielcem i dzisiaj. Szkoda porażki z Legionowem tym bardziej, że potrafiliśmy odrobić straty w drugiej połowie i wyjść na prowadzenie trzema bramkami. Niestety nie wykorzystaliśmy dobrych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek właśnie w drugiej części spotkania i otrzymaliśmy dwie problematyczne kary w ostatnich kilku minutach. Musimy się pozbierać i od poniedziałku zacząć myśleć o meczu w Puławach.

Meble Wójcik Elbląg - KPR RC Legionowo 23:24 [10:12]

MWE: Dudek, Fiodor - Janiszewski 8, Piotr Adamczak 4, Olszewski 4, Moryń 4, Nowakowski 2, Kupiec 1, Dorsz, Żółtak.

Trener: Jacek Będzikowski.

Meczem z Legionowem Meblarze zakończyli maraton występów przed elbląskimi kibicami. 20 kolejkę Superligi spędzą w Puławach, gdzie mierzyć się będą z brązowymi medalistami poprzednich rozgrywek, czyli drużyną Azotów, które nie tak dawno wyrzuciły elblążan z Pucharu Polski. Spotkanie zaplanowano na 4 marca.