› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jeden telefon uratował życie

› zagrożenia i utrudnienia 9 miesięcy temu    4.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jeden telefon uratował życie  fot. archiwum Elblag.net

Mieszkaniec Braniewa zawiadomił policję, że koło śmietnika ktoś leży. Okazało się, że gdyby nie pomoc funkcjonariuszy mężczyzna najprawdopodobniej, by nie przeżył lub ciężko się rozchorował. 

W nocy z 2 na 3 grudnia, około godz. 3:00 nad ranem braniewscy policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca Braniewa, że koło śmietnika leży jakaś osoba. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. 

Po chwili funkcjonariusze dotarli do śpiącego na ziemi mężczyzny. Znajdował się on pod silnym działaniem alkoholu, nie mógł poruszać się o własnych siłach, miał przemoczone ubranie. W tym czasie padał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Mężczyzna był także niekompletnie ubrany

- relacjonuje braniewski policjant.
Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że jest zagrożone życie mężczyzny. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo odwieźli  go do komendy, gdzie spędził noc.
Braniewscy policjanci uważają, że właściwa reakcja braniewianina, który nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy zapobiegła tragedii.
Policjanci apelują do wszystkich, aby nie odwracali wzroku – nasza reakcja, jeden telefon powiadamiający policjantów, może uratować komuś życie.
 
Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblagu na bieżąco kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych – we współpracy ze Strażą Miejską oraz Policją. Pracownicy socjalni i funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują działania w celu umieszczenia tych osób w ośrodkach wsparcia.

Bezdomni mogą uzyskać schronienie w placówce przy ul. Nowodworskiej 49, gdzie działają schronisko, schronisko z usługami opiekuńczymi, noclegownia i ogrzewalnia.
Przy Pogotowiu Socjalnym przy ul. Królewieckiej 102 funkcjonuje Noclegownia, gdzie w okresie od 1 listopada przyjmowane są osoby bezdomne.
Jadłodajnia prowadzona przez Caritas przy ul. Zamkowej 17 od 1 listopada wydaje gorące posiłki osobom potrzebującym, w tym bezdomnym.

Od 1 listopada 2019 r. do 31 marca 2020 r. pod numerem 800 165 320 funkcjonuje bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Pod wskazanym numerem osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.