› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Jakie płytki podłogowe sprawdzą się w małej łazience?

› bieżące 4 miesiące temu    22.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie płytki podłogowe sprawdzą się w małej łazience?

W trakcie aranżacji małej łazienki pojawia się wiele wyzwań, wśród których priorytet stanowi wykończenie ścian i podłogi. To od nich zależy, jakie elementy wyposażenia oraz dodatki zostaną wybrane. Niewielki metraż powoduje, że trzeba staranniej przemyśleć wybór wielkości i kolorystyki płytek podłogowych. Jakie propozycje warto wziąć pod uwagę?

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Ze względu na praktyczne właściwości płytki do łazienki są nieocenione. Odporność na działanie wody, zmian temperatury i wytrzymałość na wysokim poziomie gwarantują komfortowe i długotrwałe użytkowanie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można wybrać płytki antypoślizgowe. Przestronny salon kąpielowy łatwiej urządzić niż nieduże pomieszczenie, ale nie oznacza to, że projekty łazienek o niewielkim metrażu są pozbawione oryginalności – też wzbudzają zachwyt. Ważne, aby wykorzystać kolory i powierzchnie optycznie powiększające wnętrze. Mile widziane są płytki drewnopodobne w jasnych odcieniach oraz subtelne beże i szarości. Świetnie komponują się z kontrastowymi dodatkami. Białe płytki pasują do małych łazienek, ponieważ kojarzą się z nieskazitelną czystością i wspaniale rozjaśniają wnętrze. Łączenie ich z elementami czerni to zestawienie, które powraca co pewien czas wśród modnych aranżacji.

Drewnopodobne płytki podłogowe – ponadczasowy efekt 

Płytki drewnopodobne pozwalają uzyskać efekt przytulności i elegancji w łazience – to styl, który jest ponadczasowy. Można skorzystać z płytek wielkoformatowych, dzięki którym podłoga sprawia wrażenie jednolitej powierzchni, co oznacza, że do złudzenia przypomina podłogę z naturalnego drewna. Dostępne są również m.in. mniejsze podłużne warianty, które można układać w jodełkę, co sprawia, że aranżacja łazienki nabiera niecodziennego, indywidualnego charakteru. Płytki wyglądające jak drewniane deski zapewniają szerokie możliwości urządzenia wnętrza. Warto wyłożyć nimi nowoczesne łazienki. Pasują do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim i vintage. Imitacja drewna działa podobnie na zmysły jak naturalne drewno – wywołuje wrażenie przytulności i wycisza, dzięki czemu łazienka staje się idealnym miejscem relaksu. Na dodatek płytki łatwo wyczyścić, nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Biel i czerń – niezawodne połączenie

Gdy projektowana jest mała łazienka, pierwszoplanową rolę powinny odgrywać jasne barwy. Zupełnie biała podłoga świetnie sprawdzi się, gdy w pomieszczeniu zostaną wykorzystane czarne dodatki – np. czarne kubki i ręczniki lub uchwyty przy szafkach przełamią sterylne wrażenie. Biało-czarna szachownica na podłodze to kolejna propozycja. Zamiast białych płytek można wykorzystać również beżowe. Inspiracji do łazienki o niewielkim metrażu warto poszukać na stronie GrupaMo.pl. Dostępne propozycje umożliwiają zaaranżowanie wnętrza zgodnie z najświeższymi trendami, ale też w ponadczasowym klasycznym stylu. W małych łazienkach należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce płytek i doborze luster o dużych powierzchniach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.