› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jakie meble do ogrodu wybrać? Technorattanowe!

› bieżące miesiąc temu    28.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie meble do ogrodu wybrać? Technorattanowe!

Meble technorattanowe do ogrodu, pozwolą właścicielom zielonego zakątka na cieszenie się z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Oferta mebli do ogrodu z trwałego tworzywa, które wyglądem przypomina rattan, ale ma znacznie więcej walorów, obejmuje zestawy wypoczynkowe, jadalniane czy wygodne fotele. Dlatego też coraz chętniej korzystają z nich właściciele tarasów, balkonów, ogródków działkowych i miłośnicy grillowania.

Technologia produkcji mebli z technorattanu

Technorattan nie bez powodu kojarzy się z meblami produkowanymi z pędów pochodzących z Azji czy Ameryki południowej. W przeciwieństwie jednak do tego naturalnego tworzywa jest syntetyczną żywicą złożoną z polietylenowych włókien utwardzonych promieniami UV. Wizualnie meble technorattanowe przypominają te plecione z rattanu, jednak ich żywotność jest znacznie wyższa.

Meble do ogrodu z syntetycznej żywicy mają różne kolory, kształty, są lekkie, ale jeszcze jedna cecha odróżnia je od innych: są bardzo odporne na promienie słoneczne, na wiatr, deszcz i mróz. Nie groźne są im domowe detergenty służące do czyszczenia, tłuszcze, ani alkohole. Co ważne dla coraz większej grupy osób, produkcja mebli technorattanowych jest ekologiczna, bo meble można poddawać recyklingowi. A że są to meble długowieczne i droższe niż te wykonane z plastiku, o wiele rzadziej trafiają na wysypisko śmieci. Szacuje się, że technorattanowe meble mogą służyć nawet 10-15 lat!

Technorattan jest materiałem bardzo zaawansowanym technologicznie, dlatego przy zakupie mebli ich zbyt niska cena powinna być powodem do bycia podejrzliwym. Lepiej zainwestować w prawdziwe meble z technorattanu, traktując zakup jako inwestycję, niż zdecydować się na tańsze imitacje. Co ciekawe, tego typu meble są ostatecznie znacznie tańsze w eksploatacji niż na przykład drewniane lub metalowe. Dlaczego? Zaraz odpowiemy.

Technorattan, drewno, metal — co lepsze?

Meble technorattanowe są trwałe, piękne, solidne. W przeciwieństwie do mebli z drewna lub metalu nie trzeba ich wcale impregnować. Właściciel mebli z syntetycznej żywicy nie musi więc co roku kupować drogich olejów, farb czy lakierów, oczyszczać zniszczonych powłok i pokrywać ich kolejną warstwą.

Meble z technorattanu mogą stać w ogrodzie przez cały rok. Wystarczy nałożyć na nie pokrowce. To przekonuje nie tylko właścicieli prywatnych, ale także przedsiębiorców, na przykład właścicieli kawiarni, restauracji, hotelarzy, którzy zimą zastanawiają się, co począć ze stolikami, krzesłami, fotelami czy leżakami. Kiedy wynajęcie magazynu też kosztuje, taniej jest po prostu pozostawić meble gdzieś na świeżym powietrzu, by przeczekały zimę. Takie meble są również komfortowe. Nie nagrzewają się jak metal na słońcu, nie powodują skaleczeń jak to się dzieje w przypadku uszkodzonego drewna, a dostępne są w licznych wersjach. Można zestaw mebli z technorattanu dopasować do każdego balkonu lub ogrodu.

Różnorodność mebli technorattanowych

Jeśli w ogrodzie, na tarasie, w altanie chcesz mieć meble jak z ekskluzywnego salonu, możesz na przykład zdecydować się na komplet Atena Dinning z dodatkowym, komfortowym fotelem. Tak duży zestaw pozwoli na wypoczynek całej rodzinie w prawdziwym luksusie. Zajmuje jednak sporo miejsca, dlatego osoby dysponujące ograniczoną przestrzenią, mogą zdecydować się na zestaw Family brown.

Marzy Ci się kawa w ogrodzie lub na balkonie? Zestaw krzeseł z mini sofą i stolikiem na pewno pozwoli ugościć znajomych i zaserwować im poranne cappuccino albo zimne frappe. Jest też opcja dla miłośników jedzenia śniadań, obiadów i kolacji na świeżym powietrzu. Wygodne spożywanie posiłków zapewni na przykład zestaw Ravena brown. Okrągły stolik i wygodne fotele z poduszkami to pomysł na wyposażenie tarasu, balkonu, oranżerii i miejsca do odpoczynku w ogrodzie, a dla kochających książki i relaks w zieleni stworzono fotele wypoczynkowe z technorattatu. Obrotowy Holiday w odcieniu beżowym zachęca do leniwego wypoczynku na świeżym powietrzu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.