› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jaki prezent na Chrzciny wybrać?

› bieżące miesiąc temu    26.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaki prezent na Chrzciny wybrać?

Chrzest Święty to niezwykle ważna i podniosła uroczystość, którą zwykło się celebrować w rodzinnym gronie. Przy tej okazji zazwyczaj wręcza się drobne i pamiątkowe upominki dla dziecka. Jak wybrać najlepszy prezent na Chrzest?

Pamiątki Chrztu Świętego – upominki o symbolicznym charakterze

Chrzciny to uroczystość niezwykła i niepowtarzalna pod każdym względem. Trudno więc się dziwić, że tak dużą wagę przywiązuje się do wybrania stosownych i odpowiednich upominków. Niektórzy decydują się wręczyć pieniądze lub przedmioty użytkowe, jak choćby wózek, nosidełko lub zabawki. Inni stawiają raczej na przedmioty pamiątkowe, jak choćby biżuteria.

Pamiątki Chrztu Świętego to podarunki symboliczne, które pełnią właśnie rolę pamiątki po tak ważnym wydarzeniu. W tej roli sprawdzi się zarówno uroczysty album na zdjęcia, medalik z grawerem albo pudełko wspomnień. Taka pamiątka na Chrzciny to dobry wybór choćby dlatego, że pomimo upływu lat wciąż będzie miała symboliczne i sentymentalne znaczenie. Jaki pamiątkowy upominek wybrać?

Medaliki i biżuteria na Chrzciny

Jednym z najlepszych pomysłów na upominek o pamiątkowym charakterze na Chrzciny jest właśnie biżuteria. Może to być zarówno klasyczna biżuteria, jak choćby wisiorek w kształcie serduszka, a może to być biżuteria o religijnym charakterze, jak medalik lub krzyżyk na łańcuszku.

Wybierając upominek tego rodzaju, warto od razu zwrócić uwagę na to, czy możliwe jest umieszczenie na nim pamiątkowego grawerunku, który mógłby zawierać imię dziecka, inicjały lub datę Chrztu.

Pudełko wspomnień

Ciekawym i bardzo modnym upominkiem na Chrzciny jest również pudełko wspomnień, które może mieć postać kuferka lub skrzyneczki z miejscem na różne atrybuty dziecięcych lat. Można umieścić w nim opaskę, którą dziecko miało na sobie w szpitalu, ale też pierwszy ząbek, pukiel włosów, fotografie z najmłodszych lat, pierwsze rysunki i tym podobne przedmioty. Taki upominek będzie znakomitą pamiątką Chrztu i całego dzieciństwa, a przeglądanie go po latach z pewnością dostarczy wielu pozytywnych emocji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.