› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jaka odzież ochronna sprawdzi się w pracy na budowie? Dokonaj właściwego wyboru

› biznes 10 miesięcy temu    11.07.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jaka odzież ochronna sprawdzi się w pracy na budowie? Dokonaj właściwego wyboru

Plac budowy stawia przed pracownikami liczne wyzwania, również te w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W sprostaniu im pomóc musi wysokiej jakości, profesjonalna odzież robocza, która oprócz ochrony przed szkodliwymi warunkami, zapewniać też powinna komfort oraz praktyczność.

Odzież robocza BHP ma za zadanie zapobiec zniszczeniu własnych ubrań pracownika, a co istotniejsze, osłonić jego ciało przed szkodliwymi, potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia i życia warunkami panującymi w miejscu pracy, takimi jak: wysokie bądź niskie temperatury, iskry i płomienie, wyładowania elektrostatyczne, smary i oleje, substancje chemiczne lub biologiczne, twarde lub ostre przedmioty mogące powodować obrażenia mechaniczne i wiele innych. Zapewnienie bezpieczeństwa to jedno, ale ubiór roboczy powinien również być komfortowy i ergonomiczny. Oczywiście, musi być dostosowany do warunków panujących w konkretnym miejscu pracy, a przede wszystkim pozostawać zgodny z normami i procedurami BHP.

Spodnie na budowę

Pracując na budowie, łatwo można sobie potłuc lub pokaleczyć nogi. Dlatego spodnie BHP używane w takim miejscu pracy powinny być wykonane z mocnych, odpornych na uszkodzenia materiałów, które z jednej strony ochronią skórę pracownika przed obrażeniami, a z drugiej same nie spowodują podrażnień. Powinny więc cechować się wysoką jakością - potwierdzoną rzecz jasna certyfikatami - oraz być przyjemne w dotyku. Zapewniać muszą komfort, także termiczny, niezależnie od warunków. Inną ważną cechą spodni roboczych odpowiednich na budowę jest ich praktyczność, przejawiająca się w łatwości dopasowania do sylwetki, a także licznych pojemnych kieszeniach oraz miejscach do podpięcia karabińczyków i innych elementów wyposażenia pracownika budowlanego. Spodnie robocze - DawpolBHP spełniają wszelkie wymogi stawiane przez plac budowy, posiadają odpowiednie certyfikaty, cechują się wysoką jakością, jak również oferowane są w korzystnych cenach.

Polary robocze na budowę

Pracownik budowlany musi wykonywać swoje zadania w zróżnicowanych, często zmiennych warunkach, do których jego odzież powinna być dostosowana. Oczywiście cechować się ona musi wysoką jakością, przekładającą się na odporność oraz odpowiedni poziom ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak również na komfort - w tym termiczny - użytkowania.

Jako odzież wierzchnia na placu budowy świetnie sprawdzają się polary robocze. Stanowią idealne rozwiązanie zwłaszcza na chłodne dni. Dzięki wyposażeniu w odpowiednią warstwę zapewniają komfort termiczny każdemu pracownikowi branży budowlanej. Dostępne w różnych kolorach i fasonach polary robocze zaopatrzone są także w liczne, pojemne dodatkowe kieszenie, dzięki którym pracownik może mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy - drobne narzędzia bądź osobiste przedmioty. Polary mogą być wyposażone również w elementy odblaskowe, które zagwarantują, że noszące je osoby będą widoczne z daleka nawet po zmroku czy w warunkach ograniczonej widoczności - pozwoli to wydatnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dobrze dopasowane do sylwetki pracownika, są bardzo wygodne i zapewniają pełną swobodę ruchów. Oferują też cyrkulację powietrzna na optymalnym poziomie.

Warto pamiętać, że polar roboczy stosowany może być również poza miejscem pracy. To bardzo praktyczny, wygodny ubiór chociażby na spacery w chłodniejsze dni.

Polary robocze w sklepie DawpolBHP to dzieła uznanych producentów, odznaczające się wysoką jakością i spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa. Oferowane są w atrakcyjnych cenach.

Jeśli zaś potrzebny jest na przewiewny strój BHP na lato, więcej informacji na jego temat znajdziemy pod adresem: https://dawpol-bhp.pl/module/ets_blog/blog?id_post=21.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.