› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Jaka jest prawdziwa historia nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej?

› region 11 miesięcy temu    21.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
Nawiedzony dom w Turzy WielkiejNawiedzony dom w Turzy Wielkiej fot. Materiały Mystery Hunters

Nawiedzony dom w Turzy Wielkiej. to temat, którym zajmują się już nie tylko media lokalne. Nic w tym dziwnego. Tego typu informacje przyciągają uwagę wielu osób, a co za tym idzie - zwiększają oglądalność i poczytność. Może po prostu lubimy się bać? Turza Wielka to wieś oddalona od Elbląga o okolo 120 km. Z uwagi jednak na fakt, że jest położona w tym samym województwie my również postanowiliśmy poinformować naszych czytelników o wydarzeniach, które w ostatnim czasie zyskały duży rozgłos medialny. 

Rzekomo nawiedzony dom w Turzy Wielkiej, w którym mieszka rodzina Pokropskich, już dziś uznawany jest przez wielu za polskie Amytiville. Czy słusznie? Czy historie wydarzeń kreowanych przez p. Krystynę i jej rodzinę oraz podsycanych przez media są prawdziwe? Grupa Mystery Hunters 10 grudnia postanowiła pojawić się na miejscu i przeprowadzić śledztwo, żeby zbadać sprawę nawiedzonego domu.

Odkryć tajemnicę

Turza Wielka to mała miejscowość położona na terenach gminy Działdowo w woj. warmińsko-mazurskim. Co sprawiło, że stała się znana w całej Polsce? Stało się tak za sprawą wydarzeń, które rzekomo miały miejsce w domu państwa Pokropskich. Rodzina twierdzi, że doszło w ich mieszkaniu do wielu niewyjaśnionych zjawisk. Lewitujące przedmioty, dziwne odgłosy nieznanego pochodzenia, ataki na domowników, znak krzyża ułożony z kuchennych noży. Wszystko miało zacząć się w momencie, w którym Pani Krystyna przyniosła do domu starą wersalkę. Od tamtej pory, jak twierdzą, wielokrotnie uciekali ze swojego mieszkania, ponieważ nieznana siła nie dawała im spokoju. Rzekomo nie potrafił pomóc nawet ksiądz.

To wszystko zaczęło się od koleżanki. Kupiłam wersalkę, przynieśliśmy ją i to licho, podejrzewam, że to przyszło od tego. To coś rzuca kłódką, rzuca łyżkami. Cały czas jest stres. Opisać się tego nie da, tylko to trzeba przeżyć.

– relacjonuje Pani Krystyna.

Czy w domu rodziny Pokropskich faktycznie straszy? Chciała się o tym przekonać trzy osobowa grupa badaczy zjawisk niewyjaśnionych – Mystery Hunters, którzy sprawdzają takie miejsca pod kątem aktywności paranormalnych.

W sieci zaobserwować można wiele relacji z rzekomo nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej. Nikt jednak do tej pory nie uchwycił na kamerze jakiegokolwiek zjawiska, a media pokazują tylko relacje ze strony rodziny Pokropskich. Chcieliśmy poznać drugie dno wydarzeń, które miały tam miejsce oraz dowiedzieć się, czy w domu mieszka ktoś jeszcze 

– tłumaczy Radek, jeden z liderów zespołu Mystery Hunters.

Półprawda

Jak wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez grupę Łowców Tajemnic, w mediach przekazywana jest tylko jedna strona medalu, związana z wydarzeniami w Turzy Wielkiej. Jak się okazuje jest też druga strona, której relacje różnią się od tych, jakie opisuje rodzina Pokropskich. W budynku pod numerem 24 mieszka jeszcze trójka lokatorów, którzy – jak twierdzą – nie doświadczyli żadnych niepokojących zjawisk, a normalne życie zakłócają im tylko licznie pojawiający się reporterzy i poszukiwacze wrażeń. Zapytani o swoją wersję wydarzeń, odpowiadają:

My żyjemy tutaj tak samo, jak 15 lat temu, nic się nie zmieniło. Przed chwilą wyszedłem z piwnicy, a kilka godzin temu byłem na strychu, żeby zabrać stamtąd kilka rzeczy. Rodzina mieszka zaraz obok, a ja nie doświadczyłem żadnych dziwnych zjawisk. Nikt nas o niczym nie informuje, a o wszystkim dowiadujemy się z gazet, czy telewizji

 – relacjonuje mieszkaniec rzekomo nawiedzonego domu.

Pani Krystyna nie zdecydowała się na wpuszczenie ekipy Mystery Hunters ze sprzętem do domu, chociaż ci oferowali swoją pomoc w zbadaniu mieszkania pod kątem zjawisk paranormalnych. Podczas rozmowy dała jasno do zrozumienia, że nie życzy sobie więcej nachodzenia, ponieważ jak to określiła: „dziennikarze tylko przyjeżdżają, nagrywają materiały, zarabiają, a my z tego nic nie mamy”.

Powyższe zdanie mogłoby wskazywać na fakt, że Pani Krystyna pomocą w zebraniu dowodów potwierdzających nawiedzenie jej mieszkania, nie była w ogóle zainteresowana, oczekując jedynie innej formy pomocy. Tę tezę potwierdzają słowa okolicznych mieszkańców, którzy twierdzą, że pozyskanie nowego mieszkania, to główny cel działań podjętych przez rodzinę Pokropskich. Wg zeznań świadków to nie pierwsze tego typu działanie, w które zamieszana jest wyżej wymieniona rodzina. Mówi się o samopodpaleniach mieszkania, które również miały być przejawem działania nieczystej siły.

Relacji w internecie na temat domu w Turzy Wielkiej jest wiele, a może być i jeszcze więcej. Nie było jednak żadnej, która pokazałaby te wydarzenia z innej perspektywy. My chcieliśmy pokazać, jak do tego wszystkiego podchodzą sąsiedzi. Ich relacje różnią się znacznie od tego, co w mediach wygłasza rodzina Pokropskich i jak jednostronnie relacjonują te wydarzenia media. Naszym celem było obiektywne podejście do sprawy i pokazanie prawdy na temat owych wydarzeń. Uważamy, że nam się to udało

– mówi Piotrek, jeden z liderów grupy Mystery Hunters.

Czy dom w Turzy Wielkiej faktycznie nawiedza jakaś nieznana siła? Z relacji świadków wywnioskować można, że w mieszkaniu państwa Pokropskich nic się nie dzieje. W pełni można to potwierdzić jedynie przeprowadzając tam badania na aktywność zjawisk paranormalnych, na które grupa Mystery Hunters nie dostała jednak pozwolenia. Być może przyjdzie jeszcze i na to czas.

Pełen materiał ze śledztwa w rzekomo nawiedzonym domu w Turzy Wielkiej znajduje się na oficjalnym kanale YouTube grupy Mystery Hunters, badającej zjawiska niewyjaśnione 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ EuPi
  11 miesięcy temu ocena: 75%  8
  Ja bym to powiazał ze Smoleńskiem i powołał komisje Jakiego! Sprawa podejrzana, ni i na wszelki wypadek w poblizu p[owinien być psychiatra!
  ~ kalina
  11 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Obrotna kobitna chodzi o kasę,a starą wersalkę po prostu wyrzucic,skoro od niej się niby zaczęło.
  ~ Ghost!
  11 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Kupcie babie nową wersalkę i flaszkę.Niech się dobrze wyśpi!
  ~ Vera
  11 miesięcy temu ocena: 38%  5
  Rzekomo, rzekomo, rzekomego, rzekomych, rzekomo... Więcej tego słowa w artykule się nie zmieściło? Kto to reagował w ogóle?
  ~ reDAGował
  11 miesięcy temu ocena: 80%  4
  redagował
  ~ bojan62
  11 miesięcy temu 3
  https://www.facebook.com/jan.b...
  ~ Damiano
  11 miesięcy temu ocena: 25%  2
  Nie lekceważyłbym tego typu historii. Coś może być na rzeczy. Może ci ludzie nie chcą rozgłosu, ale jeśli nie chcą to skąd ten rozgłos? Może puścili info do mediów, a teraz mają już dosyć, bo paparazzi żyć im nie dają.
  ~ Markk
  11 miesięcy temu ocena: 40%  1
  A liderzy grupy zapewne mają pryszcze i po 16. Wyobraźnia działa i nakręca. Lepiej pomóżcie wyremontować tą chałupe.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.