› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów?

› bieżące 4 miesiące temu    21.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów?

Wiele osób zastanawia się, jak można zaoszczędzić pieniądze. Jeżeli Ty również szukasz sposobu na robienie oszczędności, koniecznie zapoznaj się z kilkoma poradami, które przygotowaliśmy. Oszczędzanie wcale nie oznacza całkowitej rezygnacji z zakupów. Nie chodzi o to, by przestać kupować, lecz by czynić to mądrze.

Wybieraj to, czego naprawdę potrzebujesz

Wrogiem oszczędzania jest dokonywanie zakupów pod wpływem chwilowego impulsu. Jeżeli chcesz kupić coś tylko dlatego, że jest na to promocja lub ktoś znajomy też ma tę rzecz, to najprawdopodobniej wcale tego nie potrzebujesz. Naucz się zawsze rozważyć swoją decyzję zakupową  pod kątem rzeczywistej użyteczności wybranego przedmiotu. Nie kupuj rzeczy tylko dlatego, że jest modna, że poleca ją znana osoba czy też wydaje się niedroga. Dotyczy to zarówno drobiazgów jak i poważnych, kosztownych zakupów. Określanie, czy dany produkt rzeczywiście Ci się przyda, powinno wejść Ci w nawyk i zawsze towarzyszyć Twoim decyzjom zakupowym.

Planuj zakupy

Planowanie zakupów ma szczególne znaczenie dla oszczędnych. Jeżeli potrzebujesz drogiego przedmiotu, np. sprzętu AGD czy czegoś z elektroniki, zaplanuj zakup tak, by zapewnić sobie wystarczającą ilość czasu na znalezienie korzystnej cenowo oferty. Na codzienne zakupy chodź zawsze z listą i trzymaj się zapisanych w niej pozycji. Dzięki temu unikniesz kupna niepotrzebnych rzeczy. Zakupy odzieżowe możesz urządzić w taki sposób, by korzystać z najlepszych cen dostępnych w posezonowych wyprzedażach.

Kupuj w internecie

Zakupy online mają szczególnie atrakcyjne dla oszczędzających zalety. Przede wszystkim nie wymagają tyle czasu, co wizyty w tradycyjnych sklepach a każdy oszczędny wie, że czas to pieniądz. Drugą zaletą kupowania w sieci jest możliwość wykorzystywania kodów rabatowych, które często znacznie obniżają cenę wybranych przez Ciebie produktów. Aby udać się do sklepu stacjonarnego musisz ponosić koszt dojazdu, którego unikniesz wybierając sklep internetowy.

Korzystaj z kodów rabatowych

Kody rabatowe to doskonały wynalazek dla osób oszczędzających pieniądze. W ciągu ostatnich lat zyskuje coraz większą popularność. Na stronie Kuplio.pl znajdziesz kupony do wielu znanych sklepów, umożliwiające tanie zakupy szerokiej gamy produktów – od książek i kosmetyków, po meble, sprzęt AGD czy materiały budowlane. Procentowe rabaty pozwalają na oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych, gdy planujesz kupić droższy sprzęt.  RTV EURO AGD kod rabatowy zapewni Ci korzystne zakupy w cenionym elektromarkecie. Jeżeli planujesz remont mieszkania lub wyposażenie łazienki z pewnością  Obi wyprzedaż umożliwi Ci zaoszczędzenie całkiem znaczącej kwoty.

Łap promocje

Promocje są najlepszymi przyjaciółmi osób oszczędnych. Pod warunkiem, że będziesz korzystać z nich mądrze i z rozwagą. Jeżeli planujesz większy zakup, wstrzymaj się do czasu, aż będzie na niego korzystna promocja. Kiedy obniżka cen obejmuje produkty kupowane przez Ciebie regularnie, warto korzystać z okazji i zrobić sobie zapasy. Jednak unikaj sytuacji, w której decydujesz się na zakup wyłącznie pod wpływem atrakcyjnej wyprzedażowej ceny. Często taka decyzja kończy się kupnem przedmiotu, którego w rzeczywistości nie potrzebujesz.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.