› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak zadbać o czystość w biurze?

› biznes ponad rok temu    19.01.2021
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zadbać o czystość w biurze?

Estetyczne biuro przekłada się na komfort pracowników, a ten z kolei oznacza bardziej wydajną pracę. Do biura każdego dnia przychodzi także wielu potencjalnych klientów. Zwracają oni  uwagę nie tylko na ofertę firmy, ale również na wygląd reprezentacyjnych pomieszczeń. Uporządkowane i czyste biuro może sprawić, że klient chętniej do niego wróciw przyszłości. O czym zatem należy pamiętać, aby biuro zawsze lśniło czystością? Sprawdź nasz poradnik!

Akcesoria do sprzątania biura

Bez względu na to czy pracujesz w dużej korporacji czy też w niewielkim biurze, dobrej jakości akcesoria do sprzątania to podstawa. Oprócz uniwersalnych płynów  do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, warto także zadbać o spray antystatyczny oraz miękką ściereczkę do podkurzania monitora lub klawiatury. Szczególnie ta ostatnia jest miejscem, w którym lubią się gromadzić zarazki. Przydatne akcesoria do sprzątania w biurze to także rękawiczki ochronne, karcher, a także ściereczki do czyszczenia różnych powierzchni.

Wycieraczki systemowe w biurze

Wycieraczki systemowe to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w biurach, w  budynkach użyteczności publicznej i w punktach handlowo-usługowych. Właściwie dobrane wycieraczki systemowe bardzo skutecznie pomagają usuwać zanieczyszczenia i wodę z butów, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Tym samym pomagają obniżyć koszty sprzątania posadzek i zachować estetyczny wygląd pomieszczenia każdego dnia bez dodatkowych nakładów czasu. 

Rodzaje aluminiowych wycieraczek systemowych

W zależności od potrzeb biura i rodzaju obiektu, w którym zostanie zamontowana wycieraczka, należy dobrać odpowiedni wkład, w tym:

  • szczotka - idealna do strefy drugiej czyli do wnętrza budynku lub na zewnątrz, ale pod zadaszeniem
  • winyl - stosuje się w strefie pierwszej, czyli na zewnątrz budynku
  • ryps– najlepszy do strefy trzeciej czyli do wewnętrznej części budynku

Segregacja odpadów w biurze

Nie ulega wątpliwości, że segregacja odpadów w firmie to nie tylko kwestia higieny i czystości, ale również nasz obowiązek. Pojemniki do segregacji śmieci w biurze mogą być wykonane z metalu lub plastiku. Kosze do segregacji powinny być także odpowiednio pomalowane.

  • PLASTIK – żółty
  • SZKŁO – zielony
  • PAPIER – niebieski

Czystość jest jednym z kluczowych aspektów zdrowej i komfortowej pracy. Utrzymanie porządku w firmie powinno się zatem znaleźć wysoko na liście priorytetów każdego pracownika biurowego. Wiele firm decyduje się również na zatrudnienie profesjonalnych ekip sprzątających, ale warto przede wszystkim pamiętać o codziennych rozwiązaniach, które już na wstępie skutecznie ograniczają nieporządek w biurze. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.