› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak wybrać drona dla osoby początkującej?

› bieżące ponad rok temu    23.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak wybrać drona dla osoby początkującej?

Pasja latania w przestworzach ma różne oblicza, w tym także z wykorzystaniem nowinek technologicznych. Jedną z nich jest dron, którego obsługa nie jest zbytnio skomplikowana, a samo "latanie" sprawia użytkownikom wiele frajdy. Poza tym jest doskonałą okazją do stworzenia video czy zdjęcia z perspektywy lotu ptaka.

Na rynku można również spotkać drony do nauki latania. Różnią się nieco od bardziej zaawansowanych modeli, przede wszystkim budową, ale też panelem sterowania itp.

Poniżej kilka wskazówek ułatwiających wybór pierwszego drona.

Drony do nauki latania - tylko solidna konstrukcja

Drony do nauki latania muszą być jak pancernik - odporne na wszelkie upadki. Osoba początkująca, która dopiero zaczyna przygodę z lataniem, często zalicza wpadki. Oczywiście nie zdarza się to każdemu początkującemu, ale zdecydowanej większości owszem. Dlatego też pierwszy dron powinien posiadać solidną konstrukcję, która w razie niespodziewanego zderzenia z podłożem lub drzewem nie spowoduje, że dron będzie nadawał się wyłącznie na złom. Poza tym warto wybrać ten o niewielkich gabarytach - będzie łatwiej nad nim zapanować.

Niezbędnik laika - system czujników

Pierwszy lot dronem to dla niektórych dość duży stres, a stres wiąże się z napięciem, gorszą koncentracją i tym samym zwiększa się możliwość popełnienia błędów. Drony do nauki latania muszą posiadać system czujników wraz z odpowiednim pozycjonowaniem oraz prawidłowym utrzymaniem wysokości. W obecności systemów wspomagania, samo sterowanie jest o wiele prostsze i łatwiejsze do opanowania.

Sam panel sterowania powinien być na tyle prosty w obsłudze, aby dosłownie za pomocą jednego przycisku móc wrócić do bezpiecznej pozycji. Modele wyposażone w inteligentną orientację lotu potrafią za pomocą jednego kliknięcia powrócić do rodzimej trasy lotu - podniebne ewolucje nie kończą się wtedy bolesnym upadkiem.

Drony do nauki latania jak wszystkie inne posiadają śmigła, które podczas zderzenia potrafią ulec uszkodzeniu. Drony dla początkujących zawierają osłony śmigieł lub też zapasowe sztuki dołączone do zestawu startowego.

Niektóre drony do nauki latania posiadają zmienne ustawienia, które można dostosować do umiejętności "pilota" tj. zmiana prędkości lotu, trybu akrobacji, czy tryb automatycznego ustawienia się przodem do kierunku lotu.

Drony do nauki latania - wyposażone w kontroler

Drony do nauki latania bardzo często wyposażone są w kontrolery, a w razie jego braku można go łatwo dokupić. Po pierwsze, obecność kontrolera ułatwia latanie. Wyposażony jest w ekran, który bardzo wyraźnie odzwierciedla trasę lotu. Kontroler automatycznie zmienia pasma łączności w celu uniknięcia braku kontroli nad dronem. Także ryzyko utraty sygnału jest bardzo znikome, a pilotaż jest pod stałym nadzorem. Z użyciem kontrolera intuicyjność sterowania wskakuje na wyższy level - idealny dla początkujących.

Drony do nauki latania - cena

Osoba mająca spore wątpliwości, czy to na pewno właściwa aktywność dla niego i czy sprawi mu frajdę, powinna zainwestować w drona za kilkaset złotych. Nauka latania wiąże się z możliwością uszkodzenia urządzenia, nawet do tego stopnia, że może ulec poważnej awarii. Drony za kilka tysięcy złotych warto zostawić na później, kiedy nasze umiejętności będą bardziej zaawansowane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.